Свеж
Апагард М -Плус 125г Реминерализирање на нано хидроксиапатит паста за заби - Јапонија

Апагард М -Плус 125г Реминерализирање на нано хидроксиапатит паста за заби - Јапонија

Достапност на стоката: Достапно е за нарачката
DEN 2194.24

Една цевка, 125гр Благ вкус на нане. Производ на Јапонија. Отстранува стоматолошката плоча Враќа микро гребнатини на површината на емајлот може да ги реминерализира почетните стоматолошки шуплини содржи нано хидроксиапатитни честички за заштита од кариес наменета за семејна употреба, без флуорид, без абразивна состојка.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Спреј за освежувачи на устата : Ослободете се од лошиот здив и уживајте во свежа уста со малата молекула�

【Лесно за носење】 Лесно за носење и употреба, тоа е совршен додаток на семејна забава за Ноќта на веште�

Глави за четкичка за заби од дупонт влакната со висока густина, меки глави на четки за Sonicare Влакната зав�

【Лесно за замена】 seago Детска електрична четка за заби за замена на четка за заби нуди тенок дизајн и се �

Направено од врвен материјал и издржлив материјал нема да попушти или, долготрајна употреба Производот

Функција за поставување на висока чувствителна инфрацрвена далечинска контрола Одредување на тајмер з

Симпатична туристичка четка за заби и комплет за чаши, мека четка за заби, екопријателски пластичен црт�

Иднината на орална нега! нема пластика, нема отпад, без SLS, без ГМО, без глупости само 100% еколошки, природ

Изберете ја вистинската големина на интердентална четкапрашајте го вашиот ортодонт дали не сте сигурн�

Произведено во САД Или Увезено четка за заби за затворање на деца ?①Дизајн Во форма На буквата у 360 Метод

Комплетен Пакет За Патување За Орална Нега : Земете сѐ од четка за заби од бамбус, свилен забен конец и та

[Моќна Sonic Technology] Oclean Sonic електрична четка за заби усвојува уникатна Sonic технологија за да темелно и ефика

Забите ќе изгледаат веднаш побели Ја отстранува грозната плоча Формулата содржи оптички засилувачи до�

Длабоко чистење на устата за да се обезбеди чистење без оштетување на забите Едноставна и луксузна, сла�

【МАТЕРИЈАЛИ】 Случај за покривање на четката за заби направено од еколошки материјал за храна, PP матери

Целосно автоматизирано ултразвучно чистење Главата на силиконска четка во форма на буквата у дизајнир�

Белење без болка овој комплет за полнење гел за белење користи помал процент на карбамид пероксид (16%) ш�

[ПАКУВАЊЕТО ВКЛУЧУВА]ќе добиете 50 парчиња интердентални четки за заби во 5 различни светли бои, доволна �

Долготрајно : Пакетот за пасти за заби во комплетот е доволно голем за да ви служи за широк број четкање �

Телото има функција за преклопување, лесно се склопува за да заштедите простор Ергономската рачка ви но

Секоја одлична четка за заби A381 : Ергономски, не лизгачки зафат 38 грутки на меки, затегнати влакна Вград�

Дополнителни меки влакна за ефикасно и нежно чистење Мала глава за четка за заби за малата уста на детет

Мфр точка# : 1878952 Единици по случај : 144 Четка за заби за Доенчиња препорачливо е оваа четка да се дава на и�

Постојано место, едноставно и удобно, не е лесно да се падне Чаша за четкање од типот на рачката, функцио�

Оваа паста за заби за чистење може веднаш да се обои од забите! Strong Cleaning Ability Can Easily Penetrate Enamel To Food Particles, ning

Таблети За чистење протези, 90 / bx, 24 bxs / cs, 2160 / CSDenture Таблети За Чистење, 90 / bx, 24 bxs / cs, 2160 / CS фотографијата на

Кутии за задржување на протеза Многу е практично да се користат Можете да го споделите со вашите пријат�

[Белешка] : Оваа електрична четка за заби доаѓа со USB кабел за полнење и индуктивна база за полнење [Патен�

Секое пакување од 100 парчиња забен конец е поединечно завиткано Конецот ги отстранува остатоците од заб

Увезени Официјално лиценциран лиценца за производи : Siskiyou Bucket Одличен начин да ја покажете гордоста на �

Scroll