Свеж
Огранирање на мастило: Портланд црна

Огранирање на мастило: Портланд црна

Достапност на стоката: Достапно е за нарачката
DEN 352.48

Наменети за печатачи кои сакаат силни, сигурни мастила за печатење во издание, мастила за гравирање на Гамбин имаат висок пигмент, работни својства и неверојатна чувствителност на ознаките на печатачот Тие се направени со палета на чисти интензивни пигменти, кои нудат широк спектар на потенцијал за мешање во боја.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Карактеристики : · Големина на производот : 17,72 "x1772" (45x45cm) · Големина на печатење : 17,72 "x17 · Предложено темп

♡ 【Што ќе го добиете】 : 】е добиете 6 парчиња сублимација празно ознаки за багаж со ленти, доволно колич�

Apportersprence Додаток за печатење на екранот изработен од материјал од не'рѓосувачки челик за трајна употре�

【Сите во еден топлински топлински притисок】 Топлина на топлината на кригла е со прицврстување на загр�

Модел : TLM38388 Напон : 110 V, 13,5 A, 60 Hz; Енергија : 1500 W Температурен опсег : 0 482 ℉ / 0 250 Контрола на тајмерот : 0 999

Божиќно дрво што виси снегулки можете да ја на различни места околу вашата куќа Божиќни украси за снегу�

Капацитет : 18 мл; Димензии : 19,8 см x 7,5 см (7,8 "x 2,95"); Количина : 25 парчиња / картон Материјал : не'рѓосувачки ч�

Материјал за матрици : најлон; Големина : 5x7inches / 127x17,78cm и 8,5 × 11 инчи / 21,59 × 27,94cm, дебелина : 0,03см / 0,01inch Издрж�

24 парчиња по пакет, нашето сублимација за пиење може изолатор е направен од полиуретанска пена дебелина

Лист за пренесување на топлина Оваа перница за печатот на топлина може да обезбеди мазна површина за со�

Овие клучеви за пренесување на топлина за сублимација се совршен персонализиран подарок за секого Може

70 ДУРМЕТОРСКИ ПРИРАЧНИК СИТЕ Големина : 3 видови на големина на стискање, 5,9inch, 9,4inch и 13,7 инчи...

Едноставно за работа, а исто така можете да пополните различни украси во боја според вашите сопствени п�

Производ 1 : 2 во 1 топлински печатДвете големи влошки за греење, 15 x 15 во / 38 x 38 cm рамна плоча и 6 x 3 во / 15,24 x

【Пакетот вклучува сублимирани празни рамки за фотографии од 1 компјутер со триби за приказ , мерење на

【Пакет со голема вредност】 Поставувањето на топлината доаѓа со 2 ролни зелени ленти отпорни на топлина

Модел : TLM38388 Напон : 110 V, 13,5 A, 60 Hz; Енергија : 1500 W Температурен опсег : 0 482 ℉ / 0 250 Контрола на тајмерот : 0 999

Ова е една машина за печатење со топка со уште еден елемент на топлина за печатење со капачиња, што треба

Главен материјал : Силикон и метал отпорен на топлина Силикон отпорен на топлина и метал Отпорност на ви

【Производот вклучува】 5 * 16унца градиенски очила во боја, 5 * перфориран бамбус конзерва, 5 * стаклена сла�

100% памук Теми за печатење на теми за печатење 100% памучен топон 100 листови од 4 мл 13 инчи x 19 инчи ткаенина с

Пакетот вклучува : Покрај 48 пакет на сублимација Слаби Тумблер, ние обезбедивме дополнителни додатоци :

Додаток за продолжување на отворено време на мастила за екранот базиран на вода Користете со мастила за

Пакетот вклучува : 3 видови на големина на Screeegee, 5,9inch, 9,4inch и 13,7 инчи и 6pcs 20 x 24 инчи Алуминиумски екран за п�

Машинска подлога за пренесувањеисто така е во производство на делови со висока температура во полињата

✿ Овој сет на заграда за палети може лесно да се користи, можете да го користите за да ги реновирате ваши

12x12inch Рамка за затегнување на екранот Преносен квалитет на алуминиумски екран на ексцитрирање на ексци�

Мастило за печатење на екранот со вода Архивски и лесен со супериорни детали и покриеност Мастилото нем

Рачки за ролери лесни за фаќање и ракување Користете со линолеуми, меки блокови, дрворез, итн Лесен за вр

☆ Машината за топлински печат со автоматска отворена карактеристика за избегнување на претерано загре

Оваа решетка главно се користи за поставување на разни големини мрежа во ролна (со хартиена цевка) Може �

11oz Round & 17oz Конусен мат Големина на греење на мат : Горниот дијаметар : 5,56,5 см Ддовен дијаметар : 910см Голем�

Направено од неопренови материјал, кој е мек за контакт и нема да се брчки без разлика како се тркалате Г

Материјал : легура на цинк Добар подарок за пријателите и семејството Вметнете фотографии, лого, уметни�

▲ Термичка заштита : Температурен опсег : 0482 ℉, Временскиот опсег е 0999Ната : Потребно е да ја ставите чаш�

Scroll