Свеж
Cmple - (10 Пакет RCA Машки На F-Тип Машки Адаптер Спојка, F-Тип Машки НА RCA Машки Адаптер Коаксијален Кабел Аудио Адаптер Конектор-Chrome, Пакет од 10

Cmple - (10 Пакет RCA Машки На F-Тип Машки Адаптер Спојка, F-Тип Машки НА RCA Машки Адаптер Коаксијален Кабел Аудио Адаптер Конектор-Chrome,

Достапност на стоката: Достапно е за нарачката
DEN 2.00

Ф - ТИП МАШКИ НА RCA МАШКИ : овој адаптер се користи за претворање На F-тип конектори ВО RCA конектори обратно Таа поседува машки Завртка-На Ф-тип конектор и машки RCA конектор. Основната функција е да пренесува композитни аудио и визуелни податоци од еден уред на друг. ШИРОКА КОМПАТИБИЛНОСТ : поддржува широк избор на уреди што вклучуваат, но не се ограничени на; AV Приемници, засилувачи, Дигитални HDTVs, CATVs (Кабелска Телевизија), двд и двр плеери и многу повеќе. Користи коаксијални мрежи. ОДЛИЧЕН КВАЛИТЕТ : овој адаптер има конструкција од месинг обложена со никел што обезбедува безбедна врска и зголемена отпорност на корозија. Има електрична импеданса од 75 оми. ПРИКЛУЧОК и ИГРА : многу е едноставен и лесен за употреба. Не бара дополнителна опрема за процесот на инсталација. Прецизно изработените конектори обезбедуваат долготраен квалитет. ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА : 10 x Cmple F Машки НА RCA Машки Адаптер-Хром. 10 ПАКЕТ-Cmple RCA Машки До F-Тип Машки Адаптер За Коаксијални Мрежи Што се Користат Во Видео, Податоци и Телефонски Апликации RCA конекторот се користи за композитно видео на комерцијални видео уреди,како и традиционалните аудио врски што повеќето се навикнати да ги гледаат, иако многу уреди за потрошувачка електроника СО rca приклучоци може да се користат со комерцијална видео опрема само СО BNC преку едноставен адаптер.Конекторот F е вид на коаксијален RF конектор кој најчесто се користи за копнена телевизија "преку воздух", кабелска телевизија и универзално за сателитска телевизија и кабелски модеми, обично СО RG-6/U кабел или, во постари инсталации, СО RG-59/U кабел, но исто така се користи за транспорт наf (Средни Фреквенции) помеѓу парчиња опрема.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Име на производот : Бакар Што Минува Низ Терминалот;Струја : 80А Големина На Прстенот : 8 х 16мм / 0,31 "х 0,63" (В�

НОВИ, ПОДОБРЕНИ ПЕРФОРМАНСИGLXD+ Dual Band Digital wireless нуди нови функции претходно недостапни во првата генерац�

Име на производ : Делител На Звучници Неонска Сијалица;Напон : 24 V Моќност : 35 W;Вкупна Големина : 43 x 10mm / 1,6

ЗАШТИТНА ФОЛИЈА : Објект бродови со сина или јасна пластична обвивка која мора да се отстрани пред инста

Вградениот bluetooth приемник ви овозможува безжично да ја пренесувате вашата музика до динамичните звучни

Мц1034 аудио селектор кутија поддржува да се префрлат слушалки / микрофон / звучник меѓу неколку уреди, �

8 Злато обврзувачки мислења Дизајнот натоварен со пружина овозможува брзи и безбедни врски Лесна инста�

Лвлошките го прилагодуваат релативниот волумен на драјверите поврзани со нив со поставување дополните

4ПОРТ АГЛ КП ВП ЛА Тип на производ : ЅИДНА ПЛОЧА Опис на производот МУЛТИМЕДИЈАЛЕН ТИП; ПЛАСТИЧЕН МАТЕРИЈ

Име На Производот : Пин Заглавие; Позиција : 15;Ред : 2 Пин Количина : 30;Агол На Монтирање : Директно...

КОНЕКТОР ШКОЛКА ГОЛЕМИНА : 23 РОХС ВО СОГЛАСНОСТ : ДА ПРИРАБНИЦА ЗА МОНТИРАЊЕ НА ПАНЕЛ КРУЖЕН КОНЕКТОР; ТИ

Количина : 8 парчиња (4 парчиња црвена + 4 парчиња црна) 4мм банана приклучоци Големина на контакт(мм) : 6 х 0,8

Земја На Производство : КИНА; Бренд : Материјал : Пластика, Метал; Нето Тежина : 28гр Содржина На Пакетот : 1

Олеснување на вирусот за дополнителна издржливост Ниска загуба заштитени лепенка кабел Боја кодирана �

Земја На Производство : КИНА; Материјал : Пластика, Метал Нето Тежина : 35гр; Содржина На Пакетот : 1 х Скока�

Една банда од нерѓосувачки челик ѕид плоча Ѕидните плочи од нерѓосувачки челик се издржливи и отпорни н

И кабел Овој кабел е дизајниран да дуплира моно сигнал Конектор(и) : 1 / 4 ВО TSF До Двојна RCAF Овој кабел е диз

Опсег на кабли : 812мм, Големина На Жица : + 4 17мм2 или 11АВГ, Дијаметар На Контакт : €3mm Номинален Напон / Струј

Компатибилен со Сите Конектори За Quick Port Средните ѕидни плочи се издржлив најлон со мазна завршница и по

● Совршена Компатибилност ● овој iphone aux кабел е компатибилен со i Phone 14 / 14 Плус / 14 Pro / 14 Pro Max / 13 Pro / 13 Pro Max /

Прилагодува еден МАШКИ RCA На SВидео 4 Терминал Женскиработел како интерфејс за конверзија за пренос на а�

Име На Производот : Звучник Ѕид Плоча; Тип : 1 Звучник Тип На Конектор За Вклопување : Бананаконектор;Форм�

Ѕид затемнување Дизајнер слајд вклучување / исклучување прекинувач оператор Тип на операција еден пол

ЕВРОПСКИ СТИЛ 2ПОРТА 45 х 45 МИЛИМЕТАРСКИ ВМЕТНУВАЊЕ НА ПРЕДНАТА ПЛОЧА ГИ ПОВРЗУВА ВАШИТЕ АУДИО / ВИДЕО ВО

Стандард RCA предниот џек Се вклопува во сите клучни плочи Поддржува дистрибуција на аудио и видео сигна�

●Име на производ : Дин Аудио Конектор, Тип : ДИН 8пински Машки и Женски €Димензија : машка големина : 56 X 15 m

â Материјал : Капакот На Прекинувачот Корги Шема, Изработен од Поликарбонат Термопластичен Материјал, И

Поврзување без алатки, само приклучете еден кабел напред и еден во задниот дел Вклучени завртки...

HDMI Влез / Излез Конектор : тип а 19 пински Проводен отпор : 2 ОмсвАтрактивна Декора Стил Бела Ѕидна Плоча Р�

Ѕидната Плоча Со една Четка е совршено решение за поминување низ HDMI кабли, коаксијални кабли, стандардн�

материјал : Корална Преклопна Плоча, Изработена од Поликарбонат Термопластичен Материјал, Има Издржлив

Scroll