Свеж
RTO Baltic ou Countive Cross Stitch GMA Grdn 7, бело

RTO Baltic ou Countive Cross Stitch GMA Grdn 7, бело

Достапност на стоката: Достапно е за нарачката
DEN 2.33

Овој комплет ќе ви овозможи да создадете прекрасен дизајн што ќе направи одлична декорација за секоја просторија на куќата откако ќе го завршите Димензија на пакетот на артикалот : 7.0 W x 1,0 H инчи. Тежина на пакет на артикли - 2,2 фунти. Количина на пакет на артикли - 1. Тип на производ - Комплет за уметнички занаети. Овој комплет ќе ви овозможи да создадете прекрасен дизајн што ќе направи одлична декорација за секоја просторија на куќата откако ќе го завршите. Димензија на пакетот на артикалот : 7.0 W x 1,0 H инчи. Тежина на пакет на артикли - 2,2 фунти. Количина на пакет на артикли - 1. Тип на производ - Комплет за уметнички занаети. Овој комплет ќе ви овозможи да создадете прекрасен дизајн што ќе направи одлична декорација за секоја просторија на куќата откако ќе го завршите. Овој пакет содржи 16 броење Аида, 100% памучен конец, една игла, табела и упатства.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

[Пакет претходно сортиран картон на конец, 14 CT претходно печатена памучна ткаенина, шема со висока дефин

Комплети за сликање со дијаманти】 Кис за сликање со дијаманти вклучува : HD платно, мониста во боја на Rhine

Методот на апликација на овој производ е едноставен, процесот на работа не е комплициран, можете лесно д

Преброен комплет за вкрстено бод108 "x 8,8" со табела Везена ткаенина : 100% памук, предиво : 100% памук 14 броење /

【Спецификација】 Големина : 17,7 × 23,6 инчи (45х60 см), висококвалитетни памучни навои × 1 (30% дополнително); ви�

【Опис на пакетот】 Комплети за вкрстени бод 4Сетс, секое парче е индивидуално завиткано со сопствениот �

Комплет за бодински пингвински вкрстени бод вклучува придржана памучна нишка, 14 брои светло сина Аида, �

Комплети за почетници за везови : Комплетот за везови е лесен во тежина и лесен за носење, за да можете да

Тепихот е тотално добро спакуван со кутија за подароци, и секоја алатка е спакувана внатре, со доволно л�

1 Целосно вежбајте ги монистрата ја покриваат целата слика и направете ја сликата повеќе сјајна, ако има

Бренд Дух : „Создавање слики со игла; давајќи им боја со навои од Мулин“ Xiu занаетчиството започнува да �

Количина на бои : 16 ; Ткаенина : AIDA14 (бела), гама за навој (100% памук), обоена табела, игла, упатство Завршена �

Завршена големина : 195 см од 75 см Сите бои што ги отпечативме на ткаенината се изработени од природни рас�

本命 年 虎 年 红色 鞋垫 刺绣 七 七 星 女士 通用 款 除臭 喜庆 舒适 Подарок, сопствена употреба, најдобар избор Зелени пр�

Големина : 33x40см Големина : 33x40см Магично игла Zweigart Edition Counted Cross Stitch комплет „на Балк Море“, Големина : 33x40c

Направени од високо квалитетни материјали, кои можат да се користат долго време Нашиот комплет за капчи

Содржи : 100% памучна ткаенина Аида (14 брои) 100% памучен вез на памук, 4 "обрач за вез, игла, табела и илустрира

Бренд Дух : „Создавање слики со игла; давајќи им боја со навои од Мулин“ Xiu занаетчиството започнува да �

✅ 【Интересни занаети】 Одличните занаети ви даваат можност да вршите работи заедно со вашите деца Созд

Фантазија и магија Фантазија и магија Комплет за комплет за монистра на монистра на виножито, количина �

платно со цртање на неа Стаклени мониста на Орнела Прекиоса (Република Чек) Упатства за монистра...

✔Китс : Волна и додатоци, упатства (тоа е на кинески, но имајте ја сликата да ја покаже) ✔ „Прекрасна вер�

Преносна крпа за вез : Многу практичен дизајн, и оваа крпа за вез може да го олесни везот полесен и позаба

Complete wool felting tool kit includes : A total of 114 felting needles of four different sizes, 12pcs 42 Gauge felting needles, 30pcs 40 Gauge felting needles, 30pcs 38 Gauge felting needl

【Автоматизација】 Брзина на моторот : 2400rpm Брзината на овој пиштол за затегнување може да достигне 540 ше�

Set од 7 броеви комплети за вкрстени бод „Хари Потер : Меџик свет на волшебници“ вклучува 7 обележувачи на

Оваа ставка е преброена шема на вкрстено бод што ќе ја користите за шиење и создавање слика Не е готов пр

Крст бод ткаенина100% памук Везење конец од 100% памук Табела за вкрстени бод Прочитајте повеќе во описот...

【Висококвалитетна памучна ткаенина со точна претходно печатена шема】 Запечатени комплети за вкрстен�

Fits the following embroidery machines : Brother Embroidery Machines : Duetta 4500 D 4700 D Duetta 2 4750 D Quattro 6000 D / 6700 D Dream Creator XE VM5100 Dream Maker XE VE2200 Dream Machin

【Големина】 : 5 D DIY дијамантски сликарство со рамка мери приближно 16 "x 20" и е достапно во бела / жолта / црн�

100% волна Комплет за пингвин со игли вклучува 100% волна, игла за игла, пад на мат и чекорпочекор инструкции

[Целосно Equippde] : 1* крпа, 1* Акрилни предива пакет, 1* игла за удар, 1* прилагодлива рамка за вез Се што треба д�

Рачно насликано 16 "x 16" Големо платно со дупки : 100% памук, густо предиво : 100% акрилик Направено во Белгија, 4

Извадете ја завртката на обрачот за вез, ставете ја торбата со платно помеѓу обрачот Затегнете ја заврт�

1 За да го пронајдете центарот на вашата ткаенина, преклопете го на половина начин и потоа преклопете го

Задебелување на дрво рамката за везови е цврста и стабилна Новата ПВЦ цевка користи уникатен конкавен �

Scroll