Свеж
Сандвик Коромант Ц6-СРДЦН-00065-16а Коротурн 107 Единица За Сечење За Вртење, Рцмт 16 06 М0 Мастер Вметни, Цх-СРДЦН Алатка, Неутрална, 65 Мм Функционална Должина, 8 Мм Функцион?

Сандвик Коромант Ц6-СРДЦН-00065-16а Коротурн 107 Единица За Сечење За Вртење, Рцмт 16 06 М0 Мастер Вметни, Цх-СРДЦН Алатка, Неутрална, 65

Достапност на стоката: Достапно е за нарачката
DEN 5088.00

Придобивки од семејството на овој производ : Подобрена контрола на чипот Ниски сили за сечење. Одлична јачина на работ. Сандвик Коромант Ц6-СРДЦН-00065-16А, Коротурн 107 единица за сечење за вртење е дел од семејството на производи Коротурн 107. Коротурн 107 е првиот избор за надворешна и внатрешна обработка на мали, долги и тенки компоненти. Острите рабови за сечење и одличната контрола на чипот обезбедуваат меко дејство на сечење и ниски сили на сечење, обезбедувајќи одлична завршна површина на компонентата. Достапни се и геометрии дизајнирани за течноста за ладење под висок притисок.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

【Апликација】 Погодна за не'рѓосувачки челик, железо, леано железо, легура челик, јаглероден челик, абра

`+АпликацијаПрецизно Жлебување И Алатки за Вртење На Профилот со Тркалезен Крај ●Големина+ Стебло : 25мм

Допрете за рака со високи перформанси произведуваат внатрешни навои во претходно формирани дупки Карб�

Темата на САД Умира десната рака Ако има нешто што треба или умира што ви требаат, не двоумете се да не ко

Плоча За Усогласување на брегаста осовина со иглички Член број : 400 : 4042146694442 Алатка во врвен квалитет на �

Професионален Индустриски Фреза со Висока Цврстина и Отпорност на Абење, Висока Отпорност на Топлина и

Големина 5 / 8" Материјал : кобалт Заврши : необложени (светли) Должина на флејта : 21 / 2 Вкупна должина : 45 / 8...

Преостанувачи на школка челик со голема брзина директен флејта Директен флејта Дијаметар : 1 1 / 2 Дија �

Изменетиот допрете за дното може да стигне до дното на слепата дупка за да ги намалите навои Челик со го�

ВИЕ СТЕ КУПУВАЊЕ НА СЛИКАТА BT 35 JACOBS TAPERTOOLHOLDERПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ И /

Погоден за завршна обработка на прецизни компоненти како часовник, калапи за електронски апарати за ка�

Метричката нишка десната рака умира Ако има нешто што треба или умира што ви требаат, не двоумете се да н

Универзални можности за примена и стегање на лентата Fine Serration 3 / 32 "x 90 ° Растојание од првата дупка до раб

Чипови со права на чешми чипови во дупка или се испуштија со внатрешна течност за ладење Произведено од

Чудо Нова, радијална толеранција на E0002mm, толеранција на дијаметар 0 0.01mm и толеранција на Шанк на H5 Лесен

Наменето за мелење празнина Многу различни агли на централната линија се достапни на вашиот услов за ра

Короцут 12 570SL назабена брава За лице Жлебови Короцут 570 SL сечилото Корокут 570 сл блејд Лице жлебови Корок�

D40 е применлив за SBHA25 40 и SBHA32 40 D40 е применлив за SBHA25 40 и SBHA32 40 D40 е применлив за SBHA2540 и SBHA3240...

Со голема отпорност на свиткување и отпорност на абење, тој специјално се користи за голема цврстина, ап

Кодијак Алатки за Сечење бренд врвен квалитет САД направија карбид крај мелница Направено Од ПодМикрог

2 1 / 816 Нишка Допрете Ние ќе испратиме Од Федекс, клиентите можат да добијат за 4 дена РХ (десна рака), Светл

Една сеопфатна платформа Високо разноврсна вежба со различни геометрии и достапни оценки...

Централно сечење За сите материјали од црно работно парче Ниска потрошувачка на енергија при големи бр�

Индексиран држач за вртење за општо вртење, кој се протега од мали компоненти до тешка обработка Coro Turn RC

Ве молиме, не заборавајте да преземете заштитни мерки кога работите, треба да носите очила и заштитни ра

Произведено во САД 1 / 64 преголеми капа Завртка Контра создаден Челик Со Голема Брзина Димензии на пакет�

Со користење на силата на ударот, металот може слободно да се деформира во сите правци помеѓу горните и �

Спирални флејтирани славини за нерѓосувачки челици, за унифицирани навои Прилагодено мешан ванадиум ч�

Цена за : пакет од 2 ставка : права флејта Допрена допрете Тип на нишка : Метричка фино димензија Тип на ди�

Алатките со голема брзина на челик се добри за повеќето апликации за општа намена, кои нудат комбинациј�

Главата се лизга нагоре и надолу многу непречено на вратилото Шанк е тврда и прецизно заземјување како 3

Scroll