Свеж
Гума-лента Буна-Н, НБР, Буна, нитрил, голема јачина, 70А, дебелина од 1,5 мм x 4 во широк x 36 во долго време

Гума-лента Буна-Н, НБР, Буна, нитрил, голема јачина, 70А, дебелина од 1,5 мм x 4 во широк x 36 во долго време

Достапност на стоката: Достапно е за нарачката
DEN 358.08

[Спецификации на предметите] Дурометар : 70а, текстура : мазна, дебелина : 1,5мм, ширина : 4 ", должина : 36", Материјал : Буна-Н, боја : црна [Перформанси] Буна-Н работи добро со вода и благи хемикалии и има одлични физички својства што го прави тежок и издржлив. [Технички атрибути] Јачина на затегнување : 1.500 psi, издолжување : 280%, јачина на солза : 20 N/mm, комплет за компресија : 30%, густина : 1,35 g/cm3, Температурен опсег : -30 ° до 200 ° F, Спецификации Мет : Спецификации Мет : ASTM D2000 BF 710. [Различни уреди] Оваа формулација е посилна и потрајна од стандардната Буна-Н за побитни апликации. [Спецификации на предметите] Дурометар : 70а, текстура : мазна, дебелина : 1,5мм, ширина : 4 ", должина : 36", Материјал : Буна-Н, боја : црна. [Перформанси] Буна-Н работи добро со вода и благи хемикалии и има одлични физички својства што го прави тежок и издржлив.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

[Спецификации на предметите] Дурометар : 20а, текстура : мазна, дебелина : 1 / 16 ", ширина : 36", должина : 36 ", мат�

Висок квалитет : BunaN / нитрилна комерцијална оценка гума е црна во боја со мазна завршница од двете стран�

Материјал : Има добри механички својства и термичка стабилност Богати спецификации и големини : ...

[Спецификации на предметите] Материјал : ацетал хомополимер, боја : бела, јасност : непроaирна, дебелина : 2

Кој има добри механички својства и добра обработка, може да издржи обработка на топол и ладен притисок М

Се користат како повисоки апликации за заптивки и заптивки за пумпи Еластичен на алкалоиди и детергент�

Најлон 6 / 6 нуди одлична отпорност на абење и абразија и има површина со ниско триење Најлон 6 / 6 обезбеду�

Линеарните димензии на нашите чаршафи се номинални и тие имаат толеранција од +1 / 8 "во секоја насока (дол

Висок квалитет : Цврст гумен лист од економијата на неопренови Тој е цврст црна и мазна од обете страни с

Широко користени во DIY проекти, хоби, занаети, декорација на згради, индустриска, спроводлива топлина До�

Има добра машинска обработка 100% и висок квалитет Мазна површина, ниска содржина на кислород Висока чист

3different големини за вас : 0,15mmx100mmx1m, 0,5mmx100mmx1m, 0,6mmx100mmx1m , Материјал : месинг лист H62, добро во електрична спрово

Совршен за пекари, пазари, намирници и делис Меѓуплтниот дизајн дозволува следниот лист да се појави ве�

100% и висок квалитет Мазна површина, ниска содржина на кислород Висока чистота, добра организација...

Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издрж

Изработен Од Висококвалитетна Алуминиумска Легура 6106 Може да понуди подобра отпорност на корозија и з�

Облик : Бар; Материјал : полипропилен; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 / 2 "; толеранц�

[СПЕЦИФИКАЦИИ НА СТАВКАТА] Цврстина : Цврста (14+ пси), Тип На Ќелија : Затворена Ќелија, Боја : Сина, Текстур

Висок квалитет : Витон гума е црна во боја со мазна завршница од двете страни Издржливост : Овој материја

Големина : 0,4" (10мм) Ширина, 16,4 стапки (5000мм) Должина, 32 Мерач (0,0079" Дебелина) Материјал : 1060 чистиот алуминиу

C954 Алуминиум Бронза Круг Прачка500 (11 / 2 инчи) Должина : 5 инчи Темперамент : М07 Заврши : Фрлија C954 е леана ал�

Произведени под ISO 9002, gmp, c GMP упатства : роквел цврстина( HRC) : 4045 Стандарди и спецификации кои се однесуваа

[Карактеристика] : Боја : Сребрен Тон; Материјал : ХСС (Челик Со Голема Брзина); Цврстина ХРЦ : 6365; Дијаметар

[Спецификации на предметите] Дурометар : 70А, текстура : мазна, дебелина : 3 / 32 ", ширина : 36", должина : 1 стапк�

Повисока отпорност на кршење од конкурентската термопластика како што е измерено со изречениот тест Izod

Висок квалитет : Силиконска гума од комерцијална оценка е црвена / портокалова боја со мазна завршница И

【Добар дизајн】 12mm x 250mm / 0,47 "x 9,84"; Светло сина акрилна тркалезна шипка за употреба на архитектонски мод�

Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издрж

Материјал : Хром Моли Челик Големина на лист : 12 инчи х 12 инчи Заврши : Неполиран (Мелница)...

Материјал : Алуминиум 6061 Големина : 1 " Х1 "Х12" Вклучува : 2 парчиња алуминиумски квадратни шипки За мелење и

Повеќе Големина : прибл 100х200х2, 5мм, 100х200х3мм, 100х200х4мм, 100х200х5мм Добри механички својства, термичка состој

Има добра машинска обработка 100% и висок квалитет Мазна површина, ниска содржина на кислород...

Поликарбонат Soton UA ​​Поликарбонат лист Clear SPSTUV 12 "x 12" панел 6,4 mm0.251 "(1 / 4") пакет од 1 транспарентен поликар�

Должина : 100 Стапки Се користи за неизолирани апликации за заземјување АСТМ б3 стандарди за печен бакар и

Висок квалитет : Цврст гумен лист од економијата на неопренови Тој е цврст црна и мазна од обете страни с

Форма : ролна; Материјал : Неопрена; Одделение : голема сила; Дурометар : 40А; Тип на поддршка : Акрилно лепи�

Облик : Бар; Материјал : UHMW полиетилен; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 11 / 2 "; толеран�

ОЖИВЕЈТЕ ГИ ВАШИТЕ ЗАНАЕТЧИСКИ ИДЕИИдеални За ракотворби, емајл, реставрација на бакар, изработка или е

Донесете ги вашите занаетчиски идеи во живот идеално за ракотворби, емајл, реставрација на бакар, праве

Челик круг шим обезбедува добра сила Неполираната (мелница) површина нема завршница Стандардна толеран

Облик : Лента; Тип На Ќелија : Затворена Ќелија; Материјал : ЕПДМ Одделение : Лента; Цврстина : Затворена Ќе

Изработен од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработка што може да издржи об�

[Испорака]предметот се испраќа Од Кина, времето на испорака ќе биде 1030 дена Броењето на мрежата е различ�

Производите на TRM Weatheral се направени со највисок квалитет на смоли за да се осигурат дека добивате најдо�

Висок квалитет : Цврст гумен лист од економијата на неопренови Тој е цврст црна и мазна од обете страни с

Scroll