Свеж
Суров Африкански Црн Сапун 2 килограми. Масовно Барови Чиста Природна Од Гана. Акни Третман, Помагала против Егзема &засилувач; Псоријаза, Сува Кожа, Лузни и Темни Да

Суров Африкански Црн Сапун 2 килограми. Масовно Барови Чиста Природна Од Гана. Акни Третман, Помагала против Егзема &засилувач;

Достапност на стоката: Достапно е за нарачката
DEN 0.33

● АФРИКАНСКИ ЦРН САПУН - Нашата Африканска Црна Боја е рачно изработена во Гана Африка, користејќи традиционален рецепт предаден со векови Фантастичен целосно природен сапун формулиран за сите типови кожа. ● 100% ПРИРОДНИ СОСТОЈКИ-Екстра Девствено Кокосово Масло, Сурови Мешунки Од Какао, Нерафинирано Масло од Палмово Јадро, Пепел Од Кожа Од Хлебните, Нерафиниран шеа путер, Природен Витамин Е. ● Подмладување НА КОЖАТА - Африканскиот Црн Сапун може да се користи на сите типови кожа, вклучувајќи сува, груба, мрсна и умерена кожа. Црниот сапун може да помогне против иритации на кожата и лузни предизвикани од акни. Тоа е многу корисно за намалување на непријатностите кои се поврзани со псоријаза и егзема. Натоварени со својства против стареење кои ја ексфолираат вашата кожа оставајќи ја мека и мазна. Редовната употреба на црн сапун помага да се отстранат линиите на лицето поврзани со раните знаци на стареење. ● КОСА И СКАЛП-ќе помогне во чистење и заздравување на скалпот за да се создаде здрав распореден раст на косата. Чистење за разјаснување што го ексфолира скалпот, отстранувајќи првут, нечистотија и други остатоци што можат да го инхибираат здравиот раст на косата. Африканскиот црн сапун содржи висока концентрација на витамини А и Е кои ја намалуваат количината на мртви клетки на кожата, за кои е познато дека предизвикуваат распаѓање на фоликулите на косата. ● УПАТСТВА ЗА УПОТРЕБА : Не нанесувајте сапун директно на кожата. Пена со сунѓер, луфа или крпа за миење, а потоа нанесете ја на саканата област.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Големина : Маска за очи Големина : 19,5 x 9,5 см / 7,7inch x 3,7 инчи; Должина на јажето 25,5 см / 10 инчи, погоден за об�

Големина : Маска за очи Големина : 19,5 x 9,5 см / 7,7inch x 3,7 инчи; Должина на јажето 25,5 см / 10 инчи, погоден за об�

Лесен навлажнувач : Маслото од семе од грозје е лесен и немрсен навлажнувач што брзо се апсорбира во кож�

Секогаш следете го овој метод на сува кожа и пред да заспиете Нашиот крем за нозе беше дизајниран специј

Четири сезони На Усните Полни : ѓумбир, нане и други комбинации, без разлика на пролетта, летото, есента и

Големина : 5 големина за избор(1 инч=2,54 см) Постерот е отпечатен на платно што е еден вид најдобар материја

Димензии на кутијата за подароци : 5 "x5" x2 " Тежина на испорака : 0,98 фунти Идеален сет за подароци за бања : К

Величествениот Чист пакет вклучува Хималајски Пилинг со Колаген и Пилинг За Кафе Хималајскиот Пилинг З

Домашна декорација Основни работи за домаќинството Декорација на секојдневните потреби...

? Комплет за нега на кожата : Прилагоден комплет дизајниран за ублажување на различните грижи за нега на

Се впива лесно за да ја остави кожата мека И мазна Достапна Во различни наши најпопуларни мириси Како Да

СУПЕР НАПОЛНЕТ КРЕМ за ЛИЦЕ : Дневниот навлажнувач за лице длабоко хидрира за да ја зацврсти и подобри е�

●Орален Вежбач● закривениот дизајн ја прави вашата уста удобна Вежбајте ги мускулите на образите...

Користи Активни Состојки : Витамин Ц, Арбутин, Глутатион, Витамин Е, Хондрус Криспус ❁ Негувајте ја кожа�

Алева Природни Дневни Смирувачки Крем8 мл Алева Природни Дневни Смирувачки Крем 8 оза уникатен навлажн�

Органско Масло Од Лисја Од Цимет, есенцијално масло добиено од Шри Ланка што е пареа дестилирана од лисј

Ив Roер Маската За Хидратација Со Кислород Угаснете ја жедта на вашата кожа со оваа длабоко хранлива мас�

Големина : Маска за очи Големина : 19,5 x 9,5 см / 7,7inch x 3,7 инчи; Должина на јажето 25,5 см / 10 инчи, погоден за об�

Напојуван Од Витамин Ц, Кок10 И &ваганда : Одацитецрем Де Ла Нуит е активен ноќен крем, комбинирајќи состо�

Големина : Маска за очи Големина : 19,5 x 9,5 см / 7,7inch x 3,7 инчи; Должина на јажето 25,5 см / 10 инчи, погоден за об�

Хипоалергична, Неиритирачка Формула Нема Вкус, Нема Мирис, Нема Боја Содржи Само Шест Состојки Хидрира �

Помага во намалувањето на појавата на : Роуви стапала и фини линии Темно под окото на очите Под подпухна

Навлажнувачки и остануваат хидрирани, ја ублажуваат сувоста и ја поправаат оштетената кожа на усните И�

Крин На Долината луксузни гостински сапуни; збогатен со шеа путер за негување и навлажнување на сите ти�

СИТЕ ДОБРИ РАБОТИ : сертифицирано органско маслиново овошно масло, масло од Соја, масло од сончогледово

●РОЛЕРИ за ЛИЦЕ од КОНХА : рачката на ролерот од жад прифаќа елементи на конха Тоа е многу посебен валја�

Големина : Маска за очи Големина : 19,5 x 9,5 см / 7,7inch x 3,7 инчи; Должина на јажето 25,5 см / 10 инчи, погоден за об�

[Природни Состојки] Стапчето За Цврста Маска за Чистење на Зелен Чај содржи екстракт од зелен чај,витами

Среќен Ден На Мајката 200гр гроздобер сапун бар; збогатен со шеа путер за негување и навлажнување на сите

РАЧНО ИЗРАБОТЕНИ ВО САД Секој сапун поминува низ ладен процес на правење сапун со природни масти и масл�

ЗАБЕЛЕШКА : *Споредете го нашиот мирис со Сјајот на Месечината Јапеејн Бернард не е поврзана со оригинал

ОБНОВУВАЊЕ НА НАВЛАЖНУВАЧКИ КРЕМ : Ја Условува и хидрира кожата која промовира младешки и убав сјај КРЕ�

Тоа е многу хранлива маска за нега на брчки која содржи состојки добиени со вадење црвен женшен од торзо

Големина : Маска за очи Големина : 19,5 x 9,5 см / 7,7inch x 3,7 инчи; Должина на јажето 25,5 см / 10 инчи, погоден за об�

100% затемнување : Горната и долната контурирана маска за спиење се штити од секаков вид светлина, совршен

Зајакнете ја одбраната на вашата кожа : Ако барате висококвалитетен серум против стареење на лицето, до�

Уморна Кожа Досада и Нерамна Текстура Досаден Изглед На Кожата, Нерамна Кожа Дехидрирана Кожа, Розацеа �

Scroll