Свеж
Оринко Оригиналс лизгање на Дедо Мраз

Оринко Оригиналс лизгање на Дедо Мраз

Достапност на стоката: Достапно е за нарачката
DEN 3.33

Оваа ставка е преброена шема на вкрстено бод што ќе ја користите за шиење и создавање слика Не е готов производ. Бонус - Вклучена игла за таписерија. Не се вклучени конец и ткаенина. Ова не е комплет. Оваа набавка е само за табела со хартија. Мора да купите конец и ткаенина одделно. Табела за 14 броење ткаенина. Завршената големина е 10 инчи (140 шевови) за 14 инчи (196 шевови). Табелата користи до 48 бои DMC памучен конец. Само целосни шевови. Не е потребно половина шевови и не е потребно засилувач. Ние нудиме две графикони и двете печатени во црно мастило на светло бела 11 „од 17“ хартија. Табелата #1 е табела за преглед на една страница. Графиконот #2 е зголемена табела од 4 страници за работа. Оваа ставка е преброена шема на вкрстено бод што ќе ја користите за шиење и создавање слика. Не е готов производ. Бонус - Вклучена игла за таписерија. Не се вклучени конец и ткаенина. Ова не е комплет. Оваа набавка е само за табела со хартија. Мора да купите конец и ткаенина одделно. Табела за 14 броење ткаенина. Завршената големина е 10 инчи (140 шевови) за 14 инчи (196 шевови). Табелата користи до 48 бои DMC памучен конец. Само целосни шевови. Не е потребно половина шевови и не е потребно засилувач. Ние нудиме две графикони и двете печатени во црно мастило на светло бела 11 „од 17“ хартија. Табелата #1 е табела за преглед на една страница.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Уживајте во занаетчиството : Одвојте некое време од стресот на работата и секој ден живот со занает кој �

Применливи сцени Тип на декорација : Десктоп декорација Домашни додатоци Материјал : Свила ткаенина + ко

Кралот на реката го брои комплетот за вкрстено бод од Хана Дејл од Wrendale Designs Овој преброен комплет за вкр

Случај на Бобин Бобин случај за машина за вез за брат PR600, PR600 II, PR600 C, PR600 IIC PR1000, PR1000 E, PR650, PR650 C, PR650 E, PR670 E пре

Задебелување на дрво рамката за везови е цврста и стабилна Новата ПВЦ цевка користи уникатен конкавен �

Димензии (во инчи) : 8 W x 8 h x 0 Мека за допир, нема да попушти или излупи Исчистете со благ детергент...

Мило ми е забивањето на Санта Крос Шит Мил Хил 2013 Jimим Шор Сантас Комплет со целосни упатства, вклучителн

14 брои бела ткаенина Аида 100процентно претходно сортиран памучен вез Игла и целосно илустрирани упатст�

Список на пакување : 50 боја (по 5 G секоја) мерино волна влакна / 1 парчиња пена (20*15*3cm) / 5x игли за пад / плас�

[Целосно Equippde] : 1* крпа, 1* Акрилни предива пакет, 1* игла за удар, 1* прилагодлива рамка за вез Се што треба д�

Почетник или искусен во вез, направете декорација што претставува елен и нејзин фаб и украсен wallид на де

Број на производителот : 904151 Пермин броеше комплет за вкрстено бод 8 пеперутки завршена големина : 33 x 45 с

Оваа ставка е преброена шема на вкрстено бод што ќе ја користите за шиење и создавање слика Не е готов пр

Број на производителот : 924568 Број на производителот : 924568 Комплет за вкрстени бод на Ева Бургаинвила, зав

Комплет за магии Punch Можете да го дадете како подарок на вашите деца, семејство, пријатели, соученици или

Големини 12 "x 16" и 16 "x 20" се достапни Вклучен пакет хемиска ткаенина (16x20inch), монистра со риболови со боја н

Спецификации на графиконите : Кога се зашиени на 14 решетки / броење : Завршената големина е : 10 инчи (140 шев

✔Китс : Волна и додатоци, упатства (тоа е на кинески, но имајте ја сликата да ја покаже) ✔ Занаетчиски ком

големина и пакување : 15,7 × 21,3 инчи (40x54cm) Референтен патник, 11Кто претходно печатен памук, слика со висок

Пакетот вклучува 1 Caron Wonderart Latch Hook Kit 12 x 12 инчи (завршена големина) мала лисица со 1 artsiga занаетчиска торба (

Материјал : панделки; Печатена ткаенина од платно, игла DIY рачно изработени панделки што треба да бидат у

платно со цртање на неа Стаклени мониста на Орнела Прекиоса (Република Чек) Упатства за монистра Прочит�

Mandle Mindle Mindle Tiger Магнетски ја држи вашата игла на место за да не ја изгубите кога не зашивате Едноставно з

Применливи сцени Тип на декорација : Десктоп декорација Домашни додатоци Материјал : Свила ткаенина + ко

Комплет за вкрстени бод Поддршката не е вклучена Комплет за вкрстени бод Поддршката не е вклучена 16 "x 16"

Преброен комплет за шема на вкрстени бод #2 Не е вклучен обрачот за везови Изберете комплет#3 ако ви треба

Сет на офицери на Мемфис Мисраим од 9 јаки Клип за прицврстување на скапоцен камен Затегната метална ку�

Сиза : 20 Материјал : Нашата рамка за везови со фотографии се изработени од смола, железо и дрво, со мазен и

[Биди различно] За разлика од другите комплети за куки за заклучување со бела позадина и тешко може да се

Комплетот содржи : 100% акрилик Комплет за вез од 100% памук, 6 "обрач за вез, мониста, игли и целосно илустрир�

Тапанот за вез е од суштинско значење за активности со бавен живот : вез, игла, плетење, плетење Забавува

【Висококвалитетна памучна ткаенина со точна претходно печатена шема】 Запечатени комплети за вкрстен�

Овој пакет содржи : Сидро заробени памучни навои (17 бои) игла, упатства и табела во боја Големина на гото�

Рекреација на уметностасамо замислете ги сите начини на кои можете да ги користите овие забавни азбуки

Комплет за вкрстени бодбодброи на Риолис Изразувајте ја својата loveубов кон уметноста и занаетите со ов�

Висококвалитетна памучна ткаенина со точна претходно печатена шема : Овој комплет за везови користи по�

✿ Pack Пакет】 Платно за везови × 1, игла × 2, шема со висока дефиниција × 1, сите навои во боја, ние нудиме 30% п

Одлично за почетници или брз проект за викенд Креативни дизајни и квалитетни производи Направени во Со�

Спецификации на графиконите : Кога се зашиени на 14 решетки / броење : Завршената големина е : 16 инчи (224 шев

Сет за сликање (платно + кристална вежба + вежба пенкало + лепак блок + фиока) платно 12in x 16in рамка Тркалезн�

Грејс ~ Преброени табели со вкрстени бод 2017 Елеганција од колекцијата Johnон Клејтон Една од серијата еле�

【Тешкотија】 Лесно можете да везете според цртежот 【Пакетот вклучува】 Висок квалитет на памучни наво

✔Китс : Додатоци за игла, додатоци, упатства (тоа е на кинески, но имајте ја сликата да ја покаже) ✔ „Прек

【Спецификација】 Големина : 17,7 × 23,6 инчи (45х60 см), висококвалитетни памучни навои × 1 (30% дополнително); ви�

Scroll