алатки за сечење Број на страница 1 Veronaumc.org

Карбид совети за побрзо сечење Сечење со еден премин, не е потребна пилот дупка Прстенестиот дел ја извр

Погоден за дупчење поцврсти материјали како што се нерѓосувачки челик, одлеаноци и челици отпорни на аб

Единствената геометрија на спирална точка обезбедува низок вртежен момент додека туркате чипови пред �

Продавачот преостанато на лицето за лице за да ги отстрани сите или повеќето никови, да се препрати Кука

Професионално Одделение карбидните прстенести секачи се дизајнирани целосно да ги искористат поголем

Придобивки од семејството на овој производ : Подобрена контрола на чипот Ниски сили за сечење...

【Големина на умирање на низата】 Надворешен дијаметар : 3,54 " / 90,00мм Дебелина : 0,87" / 22 【Карактеристики】 О

Вие го купувате на сликата малку модифициран држач за алатки Ве молиме, погледнете ги трети и четврти сл

Tap Tap на цевки, 11 / 2 "111 / 2, полудно, 7 флејти, NPTF ✅ Големина на допрете : 11 / 2" ✅ Број на флејти : 7 ✅ Тип на нишк�

Тежина : 486g; Материјал : Метал Содржина на пакетот : 1 x 4 флејти за крајни мелници, 1 x пластичен случај; Име �

Крајниот радиус крај Мил Висок агол на хеликс за мелење со тешки работи на тешки материјали...

Единствената геометрија на спирална точка обезбедува низок вртежен момент додека туркате чипови пред �

Првата и најдобра мелница отпорна на брборења на пазарот Оптимални стапки на отстранување на материјал

ONSRUD EMC600326 Рутирање Крај Мил Титаниум Финишер Средна Должина Вратот Високи Перформанси Број На Флејти 6 Е

Работници должина пресврт вежба Спирала на десната рака, спирала од 30 степени 118 степен точка агол Напра

Пакет од 6 Разновидноста на оваа алатка треба да ја зголеми продуктивноста на сите апликации за општа на

ЈА КУПУВАТЕ СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ ЕТИКЕТИРАЊЕ : СОСТ�

Име На Производот : Крај Мелници Машина Материјал : ХССал; Боја : Сива Сечење Диа : 6,3 мм / 1 / 4"; Длабочина На

Алатите од кобалт челик се слични на челикот со голема брзина, но со повеќе кобалт за подобрени перформа

Материјалот на држачот за алат за вртење е ЦР челик, има карактеристики на издржливост, цврстина и стаби

Сите ротациони бурки ги зацврстија челичните шанки Дијаметарот на сечење е 1 / 4 " Должината на сечење е 5 /

Модел на лента за сечење : Mwlnr2020k08 Главен агол на отклонување на лентата за сечење : 95 Степени Вкупна долж�

Материјал : Челик со Голема Брзина; Вкупна Должина : 40мм; Дијаметар На Стеблото : 3,175 мм, 1 / 8 инчи Чист блиц,

Челичните алати со голема брзина се добри за повеќето апликации за општа намена, нудејќи комбинација на

Продолжен век на траење на алатот : Повеќе време во сечењето, помалку застој за замена на алатот Зголеме�

Висока јачина на зафат, отпорност на удар и силна, јасна предност на брзината при отсекување на голема м�

Систем за стегање со завртки за позитивни индексирачки влошки Компактен дизајн за висока сигурност и е�

Широка Употреба : може да биде широко користена за обработка на точноста, груба обработка и обработка на

●Големина+ Дијаметар На Сечење : 1 / 4инчен; Дијаметар На Стеблото : 1 / 4инчен; Број На Флејти : 4 ●Материјал

Scroll