Свеж
ФАЛКЕН ДИЗАЈН ПВЦ ПАНА ПАРД, ЦРНА, 10 x 20 x 1/2

ФАЛКЕН ДИЗАЈН ПВЦ ПАНА ПАРД, ЦРНА, 10 x 20 x 1/2

Достапност на стоката: Достапно е за нарачката
DEN 0.33

Проширената табла за пена во ПВЦ е лесен, цврст ПВЦ лист Одлична отпорност на влијание, многу ниска апсорпција на вода и висока отпорност на корозија. Сатен мазна завршница го прави идеален за сликање или ламинат. Не содржи олово и тежок метал. Може лесно да се види, печат, удира, умира исечен, изшкуркан, дупчат, зашрафени, прикован, занишани или врзани со употреба на ПВЦ лепила. Паднатиот дизајн проширен поливинил хлорид (ПВЦ) е трајна, лесна алтернатива на традиционалниот ПВЦ, познат по затворено целен внатрешно јадро произведено од вбризгување на воздухот за време на производството. Проширената ПВЦ има извонредна комбинација на карактеристики што ја прават идеална за сигнали, експонати, екрани на продавници, поп, киосци, печатење на екран и многу повеќе. Површината е мазна матна завршница што го прави идеален за сликање или ламинат.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издрж

Висок квалитет : Цврст гумен лист од економијата на неопренови Тој е цврст црна и мазна од обете страни с

Должина : 500 Стапки Изолација : ПВЦ (Вкупна Дебелина : 0 Тип : УЛ1015 Заглавени Жица Рејтинг На Напон : 600 Волти

Облик : лист; Материјал : силикон; Одделение : храна; Дурометар : 50А; Тип на поддршка : Лепило со високо темп

400 Никел Круг Прачка750 (23 / 4 инчи) Должина : 2 инчи Темперамент : АП Заврши : Ладно Заврши Легура на никел 400, �

● 304 ленти од нерѓосувачки челик имаат широк спектар на употреба Без разлика дали околу домот или во куј

●Графитна плоча, Чистота : 99,99%, има одлична електрична и топлинска спроводливост, корозија,коефициенто�

Облик : лист; Материјал : БунаН; Одделение : голема сила; Дурометар : 70а; Тип на поддршка : Акрилно лепило Де

Облик : лист; Материјал : БунаН; Оценка : стандард; Дурометар : 40А; Тип на поддршка : Акрилно лепило Дебелин�

Изработен Од Висококвалитетен Силика Гел,Отпорен На Абење, Издржлив Нема Страв Од Висока И Ниска Темпер

15 / 32 инчен дијаметар x 12 инчен должина Одлично за градители на гребнатини, моделари, занаети, машински пр

Облик : Бар; Материјал : полипропилен; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 / 2 "; толеранц�

Заврши : Црно Јачина на затегнување : 1000 psi Опсег на температура : 40 ° F до 225 ° F Издолжување : 3 Големина : 12 x

6мм х 200мм х 6000мм / 6м / 6 метри / 236,22 инчи / 19,69 стапки долги, 1 парчиња тенок месинг метален лим од фолија 100

Екстремно ниска апсорпција на влага Одлично за високо специјализираните потреби за производство на си�

Облик : лента; Материјал : БунаН; Одделение : Ултра сила; Дурометар : 60А; Тип на поддршка : обична Дебелина :

Форма : ролна; Материјал : силикон; Одделение : храна; Дурометар : 40А; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 / 4

1 / 8" 125 Алуминиумска Плоча 24 "х 48" 6061 "Зошто да ја купите целата должина кога се што ви треба е остатокот? До

Дебелина од 3 / 32 инчи нуди умерена апсорпција на влијанието и посилна отпорност на абразија Одлично за з

Функција : 1 парче 1,18инчен ID X 1,26инчен OD, 305mm / 1ft Должина чиста цврста цевка е цврста и издржлива, има добра

КАРАКТЕРИСТИКИ НА МАТЕРИЈАЛОТ : температура на топла обработка 750~830€; температура на жарење 520~650€, темп

Облик : Лист; Тип На Ќелија : Затворена Ќелија; Материјал : ЕПДМ Одделение : Лист; Цврстина : Затворена Ќели

Добро во заварувањето и маснотијата Димензии : 200мм x 1000мм x 0,2мм / 0,3мм Главно се користат за производство

Материјал : Чист Бакар; Ширина : 5 / 8"(15мм); Дебелина : 0,059"(1,5 м) м; Квадрат : 8мм2; Должина : 3,28 стапки(1м) Каракте

Falken Design Clear Sheet, 1 / 16 , Falken Design 1 / 16 лист, 1 / 16 ", Falken Design 1 / 16" лист, 1 Фалкен дизајн 1 Фалкен дизајн 0 38 лист, Фалке

Изработен од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработка што може да издржи об�

Добро во електрична спроводливост, топлинска спроводливост, отпорност на корозија и други својства за �

ПВЦ тркалезна шим е направена од трајна, некондуктивна пластика која се спротивставува на корозијата, м

Премиум материјал дали сè уште барате доверливи ПВЦ листови? Изработено од висококвалитетен ПВЦ матер�

Должина : 100 стапки дијаметар : 1 / 2 "круг боја : црна Цврст буна гумен кабел Дурометар (цврстина) : 70 Затег

Висок квалитет : Силиконска гума од комерцијална оценка е црвена / портокалова боја со мазна завршница И

Разновиден гумен материјал кој е совршен за комерцијални, индустриски и станбени апликации Изработено

Делрин полиоксиметилен (ПОМ) Цврсти пластични топки за лежишта Состојба : 100% сосема нови во залиха : Да Д�

Облик : Бар; Материјал : UHMW полиетилен; Оценка : стандард; Тип на поддршка : Акрилно лепило Дебелина : 1 / 8 "; �

Облик : лента; Материјал : EPDM; Оценка : стандард; Дурометар : 60А; Тип на поддршка : Акрилно лепило Дебелина :

Должина : 24 инчи Дебелина : 5 / 8 инчи Тип на материјал : 6061 алуминиум за општа намена Температура : Т6511 6061 ал

Месингот има голема јачина, висока цврстина и добра пластичност, но сепак може да издржи добро обработк�

Висок квалитет : Цврст гумен лист од комерцијално одделение Тој е цврст црна и мазна од обете страни со о

Изработен од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработка што може да издржи об�

Форма : ролна; Материјал : Неопрена; Оценка : стандард; Дурометар : 70а; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 /

Дебелината од 1 / 4инчен нуди абсорпција на влијанија од средно до сила и тешка отпорност на абразија Иде�

Scroll