Свеж
Материјали Mitsubishi VCMHDRBD1200R150S12 Серија VCMHDRB Carbide Carrbide Corner Radius End Mill, средна флејта

Материјали Mitsubishi VCMHDRBD1200R150S12 Серија VCMHDRB Carbide Carrbide Corner Radius End Mill, средна флејта

Достапност на стоката: Достапно е за нарачката
DEN 2.33

Крајниот радиус крај Мил Висок агол на хеликс за мелење со тешки работи на тешки материјали. Крајниот радиус крај Мил. Висок агол на хеликс за мелење со тешки работи на тешки материјали. Mitsubishi Material USA Corporation произведува алатки за сечење, рок алатки, електронски компоненти и материјали и решенија за тврди материјали за употреба во процесите на производство во повеќе индустрии. Компанијата, целосно подружница на корпорацијата Mitsubishi Material, е основана во 1984 година и има седиште во САД во Фонтана долина, Калифорнија.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Умира може да обработува надворешни навои и да се подели на дел за сечење, дел за позиционирање и дупка з

Luctool обезбедува алатки за навој, вклучувајќи славини, умирања и сродни производи Нашите алатки се приме�

Вистински оем замена дел Димензии на пакетот : 14,2 H x 8,2 L x 12,2 W (инчи) Тежина на пакетот : 2,3 килограми Земја �

Нецентрично сечење Скроена спирала од 43° ја подобрува завршната површина Помалку поминува во страничн�

Име на производот : Крајна Мелница;Материјал : ХСС Дијаметар на сечење : 16мм / 0,63"; Длабочина На Сечење : 40м

20 парчиња ZIYI DCMT3251 HQ DCMT11 T304 HQ PR930 Cnc Карбид Вметнува Бесплатен превозот Одделение : Погоден За обработка на

Комбинирана Вежба Дупчалка Прстенеста Пила Со Велдон Шуплива Дупчалка За Магнетна Вежба Метална Алатк�

Со висока отпорност на свиткување и отпорност на абење, специјално се користи за апликации за сечење со

Дизајнирано да ги меле жлебовите на Dovetail во дел Понудени со 30 °, 60 ° и 90 ° вклучени агли Опција за обложув�

Изменетиот допрете за дното може да стигне до дното на слепата дупка за да ги намалите навои Челик со го�

Кратка Должина ИГ1, Висококвалитетни Алатки за Сечење ЈГ1 е со седиште Во Јужна Кореја Димензии на пакет�

Се користи со Коромант Коромил Сандвик 365 за мелење лице со средна обработка на леано железо во просечни

Погоден за пвц, ЦПВЦ, ЈП, АПС и ПП Три големини на цевки сместени по ДЕБ1 алатка Создава мазен заоблен кра�

Повеќе ролери отколку обична тела за затегнување на лежиштето не е лесно да се испаднат Внатрешната стр

Метричката десна рака умира Материјал : челик со висока јаглерод Ако има нешто што треба или умира што в�

Материјал : челик со голема брзина (М2) Метричка нишка од лева рака Ако има нешто што треба или умира што в

【Големина】 Должина : 2,60 " / 66мм, глава на конец : 0,75" / 19мм, квадратна глава : 4,5мм x 4,5мм (l*w), дијаметар на шан�

Погоден за странично мелење, крајно мелење и завршна обработка на леано железо и титаниум Висока јачина

【Големина】 Должина : 1,61 " / 41мм, глава на конец : 0,41" / 11mm, квадратна глава : 2,0мм x 2,0мм (l*w), дијаметар на шанк

Вметнете општа намена за повеќето материјали Не се препорачува за челици за алати и легури со висока те�

Комплетот содржи рачна чешма со челичен приклучок со голема брзина и соодветна челична дупчалка со гол�

Метрички права славини : M10 × 1мм Материјал : HSS (челик со голема брзина Обработка : челик, железо, бакар, �

Напредно формирање геометрии дизајнирани за супериорни перформанси на чешма во алуминиум Произведено

Централно сечење Алатки за општа намена за широк спектар на материјали за работното парче Груба и заврш

Со голема отпорност на свиткување и отпорност на абење, тој специјално се користи за голема цврстина, ап

Тип : Топката Носот Крајот Мелници Материјал : Карбид Дијаметар : 1,2,3,4,5,6,8,10,12 Вкупна Должина : 50,75,100...

Погоден за цврсто дрво, лесонит со средна густина, ламинат, плоча за честички, компактна табла од ивериц�

Цена за : Секоја група за чешма : Насока на конец на допрете : Должина на низата на десната рака : 13 / 32 "Стил

Коромант Капто сечење единици, внатрешна Вртење Алатки, стандард Носители, Вртење Алатки За Негативни И

Дупчалки За Дрво / Дупчалки За Конусна Точка Издржлив и долг работен век Висока цврстина, носете висока

Пиштол Вежба Битови Дупчалка Прстенест ПилотИгла за Сечење 6,35 мм 8мм ПилотИгла Со Долга Пилотска Плоча �

Битови за вежбање на топењеидлив и долг животен век голема цврстина, носете висока температура.Прикаци�

Цена За : Секоја Диа На Стеблото : 11 / 4" Стврднат (Ж) Компатибилност : Да Должина На Сечењето : 4 "Точка : Квад�

Scroll