Свеж
Креативни Мрежи 9ин Водич За Цвест Алатка-CGRSMN9

Креативни Мрежи 9ин Водич За Цвест Алатка-CGRSMN9

Достапност на стоката: Достапно е за нарачката
DEN 1288.00

Оваа алатка за обележување на цвест од 1/2 х 9 инчи е доволно долга за да ја означи дијагоналата на квадрат од 6-1/2 инчи Обележете низ центарот со дупчиња со кој било механички молив и шијте 1/4 инчи на секоја страна од алатот. Или означете ја линијата за шиење со цртање на двата надворешни рабови. Совршена алатка при изработка на полуквадратни триаголници. Оваа алатка за обележување на цвест од 1/2 х 9 инчи е доволно долга за да ја означи дијагоналата на квадрат од 6-1/2 инчи. Обележете низ центарот со дупчиња со кој било механички молив и шијте 1/4 инчи на секоја страна од алатот. Или означете ја линијата за шиење со цртање на двата надворешни рабови. Нашиот ексклузивен зафат ја држи алатката на место додека означува. Совршена алатка кога правите полуквадратни триаголници! Креативни Мрежи производите се произведуваат во САД.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Мерки за лепенка : 3 инчи 80 мм (приближно) Вклучено е целосно железо на упатства Брз, бесплатен превоз од �

Може да ги користите Пеглите за да ги загреете Преку високата температура, лепенката ќе се залепи на ваш

Големина : 3 1 / 2 x 2 инчи (8,9 x 5,1 см) Којот кафеав тен Ир инфрацрвен Оваа листа е за една (1) лепенка Поддршка з�

Врвен квалитет, детален вез Пеглани закрпи нема да излезат Совршен за фармерки, јакни, елеци, капи, ранци

задната страна е покриена со најсилниот леплив филм со топло топење Закрпи направени ВО ЕУ со користење

Внатрешна големина : 20 x 13mm / 0,79 "x 0,51" (W*H), 25 x 16mm / 0,98 "x 0,63" (W*H), 32 x 16mm / 126 "x 0,63" (W*H), 38 x 16мм / 1,5 "x 0,63" (W*H); Дебели

Висококвалитетен вез на вез, врвен вез за вез во боја на виножито Светла боја, богат сјај, неопаѓачки, цв�

Ширина : околу 15 см / 6 инчи, должина : 5 јарди / 4,5 метри Направено од квалитетно полиестерско предиво Иде

Куче од полистирен : Совршено е за правење на вашата специјална партиска декорација, моделирање занает,

Висококвалитетна, детална апликација за вез може да се зашие или пегла на полиестер или памук Измијте л�

PD (совршена издржливост) или игли на титаниум се истиот одличен квалитет на иглите на органите со предно

Големина : 8*5см ПВЦ морал лепенка Додатоци за воена облека Оваа квалитетна велкро лепенка е навистина од

Еластичната лента со добар квалитет е многу еластична, а во опсегот на дозволена еластична деформација

Зиперстоп големопродажба на големо овластен дистрибутер YKK направен во САД Ykk #5 обликувана пластична п�

Кожен конец за шиење направен од полиестер со плетенка; Лесно обложен; Издржлив, цврст и податлив; Брза Б

Поништување Материјал : Овие велигденски јајца се изработени од пена Велигденски DIY јајца : Овие јајца з�

Висококвалитетно шиење Железо на или шиење Големина : Дијаметар 4" или 10,2 см Тоа е Верани Производ Ќе го д

Печурка од мини пена Ова е многу практичен DIY занаетчиски модел што ќе ви донесе повеќе радост Недовршен

Материјал : Најлон, Спандекс Безбедна И сигурна Еластика.(Рамна или тркалезна случајна испорака) Соврше�

Големина : 6 x 3 см Количина : 1 парчиња Добар квалитетен лепенка Одлично за капи, ранци и јакни...

Доволна количина : вклучително и 1 парчиња, доволно количество и модни стилови можат да ги задоволат ваш�

Висококвалитетно извезено лепенка Јамка за поддршка на кука не е вклучена Големина : 2,0 инчи Направено п

Стандардна лента за пристрасност Направено од 100% памук за мека кожа Големина на производот : приближно..

Лесно за нанесувањеПоддршката на заптивката ви дава можност за зашивање или железо на сите видови на тк

Железо или шијте на која било облека Печ е со дијаметар од 3,25 инчи Врвен квалитет на цело гледање на окот

【Теми за игла】 Нашиот навој на игла е изработен од пластика со добар квалитет, помош за навој на игла и �

100% полиуретан Издржлива пена со висока густина : Нашата цврста пена со висока густина е долготрајна и ид

Железо или шијте на која било облека Врвен квалитет, детален вез Пеглани закрпи нема да излезат Совршен

Добриот квалитет не само што може да обезбеди побезбедна гаранција за вашиот живот, туку и добрите мате�

Големина : 3,35 x 2,76 инчи Прицврстувач за прицврстување на кука и јамка Прицврстете за апликација за шиење.

Scroll