Свеж
НОВ АЛУМИНИУМСКИ РАДИЈАТОР ЗА СМРЗНАТИНИ, 2 РЕД, ОДГОВАРА НА 42-52 ФОРД 1/2-1 ТОН, РАМЕН В8

НОВ АЛУМИНИУМСКИ РАДИЈАТОР ЗА СМРЗНАТИНИ, 2 РЕД, ОДГОВАРА НА 42-52 ФОРД 1/2-1 ТОН, РАМЕН В8

Достапност на стоката: Достапно е за нарачката
DEN 2.33

Сосема Нов Алуминиумски Радијатор За Смрзнатини (2 Ред) за возилата наведени подолу Произведени Од Производи За Изведба На Холи (дел #фб200). Се вклопува : Форд : 1942-1947 1/2-Тон Пикап 1942-1947 3/4 Тон Пикап 1942-1947 1-Тон Пикап 1948-1952 Ф1 1948-1952 Ф2 1948-1952 Ф3 1948-1952 Ф4 *Одговара на апликации со Рамен В8 Мотор*. Уличните автомобили и камиони со високи Коњски Сили можат да бидат предизвик да се одржуваат ладни. Правилниот систем за ладење започнува со десниот радијатор. Алуминиумските Радијатори се ладат поефикасно и тежат помалку од постарите месинг единици во стилот НА ОЕМ. Холи е горда што ја воведе својата најнова понуда - Производи за Ладење Со Перформанси На Смрзнатини. Нашата Линија На Перформанси Алуминиумски Радијатори се достапни во големини од 2, 3 и 4 реда, како и обемна понуда на апликации за специфични платформи за Размена на Лс. Кога станува збор за одржување на вашето возење кул, Направете Го Тоа Смрзнатини!. Сосема Нов Алуминиумски Радијатор За Смрзнатини (2 Ред) за возилата наведени подолу. Произведени Од Производи За Изведба На Холи (дел #фб200). Се вклопува : Форд : 1942-1947 1/2-Тон Пикап 1942-1947 3/4 Тон Пикап 1942-1947 1-Тон Пикап 1948-1952 Ф1 1948-1952 Ф2 1948-1952 Ф3 1948-1952 Ф4 *Одговара на апликации Со Рамна Глава V8 Мотор* Спецификации : # На Поминува : Едно Ладење дијаметар на редот : 3/4" Основна Димензија : 21-1/2" Х 20-7/8" Дебелина На Јадрото : 1,57" Стил На Проток : Локација На Цревото Надолу Влез : Излез На Локација Со Двојно Црево : Двојна Големина На Влезот : 1-1/4" Големина На Излезот : 1-3/4" Тип На Монтирање : Држач За Држач Вкупна Димензија : 28-1/2" Х 25" Редови : 2 Транскулер Одредба : Нема Карактеристики : 100% Тиг Заварени (Лемени) Рабови Квалитет На Авиони Алуминиумско Јадро, Фитинзи И Резервоари (До 30% Заштеда На Тежина) Палка Алуминиумски Филер Вратот И Оем Стил Месинг Петкок Повеќе Перки За Ладење На Инч За Поефикасно Ладење Прилагодено Смрзнатини Со Високи Перформанси 16lb.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Фитмент : ве Молиме проверете Фитнес Филтер и Опис за да видите дали оваа ставка ќе работи на вашето вози

Компатибилен Со Форд Полициски Пресретнувач Седан 20132018 / Бик 20132019 Одговара на 3,5 Л Нетурбо, 3,5 Л Турбо, 3,7 �

ЗАГАРАНТИРАНО ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА КОЊСКИТЕ СИЛИ И ВРТЕЖНИОТ МОМЕНТ : к&Н системите за внесување ладен воздух

Questrates q вентилаторот За ладење На Радијаторот помага да се излади моторот ефективната, редовно проверка

(ОЕ НЕ) : 1636302120 1636302120 ЛАДЕЊЕ ВЕНТИЛАТОР МОТОР Ве молиме контактирајте не ако имате какви било прашања во �

Ограничувачи За Излез На Вода Доаѓа со 3 Ограничувачи на Вода; Златна, Црвена и Сина Сите Ограничувачи им

1 Година Гаранција Господар Лого Комплет Којо лежишта и трки заедно со квалитетни мали делови Вклучува �

Забелешки за Поставување возила : |Тип На Дел : Комплет За Филтер За Пренос На Филтер За Пренос|Етикета На

5ГОДИШНА ГАРАНЦИЈА! Ако имате проблеми со трим во следните 5 години, НИЕ ГО заменуваме БЕСПЛАТНО! ЗАБЕЛЕШ

Најдобар избор : прицврстувачите На алуминиумскиот браник можат да ви помогнат да го решите проблемот с

Компатибилен СО МАЧКА, ФОРД, ЛИНКОЛН, ЧОВЕК и многу повеќе Ве молиме потврдете го вашиот број на дел ОД О�

Премиум филтер наведен на ое нивоа на филтрација и проток на течност Обезбедува долговечност на пренос�

Компатибилен СО ЧОВЕКОТ, МЕРЦЕДЕС, МЕРЦЕДЕСБЕНЦ и многу повеќе Ве молиме потврдете го вашиот број на де�

Сосема Ново Директна Замена Стабилни карактеристики, висока сигурност Лесна инсталација 1 Година Гаран

Директно Вклопување ОРИГИНАЛЕН Оем Фабрика Оригиналниот дел Загарантирана од лоша изработка и материј

Директна замена Лесна инсталација не се потребни специјални алатки за инсталирање на оваа закачалка з�

Компатибилен Со Хјундаи, Киа и многу повеќе Ве молиме потврдете го вашиот број на дел ОД ОЕМ ОД вашата ор

Производителот Дел Број : CXPFMX53122 PBНА Марка : Clucchxperts Земја / Регион На Производство : Сад Завршна Површина :

16 Инчен универзален електричен вентилатор за ладење Мерење НА ВЕНТИЛАТОРОТ : 16 "х 17" х 3 3 / 8" Овој вентилат

Заменете го испуканото или скршено стакло од огледалото на страната на возачот со дел од цената на диле�

Вклучени : 1x Нов Комплетен Радијатор € ФУНКЦИЈА : Радијаторот е одговорен за елиминирање на топлината о�

Дел : Филтер За Пренос Дел Број : 58906 Заштитете го системот за течност за пренос Високо издржлив и сигурен

Повеќето нарачки се испорачуваат 23 дена кога се купуваат Од Автопат Земја На Потекло : Кина Повеќето нар

Работната Врска О Карактеристики : цпу и формиран од алуминиум од 5052 степен на авион Ги Зајакнува радија

Фитмент : За 2006 Силверадо 2500 ХД лс; 200710 Силверадо 2500 ХД ЛТЗ; 200610 Силверадо 2500 ХД (ЛТ, СТ); 2007 Силверадо 2500 Хд

?Скито Алуминиумски Радијатор погоден за : 20052009 за Хјундаи Тусон 2,7 Л 20052008 За Киа За Спорт 2,7 Л?Својства На

Фитмент : ве Молиме проверете Фитнес Филтер и Опис за да видите дали оваа ставка ќе работи на вашето вози

Спречува дефекти на преносот поврзани со топлина Го продолжува животниот век на преносот Ги подобрува �

€Fitment®Компатибилен Со Кадилак Аланте 1993 / Девил 19941999 / Елдорадо 19942000 / Севиља 19941997 €Дизајн}Висококва�

Произведени според СТАНДАРДИТЕ НА АФБМА користејќи висококвалитетни материјали Брегот до Брегот обез�

Тешки Замена Делови Сосема Ново Како ОЕМ Брз И Бесплатен превозот со / Пријателски Услуги На Клиентите..

ФункцијаОем Замена ФункцијаГи Исполнува Или Надминува Оем Спецификации КарактеристикаДизајн За Ладењ

Материјал за ладење перки : Алуминиум Основни Димензии : 690 Х 390 Х 65 мм тип На Радијатор : Лемени перки за л�

Вклучени : 1x Нов Комплетен Радијатор € ФУНКЦИЈА : Радијаторот е одговорен за елиминирање на топлината о�

ИНЖЕНЕРСКА МОЌНОСТ : Најсовремените медиуми за филтрирање на воздухот се дизајнирани да ги зголемат ко�

Scroll