Свеж
Мејсон Ду Савон Де Марсеј-француски Сапун Направен Со Органски Шеа Путер-Слива Мирис-4,4 Мл Бар

Мејсон Ду Савон Де Марсеј-француски Сапун Направен Со Органски Шеа Путер-Слива Мирис-4,4 Мл Бар

Достапност на стоката: Достапно е за нарачката
DEN 63.20

● Органски Сапун Бар-сапунот е збогатен со органски шеа путер и е направен од 100% растителна основа која ја хидрира, омекнува и штити кожата благодарение на неговиот состав, кој е исклучително богат со витамини А, Д, Е, Ф ① Сапун Од Слива - Секое миење ја остава вашата кожа со нежен мирис на кадифена слива. Свеж и сензуален мирис со овошни и цветни белешки. ● Сапун Од шеа Путер-Шеа путерот има регенеративни и ресторативни својства и помага во борбата против сувоста на кожата. Ја чисти, омекнува, храни, зацврстува и хидрира кожата. Сапунот е погоден за сите типови кожа и спречува стареење и оштетување на кожата. Сапун савон Де Марсеј-овие сапуни се направени Во Франција, во срцето На Прованса Од Мејсон Ду Савон. Тие се познати ширум светот по доставување одлични мириси додека го одржуваат вашето тело чисто, а кожата здрава. ● Навлажнувачки Сапунски Шипки-Овие сапуни хидрираат, штитат и спречуваат брчки на кожата. Шеа путерот е широко користен во разни навлажнувачки производи благодарение на неговите антиоксиданси кои ја штитат кожата од оштетување од сонце. Брендмејсон Ду Савон е специјализирана за создавање Сапуни Од Марсеј, како и парфимиран сапун, од кој е лидер на францускиот пазар, може да се пофали со повеќе од 250 видови сапун миризливи со парфеми од градот Грас.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Масажарот за контури на лицето : Масажарот за топка за мачкање V може да се крене за да се намали отокот, ф

Маски за очи за темни кругови и подпухналост : Без разлика дали сакате да изгледате помлади, продолжете �

Ноќен Третман наспроти Дневен Третман Една примена На Маската За Усни Авашин преку ноќ може да биде до д

КУПИ 3ПАКЕТ И ЗАЧУВАЈ! КУПЕТЕ 3 ПАРЧИЊА И ЗАЧУВАЈТЕ! Одлично е како тонер за кожа, прскање на телото или до

Овој производ има еколошки пакет (НЕ супер тврда хартиена кутија), може да биде малку СТУТКАН за време на

Веднаш Отпушете Ги Порите : Планирајте 36,5 Ленти за Пори веднаш исчистете ги и отпушете ги порите за да ја

полиесте Т за повеќекратна употреба боли кога се носи подолго време Широко Примена вие децата можете �

Estée lauder Прекрасен парфимен лосион за тело Луксузен, но сепак лесен лосион што апсорбира веднаш, ја остав

Природен материјал : изработен е од висококвалитетен природен жад кој содржи корисни минерали за убави�

1,5 см ширина појас за инстант лифт за лифт за лифт прилагодлива еластична лента со клип за коса за затегн

ЕКСТРАКТИ ОД ТУЛА И ПРОБИОТИЦИ : комбинираме моќни пробиотички екстракти и суперхрана на кожата за здра

Полиестер, Спандекс ?БЕЛЕШКА ЗА ГОЛЕМИНА ве Молиме погледнете ја ДЕТАЛНАТА ТАБЕЛА СО ГОЛЕМИНИ на наша

Големина : Маска за очи Големина : 19,5 x 9,5 см / 7,7inch x 3,7 инчи; Должина на јажето 25,5 см / 10 инчи, погоден за об�

Антиоксиданс пептид гел за очи се буди уморни очи со моќна формула на антиоксиданти и пептиди кои помаг�

€Корејски Растворлив Протеински Конец Q : Растворлив Протеински Конец за лице и врат, подобрување на те�

Ве молиме забележете дека овој производ е еднократна лепенка за очи;Боја : Црна или Сина за ваш избор;Мат

Со формулата АХА и БХА во својата содржина, длабоко ја чисти нечистотијата и маслото акумулирано во пор�

Навлажнувачките состојки можат ефикасно да се подигнат и зацврстат, да го направат вашето лице помазно,

ПЕРЕЊЕ ЗА ПИЛИНГ 2ВО1 + СЕРУМ ЗА ВИТАМИН Ц СО 50 ПАТИ ПОВЕЌЕ ВИТАМИН Ц ОД ТРАДИЦИОНАЛНИТЕ СЕРУМИ : ова дуо ј�

Нема Повеќе Основен Мелем За Усни! Клиничка Нега Со Неонски Удар Нема Повеќе Основен Мелем За Усни!...

СПА ТРЕТМАН ДОМА : ГПС Маската е комплет за маски за домашно бањско лекување во 3 чекори, кој вклучува сре

●Материјал●шпатулите за крем за лице се направени од легура на цинк, која не бледне, има мазна површина

ЦЕЛОСНО ПРИРОДНИ МАРАМЧИЊА ЗА ТЕЛО СУПЕР 3 ПАКЕТ ПОНУДА ЗА ПРОДАЖБАДолготрајна заштита за целото тело

Почувствувачките закрпи за очите на колагенот (без лента) се користат за време на процесот на продолжув�

Повеќенаменски : природен севоедно чистење, ексфолијатор + навлажнувач што ја враќа кожата во нејзината

Димензии (во инчи) : 6,3 L x 4 Заштитете со удобност лесен, дише и истегнат материјал Направено со 2 слоја пол

Достапно во четири пенливи нијанси Интензивен метален пигмент за сите очи Нанесете со помош на апликат�

Ја навлажнува и крева вашата кожа Развиен за да додаде влага и да го подобри изгледот на кожата...

Големина : Маска за очи Големина : 19,5 x 9,5 см / 7,7inch x 3,7 инчи; Должина на јажето 25,5 см / 10 инчи, погоден за об�

Амсон Природни Чисти Природни Нерафинирани Суровини Шеа Путерсодржи максимална количина на навлажнув�

Содржи Алое Вера, Витамин е, Пченични Никулци и Сончогледово Масло Лечи И Омекнува Груба, Сува Кожа...

Пакувањето на производот може да варира Од Зелени Или Кафени Шишиња Бања И Тело Работи Ароматерапија Ос

МАТ ЕФЕКТформула На Пин АП ултра мат сјај за усни се одликува со текстура на мус со мала тежина, богата б�

Тоа може да биде совршено прикачено на кожата и ефикасно да обезбеди исхрана, навлажнување и грижа за ко

Scroll