Свеж
ЛУПРО фолија Оригами хартија, 3,5 инчи квадратни, 100 листови

ЛУПРО фолија Оригами хартија, 3,5 инчи квадратни, 100 листови

Достапност на стоката: Достапно е за нарачката
DEN 324.80

Единствена еднострана фолија Големина : 3,5 "квадратни. Број на листови : 100. Висок квалитет, изработен во Јапонија. Барате сјајна хартија скулптура? Оваа 100 листови пакет со фолија оригами хартија содржи ултра тенка црвена фолија ламинирана на јасна бела хартија. Оригами фолија не обезбедува својства Пронајден во традиционалната хартија, како што е неговата податливост и неговата способност да одржи заоблена форма. Хартијата со црвена фолија Оригами додава богат црвен сјај и искра на вашите креативни проекти. Оваа фолија хартија е одлична за употреба во белешки, облоги на пликови, картички, Преклопување на ирис и оригами. Секој лист мери 3,5 "квадратни.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Преносот на топлина е транспарентен и треба да се нанесува само на бел или светло обоен материјал Матер�

Комплетот за собирање вклучува 12 12 "x12" двострани моделирани хартии и една налепница за елементи од 12 "x12"

Преносни листови за копирање Оваа хартија за трансфер е совршена за цртање, пишување и полесно за созда�

Погодно за правење колачи, бисквити, € нувачки пудинг, кристал епоксиден приврзок, свеќа, рачно изработ�

Материјал : Оваа лента е изработена од висококвалитетна винилна кожа, дебелината е приближно 0,07 инчи Го�

Руби роктоа Руби рокИТФОНДАМЕНТИ : Ознаки Создадете зачудувачки рачно изработени картички; Ознаки за п�

Боја : Црна Тип на сет : бр Материјал : ПУ кожа Број на модел : Заштитен ракав за ножици...

Испукана кожа треба да ја додадете испуканата папка за втиснување од кожа од Тим Холц во вашиот занаетч

Assurted Адресирани сушени притиснати цвеќиња ✿ Сите сушени цвеќиња се природни и органски, нетоксични и б�

Печатење со квалитет на музејот Произведени со исклучителни живописни мастила Печатено на дебела сјај�

Комплетни материјали за производство : Нашиот занаетчиски проект вклучува комплет за сликање на ленти �

Може да се користи и во DIY проекти, можете да направите занает со овие очила, креативни и новини Совршен и

Име на производот : хартија Бред; Содржина на пакетот : 50 (+ / 2%) ПЦС X Партија Бред Главна боја : бел, сребре�

【5Д голема големина】 5d со голема големина на дијамантска слика, доволно за да ги прикаже деталите за сл�

Прилагодување на теренот : Овој ударник усвојува прилагодување на растојанието за лизгање на дупката, м

Убавите долги нишки доаѓаат во најразлични бои! Оставете ја вашата креативност да создаде нешто навист�

Оригинален кожен кабел Во боја : Ирис сина Количина : 5 јарди Прилагодениот кабел не може да се врати...

Содржина на пакетот : шишиња со апликатор за прецизност од 10 × прецизност Се користи за занаетчиски лепи

Без дупки за дупки без проблем : разноврсната лента за врзување од трајни значи дека нема потреба да се у

Шаблон со висок квалитет, врежан за занаетчиство на хартија Шаблон се вклопува во популарни машини за �

Безопасен материјал Цврсто и невообичаено мозаик стакло што ги нудиме Само залепете ги со преименуван�

Занаетчиски материјали Занаетчиски материјали Фати на денот е наутичка колекција на светилници, риби, �

1 5 парчиња кадрава волна кукла Материјали : Со врвен квалитет Кореја отпорна на топлина увезен синтетич�

Пар стаклени очи со јамки во рамки на копчињата Овие се воодушевувачки стакло дизајни за очи во реални с

Измешајте и совпаѓајте за да направите свои 3Д цвеќиња Компатибилен со повеќето водечки машини за сечењ

4 празнина симпатична сапун за глувци / калап за бомби за бања M73 (пакет од 10) 4 шуплини по 80g секоја...

Платното на ова дијамантско сликарство е крпа од хемиски влакна Инцидентни додатоци се : 1 Пенка за вежб�

Плочки за огледало на само лепило : Флексибилните листови со огледало се дизајнирани со бел заштитен фи�

【Тип на голема големина и изобилство на бои】 Големите комплети за сликање со дијаманти имаат големи го

IcexpertInventory, основана над 10 години, е професионален во електронските компоненти и производи за индустриск

Професионално дизајнирана шема за шиење за облека за кукли Моделот е лесно да се следат упатствата во п�

Споменот на прекрасната градина на баба е инспирација за овие светли и прекрасни проекти Оваа книга има

Пакетот вклучува : пакет Дојди со 100 парчиња природни бамбус стапчиња, доволно количина за вашите DIY и ук�

За производство на DIY : Можете да уживате во вашето време за декорација на DIY и да ги направите вашите оми�

Произведено во САД Висината на пакетот е 0,2 инчи Должината на пакетот е 9,0 инчи Ширина на пакетот е 12,0 инч

Scroll