иглави Број на страница 1 Veronaumc.org

Оваа ставка е преброена шема на вкрстено бод што ќе ја користите за шиење и создавање слика Не е готов пр

Овој комплет ќе ви овозможи да создадете прекрасен дизајн што ќе направи одлична декорација за секоја п

Боја : Cross StitchH580, Cross Stitch Fabric CT Број : 11 CT непречена крпа Приказ на производот : .admin Accountid = 231078711 Материјал : 10

Шиење обрач за приврзоциРачно изработени дела, подароци со голема комеморативна вредност Cross Hoop Матери�

Преброена шема на вкрстено бод ; Изберете комплет#2 или комплет#3 ако ви треба ткаенина, сет на конец, игли

【Боја со комплет за дијаманти】 Овој комплет за дијамантска уметност за возрасни е 100% полни дијаманти, �

Користете : боја Метод на вез : Двострана вез Име : Комплет за стартување на везови Материјал : Памучно пл�

Diamond Dotz е неверојатен нов занает каде се создаваат зачудувачки дизајни со ситни „дијаманти“ како аспек

Комплет за Stitchwork додаток за везови Одличните перформанси на нашиот комплет за везови ќе ви донесе добро

Пакетот содржи сет од дванаесет 9x 9 Quilt блока Вклучува табела со конец DMC и едноставна за следење на упатс

Комплетен сет за вез, можете да направите убав вез и да се опуштите Одлични подароци за семејството и пр�

Bucilla „Holiday Elegance“ комплет за порибување со порибување со порибување 84306 Извезе го ова елегантно порибува

Користете ги основните техники на игла и едноставни везени детали за да создадете симпатичен занает Ма�

Вклучен сет за обрач за везови : Секој пакет има 3 парчиња и 2 парчиња овални обрач за везови Големината н�

СОДРИНА СОДРИНА : Космо #25 Тема за везови (100% памук), крпа за везови (100% памук / претходно печатен дизајн),

Дизајн : Откријте ги најубавите дизајни преку комплетите за везови од Орхидеа Сега можете лесно да напр�

Лесно за работа : Комплетен комплет за стартување на вез ги вклучува сите алатки што ви се потребни за ве

Материјал : панделки; Печатена ткаенина од платно, игла DIY рачно изработени панделки што треба да бидат у

Комплетот вклучува : печатена 65% поли / 35% памучна ткаенина, 100% памучен вез од памук, 3½ „обрач и целосно и�

1Материјал : 50% полиестер и 50% памучно платно.Гифт : Тоа е одличен подарок за вашето семејство и пријатели.

Започнете нешто ново би сакале да пробате нов занает, но едноставно не знаете од каде да започнете, нели?

[Различно] Овој комплет за тепих за заклучување на кука е комплет за занаетчиски комплет, занаетчиски за

Висококвалитетна памучна ткаенина со точна претходно печатена шема : Овој комплет за везови користи по�

Овој DIY проект има повеќе намени и може да се користи за украсување на многу предмети за домаќинството П�

Бренд Дух : „Создавање слики со игла; давајќи им боја со навои од Мулин“ Xiu занаетчиството започнува да �

Оваа исклучителна градина за прозорец ја носи убавината на летото во вашиот дом во текот на целата годи�

Поради разликата на различни монитори, сликата може да не ја одразува вистинската боја на предметот Шир

Станува збор за брои комплети за вкрстени бод, вклучува : памучна нишка, игли, ткаенина Аида, графикони 100

35% волна / 65% рајон направен во САД 10 листови Една од секоја прикажана боја (компјутерските екрани може д

Колаж Ланарт Уметнички занаетчиски комплет Преброен дизајн на вкрстена бод што треба да се создаде во п

✔Китс : Волна и додатоци, упатства (тоа е на кинески, но имајте ја сликата да ја покаже) ✔ Занаетчиски ком

Scroll