Свеж
Widia gtd vtspo6038 varitap vtspo60 повеќенаменска чешма, приклучок за приклучок, десен рак, 3 флејти, 7/8-14, HSS-E, оксид обвивка

Widia gtd vtspo6038 varitap vtspo60 повеќенаменска чешма, приклучок за приклучок, десен рак, 3 флејти, 7/8-14, HSS-E, оксид обвивка

Достапност на стоката: Достапно е за нарачката
DEN 1452.16

Единствената геометрија на спирална точка обезбедува низок вртежен момент додека туркате чипови пред чешмата низ дупките Произведено од високо-ванадиум HSS-E за да обезбеди долг и постојан живот на алатки. Идеално за клиенти кои имаат различни материјали за машина. Образец Б приклучок за приклучок, машина завртка и фракционо. Списани со висина на спирална точка HSS-E.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Придобивки од семејството на овој производ : Одлична флексибилност и продуктивност плус пониски трошоц

【Големина на допрете】 Должина : 1,61 " / 41,00мм, глава на конец : 0,42" / 1075mm, квадратна глава : 2.0mm (L*W), дијаметар

Со висока отпорност на свиткување и отпорност на абење, специјално се користи за апликации за сечење со

Coro Turn 107 Здодевни Бар Внатрешна Лента Внатрешна Течноста За Ладење Снабдување Досадна Лента Со Напредна

Димензии на пакетот : 2 Тежина на пакетот : 2,47 фунти Земја На Потекло : Германија Дел Број : Ц613100065625...

Централното сечење им овозможува на овие крајни мелници да дупчат во делот за почеток на слот Високи Пе�

Целосен радиус страничен чип на сечење пила директен заб челик со голема брзина Дијаметар : 4 Ширина : 3

Тип На Држач За Алат : Држач За Мелница За Лице, Големина На Стеблото : R8 Големина на Навој на лентата за в�

Допрете на приклучокот има нишки за отворено или преку дупки Метал HSS VC10 HSS (брз челик) материјал Облогат�

Ве молиме, не заборавајте да преземете заштитни мерки кога работите, треба да носите очила и заштитни ра

Директниот најсовремен профил ја подобрува и евакуацијата на чипот и јачината на најсовремената Двојн�

Негативни основни инсерти за облик за вртење со високи перформанси Системот за рачка TMax P е систем за ст�

Тип На Производ : Видов Сечилото Количина На Пакетот : 1 Тежина на пакетот : 0,22 килограми Земја на Потекло

Со голема отпорност на свиткување и отпорност на абразија, ексклузивно на висока цврстина, апликации за

Краче со голема брзина Обичен секач за мелење Земја на потекло : Соединетите држави Краче со голема брзи

Посветеност на постојано обезбедување на највисок квалитет Решенија за производители, фабрикувачи, пр�

Вие го купувате држачот на Picture Toolsold by M&J Tooling Llcdayton, спецификациите на охиопродукцијата и / или обележув�

Број на модел : DQUU UEG18 R81 R183 R83 Y 8 Y 18 Y 812 Y 81 Y Diy материјали : Дрво Сертификација : НИКОЈ Потекло : Континенталн

Quality Callity Retars Овој сет на крајни мелници се направени од висококвалитетен волфрам карбид за добра цврсти

ИНДЕКСИРАНА ВЕЖБА : Разноврсна алатка за дупчење со вметнување карбид и влошки за одличен век на траење

Придобивки од семејството на овој производ : Безбеден и сигурен процес на сечење Високи стапки на пенет�

ONSRUD EMC601706 Рутирање Крајот Мелница Титаниум Променлива Индекс / Груба Стандардна Должина Високи Перформ�

Дизајниран за Операции На Сечење или Исклучување Сечење Само, Без Странични Заби Целосно Земјени Површ�

Погоден за странично мелење, крајно мелење и завршна обработка на леано железо и титаниум Висока јачина

Цена За : Секое Леано Железо (К) Компатибилност : Без Одделение : Број На Список За Општа Намена : 202 Челик (�

Име на производот : Подложена точка на дијамант; форма на врв : Облик на топката Материјал : метал, дијама�

Име на производот : залиха на кружни умирања; материјал : метал Боја : сребрен тон, сив; за тркалезно дијам

Левата спирала флејти да им помогнам на чипови напред во преку дупки Понудете предности во перформанси�

Општа намена Идеален за длабоко дупчиња Алтернативниот дизајн на забите овозможува одлично отстранува

Придобивки од семејството на овој производ : Лесен за употреба Осум рабови за сечење Точен и сигурен сис

Челична Површина Со Голема Брзина Добра цврстина на материјалите, отпорност на абење, способност за дуп

1 инчи Материјал : Карбид Заврши : Необложени (Светли) Должина На Флејта : 11 / 2 Вкупна Должина : 4 Големина : 1

Умира може да обработува надворешни навои и да се подели на дел за сечење, дел за позиционирање и дупка з

Завртка стегање систем за позитивни индекс можност инсерти Компактен дизајн за висока сигурност и ефик

Индустриски битови за вежбаидлив и долг животен век голема цврстина, носете висока температура...

ЈА КУПУВАТЕ СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ ЕТИКЕТИРАЊЕ : СОСТ�

ГО КУПУВАТЕ ДРЖАЧОТ НА АЛАТКАТА ЗА ВРТЕЊЕ НА СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД М & Ј АЛАТКИ ДООЕЛ, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИ

【Материјал】HSS (челик со голема брзина); точност : H2; Големина на низата : 5 / 1618 【Висок квалитет】 челични �

Истите градежни карактеристики како 2 и 4 флејта еднократна мелница во поекономична верзија Погоден за �

Комбинирана ВежбаКористејќи основен материјал од волфрам челик, има поголема отпорност на абење и црве

Направено од 8 проценти кобалт и челик со голема брзина Димензии на пакетот : 8,89 H x 2,54 L x 2,54 W (сантиметри)...

Scroll