Свеж
Џенси Слегер Од Фејн-Карбид Ултра Прстенест Секач Со Ц45 Челик Со Голема Брзина-3/4 Директно Стебло, 1-3/8 Длабочина На Сечење, 15/16 Дијаметар На Отворот-63135238021

Џенси Слегер Од Фејн-Карбид Ултра Прстенест Секач Со Ц45 Челик Со Голема Брзина-3/4 Директно Стебло, 1-3/8 Длабочина На Сечење, 15/16 Дијаметар

Достапност на стоката: Достапно е за нарачката
DEN 431.84

Професионално Одделение - карбидните прстенести секачи се дизајнирани целосно да ги искористат поголемите брзини на вретеното на МАШИНИТЕ JCM и да траат подолго од стандардните секачи Извонредни Перформанси-има повеќе рабови за сечење кои создаваат точни, без бруси, висококвалитетни дупки кои ја минимизираат потребата за секундарни операции како што се претходно дупчење и премачкување. Карактеристики-изработен е Од Карбид Челик со Голема Брзина за долг работен век. Исто така, обезбедува долг век на траење во структурните челични апликации. Подобрување на домот-Нашите необложени (светли) алатки немаат дополнителен површински третман или облога. Тие се погодни за апликации за општа намена. Тоа може да вежба дупки 3 пати побрзо од пресврт вежби, вежба уникатни и закривени површини. Произведено Во САД - Благодарение на произведено во американското производство Во Девенпорт, ИА. Секачите за голтки се препознаваат по името на брендот што вели квалитет.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Променлива геометрија за кратења со високи перформанси Карбидот може да работи со поголема брзина од б�

Внатрешна течност за ладење за подобрени работни температури Инженерска флејта и точка за контролиран�

3 флејта топката крајот мелница, висока ригидност заострен тип на вратот Лесен за употреба Произведено �

COROCUT 12 0,625 "Квадратни шанки надворешни алатки за обработка Завртки за прицврстувач : 551302104 Клуч 568004313 Мојч

Направено во САД Приклучок за спирална точка Челик со голема брзина Направено во САД Приклучок за спира

Производство на прецизни држачи за алати, технологија на машини за собирање и машини за балансирање Про

12мм 1 / 2 Шанк подигнат панел рутер бит Професионални квалитетни рутерпарчиња, цврсти зацврстени челични

Карбид Врв Сечење ПилиСтандард Заб Нерѓосувачки Челик Арбор Дупка : 11 / 4 " Дијаметар : 4Ширина На Лицето :

Алатките со цврст карбид нудат долг век на траење на алатот и побрзи брзини на сечење од другите подлоги

Школка ГрејачиЧелик Со Голема БрзинаСпирална Флејта Спирална Флејта Дијаметар : 2Диа Цела Должина : 3 1 /

Погодно за цврсто дрво, фиберборд со средна густина, ламинат, табла за честички, компактен табла од ивер�

Општа намена финишер 2 Флејта, дијаметар на сечење 1 / 2", должина на сечење 0,8125" Челик со голема брзина тик.

Изработени од висококвалитетен челик за алат Држач за алат черупка за универзална употреба на сите маш�

Цена За : Секој Цена За : Секој Кео долга серија комбинираната вежба и мијалниците се користат за произво

Сосема нова нишка од десната рака на HSS Ако има нешто што треба или умира што ви требаат, не двоумете се д�

Алатите од кобалт челик се слични на челикот со голема брзина, но со повеќе кобалт за подобрени перформа

Тркалезен стил Заврши земјата празни места Цпу Земјата во САД МИКРО 100, СР43712, прецизна земја, цврсти кар�

ЈА КУПУВАТЕ СЛИКАТАПРОДАДЕНО ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ ЕТИКЕТИРАЊЕ : СОСТ�

Оваа ставка ја продава продавач од трета страна Попустот е обезбеден од Ова е ограничен временски попу�

Металниот подлога во прав нуди супериорни перформанси што се приближуваат кон онаа на цврсти алатки за

Стандардна форма на спирална вежба Светла завршница Бс 328 вежба стандард Хсс (челик со голема брзина) ма�

Број на модел : DQUU UEG18 R81 R183 R83 Y 8 Y 18 Y 812 Y 81 Y Diy материјали : Дрво Сертификација : НИКОЈ Потекло : Континенталн

Оваа листа е за сет Од 5 Hss Центар Вежби Обичен стил 60° агол се користи за производство на централни дупки

【Големина】 Дијаметар на сечење : 33мм, теренот : 1,5мм, насока на сечење : десна рака 【Функција】 Направено

Секачи Со Еден АголЧелик Со Голема Брзина Диа 4 Дебела1 Дупка : 1 1 / 4 Тип : 45 ЛХ Други Секачи со Еден Агол до

КарактеристикиИзработени Од Челик Со Голема Брзина М2 за долг работен век Обезбедува долг век на траење

6мм крајниот дијаметар Радиус од 2,5 мм Метрички радиус Земја на потекло : Соединетите држави 6мм крајниот

Претегнување на хексагон умира метрика 10милиметар од 1,25 големина на конец 25 / 32инчи преку станови, дебел

ОВА Е ПРОДАВАЧОТ РЕНОВИРАН 743 Х 3 / 4 Х 11 / 4 Х 31 / 2 2 ФЛЕЈТА ХСС ЦЕНТАР ИСЕЧЕТЕ КРАЈНА МЕЛНИЦА ОВА БЕШЕ ОДБИЕН�

Алатките со голема брзина на челик се добри за повеќето апликации за општа намена, кои нудат комбинациј�

Оптимизирана комбинација на подлога и облога за врвни перформанси Геометрија на вметнување оптимизира

3,175x05 mm карбид PCB CNC гравура за гравура за гравура на мелење за сечење на дупчење за дупчење за дупчење за �

ГО КУПУВАТЕ ДРЖАЧОТ НА АЛАТКАТА ЗА ВРТЕЊЕ НА СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФ�

Име на производ (издржлив во употреба) : Крајна Мелница;Дизајн : 2 (најнова технологија) Флејта Материјал :

Алатките со цврст карбид нудат долг век на траење на алатот и побрзи брзини на сечење од другите подлоги

Scroll