Свеж
TGPR 16 1 '' Square Shank го држи TBP 122 Вметнете Shim PTP3 CNC LATHE LATHE LOTE Алатка

TGPR 16 1 '' Square Shank го држи TBP 122 Вметнете Shim PTP3 CNC LATHE LATHE LOTE Алатка

Достапност на стоката: Достапно е за нарачката
DEN 1.67

Вие го купувате на сликата малку модифициран држач за алатки Ве молиме, погледнете ги трети и четврти слики внимателно! Продадени од M&J Tooling Llcdayton, спецификации на охиопродукција и / или етикетирање : Состојба : користена : TGPR-16 1 'Square Shankman Manurger / Brand : Wendt-Sonisthank Вие за вашиот бизнис! Локација : 13-2-F-5.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Единствената геометрија на спирална точка обезбедува низок вртежен момент додека туркате чипови пред �

Име на производот : 4 Флејти Крајот Мелница; Материјал : ХСС Дијаметар на сечење : 12мм / 15 / 32"; Длабочина На

Категорија : машинска обработка навој Категорија : машинска обработка навој Формирање на конец, големи

Индустриски Дупчалки Дупка Видов Вежба Челик Дупка Отворач Машина Сина Обложени Јадро Вежба Малку За М�

Со достапна должина од 15 мм, дупчалката е погодна за многу дела Со достапна должина од 15 мм, дупчалката е

Ефикасни и флексибилни : Нашите краеви на мелење се ефикасни и флексибилни, директно удирање на редот не

Материјал : Челик со алатка за легура, дијаметар на сечење : 58мм, теренот : 1,0мм, насока на сечење : десна ра

M24 x 1,5 метричка нишка Допрете Ние ќе испратиме од Fed Ex, клиентите можат да добијат за 4 дена RH (десна рака), �

Погоден за цврсто дрво, лесонит со средна густина, ламинат, плоча за честички, компактна табла од ивериц�

Спирални флејти за создавање нишки во слепи дупки Спирална флејта чешма ги повлекува чиповите назад од

Цилиндрична форма, Централно сечење Целосен избор на форми и стилови на сечење за сите материјали и апл�

Погоден за странично мелење, крајно мелење и завршна обработка на леано железо и титаниум Висока јачина

Придобивки од семејството на овој производ : шамфер ц (23 нишки) и шамфер е (1,5 2 нишки) Третман на работ за �

ЈА КУПУВАТЕ ВЕЖБАТА ЗА ВМЕТНУВАЊЕ НА СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД СТРАНА НА М & Ј АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕ�

Создава контрамијалник од 90 степени што прифаќа прицврстувач со рамна глава, така што седи рамно со пов�

Придобивките од овој производ семејство : Намалена машинаи прекини Одлична завршна површина поради иск

ГОЛЕМИНА НА СТЕБЛОТО : 8мм ДОЛЖИНА НА СЕЧЕЊЕ : 15 / 8" ДЛАБОЧИНА НА СЕЧЕЊЕ : 1 / 4" Отпорен на топлина слој печењ

За дупки до 7€DC Силно и отпорно на замор вежба тело Робусни седишта за вметнување со три потпорни контак

Челичните алати со голема брзина се добри за повеќето апликации за општа намена, нудејќи комбинација на

Вклучува крајни мелници од 3 / 8, 1 / 2 и 5 / 8 инчи со Индексирани влошки ОД Карбид АПКТ1003 Заштитното алуминиу

Металниот подлога во прав нуди супериорни перформанси што се приближуваат кон онаа на цврсти алатки за

Алатките со цврст карбид нудат долг век на траење на алатот и побрзи брзини на сечење од другите подлоги

6мм крајниот дијаметар Радиус од 2,5 мм Метрички радиус Земја на потекло : Соединетите држави...

Допрете мијалник, која се склопува надолу за 90 ° Кујна чешма 360 ° ротирачки : миксер чешма 360 ° бесплатна р

ЈА КУПУВАТЕ МЕЛНИЦАТА НА СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ : СОСТОЈБА : К�

3175х52мм Карбид Цпу Рутер Битови Две Флејти Крај Мил Двојно Флејти Мелење Машина Спирала Пвц Машина Дрво..

Карбид Вметнете : 0629" впишан круг, 0.314 "агол радиус; вметнете големина 16,2" до 4 " опсег на сечење Влошки за С�

Пакет од 4 Кео долга серија комбинираната вежба и мијалниците се користат за производство на централни �

Завршувањето на црнооксид на овие чешми ги задржува лубрикантите за подобрување на отпорноста на абење

Ширина 0,157 инчи CF отсечен фино оценка за добиточна храна GC2135 за не'рѓосувачки, челик, воздушна вселена Вм

Допрете на приклучокот има нишки за отворено или преку дупки Челик со голема брзина (HSS) обезбедува цврс�

Со висока отпорност на свиткување и отпорност на абење, специјално се користи за апликации за сечење со

Алатки под Минијатурни крајни мелници имаат 3 / 16??дијаметар на стеблото без станови Високи Перформанси �

ЈА КУПУВАТЕ МЕЛНИЦАТА НА СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ : СОСТОЈБА : К�

Перформансите на лесното сечење обезбедуваат оптимално искористување на машинските алати со помала мо

Должина на допрете : 2,13 " / 54мм, должина на главата на конецот : 0,65" / 16,5мм Die OD : 0,79 " / 20mm, H : 0 Материјал допрет

Моделирање : SDJCL 1010 H07; Материјал : легиран челик Тип на држач : Држач За Алат За Вртење Ексклузив ; Соодвет�

Двојно намалување на супер бур Флејтите од десната и левата рака му овозможуваат на операторот полесна

М2ал формулација за оптимални перформанси на сечење Произведете дупки без бруси за неколку секунди...

Scroll