Свеж
Ranger Return Set 5 од мали симпатични мини бубачки инсекти Ladybug Tiny Sew Iron на везени закрпи - Црвена

Ranger Return Set 5 од мали симпатични мини бубачки инсекти Ladybug Tiny Sew Iron на везени закрпи - Црвена

Достапност на стоката: Достапно е за нарачката
DEN 1.00

Мерки : 1,4 "x 1,5" (h x w) / секоја Шие/железо на извезена лепенка. Врвен квалитет и детален печ за вез. Везено примена железо при шиење на лепенка. Брендот „Ranger Return“ е регистрирана трговска марка во САД. Мерки : 1,4 "x 1,5" (h x w) / секоја. Шие/железо на извезена лепенка. Врвен квалитет и детален печ за вез. Везено примена железо при шиење на лепенка. Брендот „Ranger Return“ е регистрирана трговска марка во САД. Спецификација : - Мерки : 1,4 "x 1,5" (H x W) / Секоја карактеристики тие се врвен квалитет - закрпите се обложени со посебен лепак што се топи поради топлина и со тоа добро се поврзуваат со текстилот. - Ставете ја лепенката на посакуваната позиција и пеглање со железо. Доколку е потребно, шијте ја лепенката. Забелешка : Ве молиме, потсетете се дека поради ефектите на осветлување, поставките за осветленост / контраст на мониторот и сл.

Основни својства

- Measures:
1.4 x 1.5 (H x W) / each
Features & Benefits:
- Our Patches are 100% embroidered :
- Ironed-on Patches will not Peel or Come Off :
- Comfort and performance come hand in hand with Ranger Return :
- 100% Brand New :
- Perfect gift for you and your friend :
- These are NOT made in China; they are top quality :
- The patches are coated with a special glue that melts due to heat and thereby connecting well with the textiles. :
- Place the patch on the desired position and ironing on with the iron. If necessary, sew the patch. :
Note:
Please be reminded that due to lighting effects, monitor's brightness / contrast settings etc, there could be some slight differences in the color tone of the pictures and the actual item. :

Тие исто така купуваат со овој производ.

Holo Rainbow HTV : е посветла сјајна, истегната, винил за пренесување на топлина холо за облека за DIY што има смис

Висококвалитетна чипка за чипка избрана од прекрасно дизајнирање Материјал : Рејон Органза Тул Ширина �

Процес на прицврстување на лепенка Искрено, ние дури и не би го нарекол „процес“ затоа што нашите закр�

[Карактеристики] : Сет од 2 закрпи во Калифорнија со поддршка за прицврстувачи на кука по пакет 3,15 x 1,97 инч

Прецизоза оригинални чешки кристали, машина за сечење на машини со розови уметност 43811110 (8фацетирани Rhine

✅ Пакетот вклучува : 12 јарди лента за завеси, ширината е околу 3,2 инчи ✅ Екопријателски и издржлив матер�

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

Процес на прицврстување на лепенка Искрено, ние дури и не би го нарекол „процес“ затоа што нашите закр�

Постојат 12 парчиња игли Од Типот 9смЦ со 1 ролна црна нишка Црната нишка за ткаење е совршена нишка за шие

Кристално бело аплицирање на Rhinestone со тркалезни цвеќиња зашиени на кристално сребрена златна основа за

8,7yd Грижа и миење : Floss на везот DMC може да се мие често без да згасне Може да се мие на висока температура (9

Шие кожа на повеќето домашни машини за шиење со овие остри игли За употреба на пејачот, брат, Кенмор и др�

Ironелезо на значка на сртот Мало знаме на земја Наведен како лепенка за зборови Има топлинска заптивка н�

【Носете везови на знамето на НАТО и Шпанија и придонесете за светскиот мир!】 Шпанија е моќна членка на �

Големина на пакетот : Апликација Тој е многу погоден за намалување на оптоварувањето на облеката, уметн�

Цврсто и необично држи ткаенина за вез, вкрстено бод, ватирање, итн Лесно прилагодено на посакуваната на

Остануваат оригинални бои Производот е трајна боја без да згасне затоа што неговите високо квалитетни �

Големина : 17мм × 8,5мм × 8,5мм Дијаметар на пори / дупка : 4мм Материјал : пластика Содржина на пакетот : 12 x бра

Полиестер Пакетот вклучува : пакетот содржи приближно 9 тинарски златни чипка, ширина од околу 0,87 инчи, д

[Ironелезо / шиење на лепенка] Висок квалитет [Што се користи со] можете да пеглате или зашивате на палто, ф

супериорен Квалитет Направени Во Тајван Направени на супериорен издржлив лесен легура, и еднократно ме

Везена лепенка Закрпи за жени маж се со одличен квалитет Печ и рабовите на вез се одлични Кул апликациит

1 скин од 6 нишки 8 метри долга премија DMC нишка Секоја нишка има сјаен изглед и ќе се спротивстави на блед�

Материјал : ткаенина Боја : Како што покажува сликата Големина : Како што покажува сликата Висококвалите

? Како да користите железо на закрпи : 1 Ставете лепенка на везови за вез на крпа; 2 место ткиво или тенка к�

Големина 2x3,5 (инчи); 5 [Позадина]> Multicam (стандардна) OCP Cordura (500 D или 1000 D) ткаенина [Дизајн / букви] IR (инфрацрве

Изработени од висококвалитетен метален материјал,Прилагодените Иглички за брошеви се долги и цврсти,н�

Жичен Боја : Розово злато Големина : 11 / 2 инчи x 20 јарди Содржина на влакна : 100% полиестер Лента со роза зла�

Поддршка на топлинска заптивка Ironелезо на или шие на која било облека Пеглани закрпи нема да излезат...

Пена за занаети : Овие топчиња од пена се наменети за изработка на прилагодени цветни аранжмани, училишн

Tassels приврзок Секоја тасел е дизајнирана со висечки обрач, лесен за прицврстување како додатоци за прав�

【Премиум панделки со грбови】 100% висококвалитетна полиестерска лента со грбови Лента со висока густин�

Дизајнирани и произведени во упатствата на САД се напишани на англиски и шпански јазик Достапно по голе

『Добар квалитет』 : Нашите панделки со ткаенини на в Valentубените користат нетрпеливи, издржливи и добро �

【Висок квалитет】 Користење на високо квалитетен материјал од смола, безопасен и безбеден Задниот дел �

50% Памук / 50% Јп произведено Во Украина Декоративен украински чаршав Моделите на оваа ткаенина се ткаени

2,5 x 2 "American Made Поддржана со кука / јамка Ултра висок квалитет Империја Тактика САД Бренд Бродови : од Сиет�

Scroll