Свеж
Lucknight H59 Brass вратило на плоштад плоштад со рамна лента за модели DIY Материјал Дебелина: 1. 5мм должина: 500мм/19. 68inch 2 парчиња месинг плоча

Lucknight H59 Brass вратило на плоштад плоштад со рамна лента за модели DIY Материјал Дебелина: 1. 5мм должина: 500мм/19. 68inch

Достапност на стоката: Достапно е за нарачката
DEN 2.67

Материјал : H59 месинг ред, боја : злато Мазна површина, ниска содржина на кислород. Висока чистота, добра организација. Повеќе големини за ваш избор : Дебелина 1,5мм, ширина : 10мм, 20мм, 30мм, долг : 50 см/19,68inch. Одлична еластичност, флексибилна, одлична густина, термичка спроводливост, добра спроводливост и. Може да се користи за спроводливо, термичко и заварување. Може да биде заварување- тешко, силно. Одлично за заварување и ласкање. Имајте убаво механичко однесување и термичка стабилност. Издржлив во употреба. Лесно за заварување, погодно за производство на сите видови на длабоки компоненти на сила на цртање и свиткување. Материјал : H59 месинг ред, боја : злато. Мазна површина, ниска содржина на кислород. Висока чистота, добра организација. Повеќе големини за ваш избор : Дебелина 1,5мм, ширина : 10мм, 20мм, 30мм, долг : 50 см/19,68inch. Одлична еластичност, флексибилна, одлична густина, термичка спроводливост, добра спроводливост и. Може да се користи за спроводливо, термичко и заварување. Може да биде заварување- тешко, силно. Одлично за заварување и ласкање. Имајте убаво механичко однесување и термичка стабилност. Издржлив во употреба. Лесно за заварување, погодно за производство на сите видови на длабоки компоненти на сила на цртање и свиткување. Изработено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра машинска обработка, може да издржи обработка на топол и ладен притисок Дескрипција : Име : месинг роуматеријал : H 59 Материјални својства : Температурата на топла обработка е 750- 830 ° C; Температурата на annealing is520- 650 C; Температурата на прицврстување со ниска температура за елиминирање на внатрешниот стрес IS260- 270 ° C. Феации : Висока јачина, добра пластичност, добра моќност, .Сизи на дебелина : 1,5ммвид : 10мм, 20мм, 30мм, долг : 50мм/19.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Висок квалитет : Гума со висок степен на хипалон е црна во боја со мазна завршница од двете страни Издржл

Дијаметар на жица : 0,08 инчи( 2,0 мм), Должина : Прибл 32,8 стапки (10 м), Површинска Обработка : Обоена Елоксиран�

Висок квалитет : BunaN / нитрилна комерцијална оценка гума е црна во боја со мазна завршница од двете стран�

Форма : ролна; Материјал : Неопрена; Одделение : Ултра сила; Дурометар : 50А; Тип на поддршка : обична Дебели�

Форма : ролна; Материјал : Неопрена; Оценка : стандард; Дурометар : 50А; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 /

Должина : 500мм Главно се користат за производство на прецизни инструменти, делови од брод, заниткување, а

Висок квалитет : Силиконска гума од комерцијална оценка е црвена / портокалова боја со мазна завршница И

Материјал : Месинг лист, Боја : Злато Мазна површина, ниска содржина на кислород Висока чистота, фина орг�

Проширената табла за пена во ПВЦ е лесен, цврст ПВЦ лист Одлична отпорност на влијание, многу ниска апсо�

Бакар, дебела отстранлива заштита од винил облога, чист раб за сечење, соодветно намалување за да се нам�

Висок квалитет : Цврст гумен лист од комерцијално одделение Тој е цврст црна и мазна од обете страни со о

Заптивка Апликации отпорни на абразија Заштитни апликации Мавтајќи со општа намена СБР обезбедува доб�

Форма : ролна; Материјал : Неопрена; Оценка : стандард; Дурометар : 70а; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 /

[Спецификации на предметите] Дурометар : 70а, текстура : мазна, дебелина : 2мм, ширина : 2 ", должина : 36", Матер�

Облик : лист; Материјал : БунаН; Одделение : храна; Дурометар : 50А; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 / 8 "; ш

A36 јаглерод челик е структурен челик кој има подобра формабилност од 1018 јаглероден челик Ги исполнува с�

Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издрж

11 / 4 "х 36" Совршен шпилка од топола Дамки и бои лесно Спакувани во заштитна поли торба Произведено во САД..

【Позрачје со црвен бакар никел】 никел позлата на површината, црвен бакар внатре Направено од црвен бак

Висок квалитет : Цврст гумен лист од економијата на неопренови Тој е цврст црна и мазна од обете страни с

[Спецификации на предметите] Дурометар : 60А, текстура : мазна, дебелина : 3 / 16 ", ширина : 36", должина : 45 стапк

МАТЕРИЈАЛ : Н62 месинг лист Висока јачина, добра пластичност, добра заварливост 100% и висок квалитет.Мазна

Листот ABS е голема јачина на влијание и на високи и ниски температури Добар отпор на хемикалии и извонре�

Пријателски за измислица (лесен за сечење, вежбање, рута и свиоци) Сјајна и сјајна површина Водоотпорен �

Прачка направена со алуминиум 6061, има висока јачина, добра отпорност на ковање и корозија Површините На

ОДЛИЧЕН МАТЕРИЈАЛ ЗА ИЗВЕДБАИзработен од алуминиум 6061, алуминиумската плоча има висока цврстина, добра

Добар во електрична спроводливост, топлинска спроводливост, отпорност на корозија и други својства на �

Висок квалитет : Цврст гумен лист од економијата на неопренови Тој е цврст црна и мазна од обете страни с

[Спецификации на предметите] Дурометар : 55а, текстура : мазна, дебелина : 0,040 ", ширина : 12", должина : 12 ", мате

[1] : Пријавете се на најчесто користени во мебел за домови, занаети за DIY, модели, итн Одлично за сопствен�

Висок квалитет : Цврст гумен лист од комерцијално одделение Тој е цврст црна и мазна од обете страни со о

Светло дифузно бело акрилик (плексиглас) циро акрилит FF пластичен лист 1 / 8 "x 6" x 6 " Заштитени од двете стр�

Облик : Бар; Материјал : леано акрилик; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 "; толеранциј

Големина : 200x300mm, боја : зелена, дебелина : 2мм Стандарден или нестандарден : стандард Облик : рамен заптивк

Scroll