Свеж
Аерошел Маст 64 Екстремен Притисок Маст - 14 мл Кертриџ

Аерошел Маст 64 Екстремен Притисок Маст - 14 мл Кертриџ

Достапност на стоката: Достапно е за нарачката
DEN 257.60

Аерошел Маст 64 (порано Аерошел 33МС) е маст за воздушна рамка НА ЕП врз основа на докажаната технологија за згуснување на литиум на Аерошел Маст 33 Може да помогне да се продолжи животниот век на компонентите преку неговите исклучителни својства за носење товар и ЕП од утврдување со употреба на 5% молибден дисулфид и неговата одлична заштита од абење и корозија. Исто така, помага да се намали ризикот од погрешна примена на производот со тоа што е целосно компатибилен со Аерошел Маст 33. Заедно, овие маснотии се совршени партнери, а со тоа помагаат да се намалат трошоците со заштита на над 98% од точките за нанесување маснотии на типичен авион. Аерошел Маст 64 е целосно одобрен на мил-Г-21164Д.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Нашиот најразновиден АТФ, за употреба во автоматски, рачни менувачи и серво волан Популарни апликации :

ИНДУСТРИСКА ЈАЧИНА СОРБЕНТБЕЛИТЕ змии се направени од полипропиленски материјалбрзо Се Впива ИНДУСТР�

Фитмент Белешки : 6 х 1 литар|Капацитет За Полнење : 476 Американски квартови сервис пополнете|Дополнителн�

Трајни : повеќеслојни полипропиленски влакна структура, цврста, издржлива и несолза Голема Апсорпција :

Тип На Производ : Авто Дел Количина На Пакетот : 1 Земја На Потекло : Сад Димензии на пакетот : 34,8" (Л) х 22,4 "(В

Единствена формулација докажана дека помага да се продолжи животниот век на моторот Докажана заштита о

Гмпрепорачан дел за замена за оригиналната фабричка компонента на ВАШЕТО гм возило Нудејќи квалитет, с�

ВРАЌА Фаулирани инјектори, изгубена моќ и компресија Триење влечење, бучава и вибрации во кревачи и вен�

Висок Квалитет Перформанси Оем Стил Ладење Навивачи ЗА АТВ Вентилаторот за ладење ги исполнува оем ста�

Висока точка На палење Од 185 Степени Ф Висока диелектрична јачина од 42100 волти Нулта испарливи органски �

Вистински поларис дел што одговара на вашето специфично возило Дел Број : 1350047 Произведени за исполнува�

€4во1 овој рефрактометар за антифриз ќе помогне да се измери специфичната тежина на киселината на батер

Потрошен Материјал На Моторот И Производи За Гориво Дизел Третманот силверхук Е мултифункционален тре�

● СЀ што ВИ ТРЕБА ВО ЕДНО ПАКУВАЊЕ За разлика од Другите Мерни Чаши За Мерење Сооднос Што се Продаваат ,

Гарантира дека моторното масло е со низок вискозитет со висока стабилност на смолкнување и сигурно спр�

Нашиот НАЈНИЗОК ВИСКОЗИТЕТ, НАЈСТАБИЛЕН АТФ ЗА постојана работа, дизајниран да ги задоволи ДексронШЕСТ

Фитмент Белешки : 4 х 5 литри|капацитет За Полнење : 708 американски квартови|Дополнителни Информации : упо�

Литиумска маст, прецизно подмачкување, заштита од оксидација / корозија, одлична отпорност на абење и пр

Високи Перформанси VБлизнак Синтетички Пренос Течност Ве молиме видете опис за повеќе информации Забел

Бројот на пловечки дискови го мери нивото на заштита на течноста за ладење Тестови на топли и ладни темп

Раствора типична контаминација во филтрите за дизел честички што можат да му ги одземат перформансите �

Гмпрепорачан дел за замена за оригиналната фабричка компонента на ВАШЕТО гм возило Димензии на пакетот

Литиумска маст, чистење / деоксидирање, прецизно подмачкување, заштита од оксидација / корозија, одлична

Лесен : Честичките Од Гумата Клиертек се направени од полимер со мала тежина што овозможува брзо распор�

АБСОРБЕНТНИТЕ ВЛОШКИ ЛЕБДАТ за да го исчистат излевањето на водата АПСОРБИРА И ЗАДРЖУВА масла и течнос�

ТЕЧЕН КЛУЧ е локална семејна компанија со седиште во Шарлот, НЦ Повеќе од 75 години, производите СО ТЕЧНИ

Трае 2 ПАТИ подолго од обичните душеци за помалку промени; затоа повеќе луѓе ширум светот користат Свинс

Висок Квалитет Перформанси Оем Стил Ладење Навивачи ЗА АТВ Вентилаторот за ладење ги исполнува оем ста�

Висок Квалитет Перформанси Оем Стил Ладење Навивачи ЗА АТВ Вентилаторот за ладење ги исполнува оем ста�

Натпревари о Одговара, форма и функција Вклучува клип за поделба со слободно лебдење и цевка под притис�

Произведен со прецизност за да ги исполни стандардите ЗА ОЕ, Совршен натпревар за оригиналниот автомоб�

Некои Гм Оригинални Делови можеби порано се појавиле Како Оригинална Опрема ACDelco GM (OE) Гм Оригиналните Д�

Шест Големини : постојат шест различни големини на кадифен круг област килими за да изберете да ги задов

Произведени според СТАНДАРДИТЕ НА АФБМА користејќи висококвалитетни материјали Прецизните лежишта на

Комплетите вклучуваат нова пумпа за вода (вклучувајќи заптивка(и) и сите потребни додатоци), временски р

Оригинален ОЕМ ПН : 68088485АБ Не се задоволувајте со ништо друго освен делот За Замена НА ОЕМ Оригинален Бр�

Земја На Потекло : Јапонија Точка Пакет Тежина : 0 Тип На Производ : Авто Дел Димензија На Пакетот : 8,4 см Л �

Овие полипропиленски влошки со голема тежина се хидрофобни, одбиваат вода додека апсорбираат течности

Спречува зафаќање и галење на прицврстувачите со навој Ги штити металните делови во тешки услови, висок

Ја запечатува влагата и корозијата Спречува галење и запленување Лесно нанесете четкагорниот капак Сп�

Scroll