Свеж
Нито коки  TK00392-0 Волфрам Карбид Врвот Прстенест Машина, 24 Мм Машина Дијаметар, 2 Длабочина На Сечење

Нито коки  TK00392-0 Волфрам Карбид Врвот Прстенест Машина, 24 Мм Машина Дијаметар, 2 Длабочина На Сечење

Достапност на стоката: Достапно е за нарачката
DEN 2.67

Карбид совети за побрзо сечење Сечење со еден премин, не е потребна пилот дупка. Прстенестиот дел ја извршува целата работа толку мал отпор на сечење го намалува времето на дупчење. Можно е сечење на коси, издолжени и рабни дупки. Произведува мала згура и неколку чипови за лесно отстранување. Максимална длабочина на сечење : 2 инчи. Нито Коки го разви системот за замена со еден допир за прстенести секачи со прстенести дупки со врв на карбид. Тие се дизајнирани да бидат монтирани и отстранети без употреба на алатка. Ова го намалува времето потребно за замена на секачите.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Со голема отпорност на свиткување и отпорност на абење, тој специјално се користи за голема цврстина, ап

ВИДИЈА 6693139 Топ Вежба Модуларен X Вметнете Tdmx Метрички Вметнете 24mm Дијаметар 33,9 MM Вкупна Должина 1,61 MM Точ

Цпу машински бруси за сечење ротациона датотека направена со термички обработен волфрам карбид со ЦВРС

Материјал : Легиран Челик Погоден за обработка на железо, челик, бакар и алуминиум, челик за умирање итн �

Со висока отпорност на свиткување и отпорност на абење, специјално се користи за апликации за сечење со

Допрете за навој со рачни навој со директни флејти ги намалуваат нишките низ дупките и слепите дупки За�

Име на производот : Рачна Чешма;Дијаметар На Флејта : 1,4 мм / 0,05"(М1, 4) Должина на конецот : 8мм / 0,3"; Големина

Конусна Точка Вежба БитовиИздржлив и долг работен век.Висока цврстина, носете висока температура.Рачка

Микро Вежба Битови Шуплива дупчалка, Дупчалка, Алатки Микро Вежба Битствист Дупчалка 4241 Метална Дупчал�

Метрички права славини : M12 × 0,75мм Материјал : HSS (челик со голема брзина Обработка : челик, железо, бакар

【Големина】 Должина : 2,60 " / 66mm, глава на конец : 1,18" / 30mm, квадратна глава : 50mm (l*w), дијаметар на шанк : 6,3мм, те

Создава контрамијалник од 100 степени што прифаќа занитвам, така што седи рамно со површината Три флејти

Алатите од кобалт челик се слични на челикот со голема брзина, но со повеќе кобалт за подобрени перформа

Ширина 0,059 инчи МБЛице Жлеб Одделение GC1025 За сите материјали Вметнете Стил Мб Големина 09 Завртка Во Монт

Цилиндрична форма, централно сечење Комплетен избор на форми и стилови на сечење за сите материјали и а�

Сосема нова нишка од левата рака умираат Ако има нешто што треба или умира што ви требаат, не двоумете се

Исклучително изработка на занаетчиство。 Со две цевки за топла и ладна вода 。 Површински третман : Масл�

КУПУВАТЕ НА СЛИКАТА 3 ИНСЕРТИ ПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, OHIOPRODUCT СПЕЦИФИКАЦИИ : СОСТОЈБА : NEWMATERIALCARBIDE COATI

Вежби за јадро на склопување 4 флејта челик со голема брзина Големина : 2 3 / 8 Морс Тапер Шанк : 5 должина н

Земја На Потекло : Кина Должина на пакетот : 0,51" Ширина на пакетот : 5 Висина на пакетот : 15 Директните флеј�

ГО КУПУВАТЕ ДРЖАЧОТ НА АЛАТКАТА ЗА ВРТЕЊЕ НА СЛИКАТАПРОДАДЕН ОД М & Ј АЛАТКИ ДООЕЛ, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФ

Професионален Индустриски Фреза со Висока Цврстина и Отпорност на Абење, Висока Отпорност на Топлина и

Сосема нова метричка нишка од десната рака умира Ако има нешто што треба или умира што ви требаат, не дво

Дизајниран за генерирање квадратни жлебови во лицето на делот Полирано поделено лице за подобрено задр

Коромант Капто сечење единици, надворешни Вртење Алатки, стандард Носители, Вртење Алатки За Негативни

ВИДИЈА 6030374 90° Рамо Мелници VSM490 15 Вметнете Мм Големина, 15,3 ММ Најсовремена, 16,1 Мм Должина Ал2 О3 Карбид MM П

ТРЕТМАН НА ЗЕМЈА СО ВНАТРЕШНА ДУПКА : По третман на земја со внатрешна дупка, погоден за обработка на маш

Со голема отпорност на свиткување и отпорност на абење, тој специјално се користи за голема цврстина, ап

Должина на допрете : 2,13 " / 54мм, должина на главата на конецот : 0,65" / 16,5мм Die OD : 0,79 " / 20mm, H : 0 Материјал допрет

Допрете на приклучокот има нишки за отворено или преку дупки Подлогата VC10 обезбедува високи перформанс

Индустриски битови за вежба Примената на нитрирање ги подобрува перформансите на абразијата, цврстина�

Облогата WXS на овие мелници за крај ги штити од абење и обезбедува максимална отпорност на топлина кога �

Пилот дупка 3 / 4 " дијаметар стебло Произведува голтка материјал Својства отпорни на висока топлина и тр�

Професионална секач за индустриско мелење со голема цврстина и отпорност на абење, голема отпорност на

ЈА КУПУВАТЕ СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ ЕТИКЕТИРАЊЕ : СОСТ�

Вие ја купувате сликата на десната страна на допрете Додвор од M&J Алатинг ДООЛКДЕН, ОХИОПРОДУКТ СПЕЦИФИ�

Алатките со голема брзина на челик се добри за повеќето апликации за општа намена, кои нудат комбинациј�

Индексирачки Држач За Алатки За Вртење, МТФН, Вметнете Стил ТНМ Индексирачки Држач За Алатки За Вртење, �

Дијаметар на сечење 12,00 мм Должина На Сечење 25,00 мм Над целата Должина 84,00 мм Обложување Тиалн...

Со достапна должина од 15 мм, дупчалката е погодна за многу дела Со достапна должина од 15 мм, дупчалката е

Изведете C = 23 XTP (полудно комофер) ≤3xd MF / 6 H DIN 374 Флејт на десната рака 45 ° Погоден за слепа дупка WY80 FC ​​MF 1

ЈА КУПУВАТЕ МЕЛНИЦАТА НА СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ : СОСТОЈБА : К�

Алатите од кобалт челик се слични на челикот со голема брзина, но со повеќе кобалт за подобрени перформа

Интегрална индексибилна крајна мелница со шанк со една парчиња индексибилни мелници за крајни мелници

Димензии на пакетот : 2 Тежина на пакетот : 2,47 фунти Земја На Потекло : Германија Дел Број : Ц613100065625...

Scroll