Свеж
Дигитална Тетоважа Напојување, Прилагодлив Напон Точни Дигитални Дисплеј Тетоважа Моќ Мини 23W ЛЕД Лагер Шејдер За Тетоважа Салон

Дигитална Тетоважа Напојување, Прилагодлив Напон Точни Дигитални Дисплеј Тетоважа Моќ Мини 23W ЛЕД Лагер Шејдер За Тетоважа Салон

Достапност на стоката: Достапно е за нарачката
DEN 276.96

РЕЖИМ ПРОТИВ ЗАМОР : Притиснете го копчето за копче за да го отворите режимот против замор, црвениот индикатор светнува, што укажува на успехот на отворањето, чекор на педалот за нозе може да работи долго време1 V ПРИЛАГОДЛИВА ТОЧНОСТ : напојување со Тетоважа со Голема моќност, прилагодлив напон 0‑18v, зголемување на напонот 0.1 V, лесно може да се постигнат лагер за тетовирање и шејдер. ФУНКЦИЈА ЗА ХИБЕРНАЦИЈА : Кога напојувањето ќе престане да работи, напојувањето автоматски ќе влезе во состојба на хибернација по 5 минути, што може ефикасно да заштеди енергија. УНИВЕРЗАЛЕН : 100-240v влезен напон, универзален ширум светот и компатибилен со сите машини за серпентина за тетовирање и ротирачки машини за тетовирање, обезбедувајќи поголема моќност. LED ДИСПЛЕЈ : напојувањето Со тетоважа доаѓа со LED дисплеј, може да се користи во секое време за уметникот за тетовирање да го набудува напонот, а потоа да се прилагоди, удобен и практичен. УНИВЕРЗАЛЕН : 100-240v влезен напон, универзален ширум светот и компатибилен со сите машини за серпентина за тетовирање и ротирачки машини за тетовирање, обезбедувајќи поголема моќност.1 V ПРИЛАГОДЛИВА ТОЧНОСТ : напојување со Тетоважа со Голема моќност, прилагодлив напон 0‑18v, зголемување на напонот 0.1 V, лесно може да се постигнат лагер за тетовирање и шејдер. LED ДИСПЛЕЈ : напојувањето Со тетоважа доаѓа со LED дисплеј, може да се користи во секое време за уметникот за тетовирање да го набудува напонот, а потоа да се прилагоди, удобен и практичен. РЕЖИМ ПРОТИВ ЗАМОР : Притиснете го копчето за копче за да го отворите режимот против замор, црвениот индикатор светнува, што укажува на успехот на отворањето, чекор на педалот за нозе може да работи долго време. ФУНКЦИЈА ЗА ХИБЕРНАЦИЈА : Кога напојувањето ќе престане да работи, напојувањето автоматски ќе влезе во состојба на хибернација по 5 минути, што може ефикасно да заштеди енергија.Спецификација : Тип На Ставка : напојување за Тетоважа материјал : алуминиумска легура, електронски компонентинапон на влез : 100-240 V 50/60 HZ Номинална Моќност : 23 WOutput Напон : 0 - 18 V 1.

Основни својства

Item Type:
Tattoo power supply
Material:
Aluminum alloy, electronic components
Input Voltage:
100-240V 50/60HZ
Rated Power:
23W
Output Voltage:
0-18V 1.5A
Voltage Accuracy Adjustment:
± 0.1V
Product Size:
Approx. 90 x 85 x 30mm / 3.5 x 3.3 x 1.2in
Applicable Tattoo Machine:
Universal all need non built in battery tattoo machine.
Product Characteristics:
Accurate voltage adjustment, anti fatigue mode, sturdy and durable
How to Use:
Tattoo power will be connected to the tattoo machine, tattoo foot pedal, connected to the power supply, adjust the appropriate voltage to operate.:
Anti Fatigue Mode:
1. Lightly press the voltage adjustment knob once to enter the anti‑fatigue mode, while the light is on.:
2. Press the voltage adjustment knob once again to exit the anti‑fatigue mode, while the light goes out.:
In the anti fatigue function work, no need to hold the foot pedal for a long time, step on the foot pedal once the machine is started, step on the foot pedal again the machine is shut down.:
Automatic Hibernation Function:
1. When the :

Тие исто така купуваат со овој производ.

Нашата природна бања со меурчиња од цреша е луксузен начин да го разгалите вашето тело и да ги смирите в�

100% полиестер Затворање на влечење Нашите капачиња се 100% памучна ткаенина, тенка, удобна и дише, се најдо�

100% Полиестер Затворање на врвка Конска Торбичка И Дизајн На Копчињаза долга коса, торбичката за опашка �

100% полиестер Затворање на влечење 【Работни капачиња за дишење】 Направени од врвна полиестерска ткаен�

100% полиестер Затворање на влечење Дизајн на торбичка и копче за конска опашка За долга коса, торбичката

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

Воздушна мрежа Смирувачка мекост : Нашата луксузна перница за када е дизајнирана да ви ја обвитка глава�

Направено од 100% полиестер со еластичен опсег за истегнување и сместување на повеќето големини на глава�

100% полиестер 【Голема големина】 Димензијата на работната капа е околу 10 инчи, висината е 12,2 инчи, нашата

Меки материјал Хируршка капа Користете хуманизиран дизајн и изберете мека, удобна, пријателска за кожа

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

90 СТЕПЕН RCA КАБЕЛ Почитуван купувач, поради ефектот на осветлување, осветленоста на мониторот, рачното м

Дишењето на вградената џемпери може брзо да ја апсорбира потта и да го задржи челото суво, да ви донесе у

Полиестер / кадифе / памук Направено во нас Украсете го вашиот дом со оваа декоративна акцент фрлајте пе�

Спреј ЗА Тело СО СЕКИРА За Мажи, Суштина, 4 мл мирис што ги доловува вашите светли и темни страни Длабока,

100% Полиестер Затворање на врвка Конска Торбичка И Дизајн На Копчињаза долга коса, торбичката за опашка �

ЖИВОПИСНА БОЈА и ДИМЕНЗИЈА Првично формулирани Во Јапонија, постојаните мастила Куро Шуми даваат живо�

Може да ги запечати влагата на косата во најголема мерка и да го зголеми сјајот Спречува косата од коали

Два пара амбалажа, можат целосно да ги задоволат вашите потреби Долгата лента го олеснува достигнување�

Луксузен Сатен Еластично затворање Машинско Перење Здравата Коса ќе постигне најквалитетни резултати

100% полиестер Еластично затворање 【Цврст еластичен опсег】 Еластичниот опсег на задниот дел има засиле�

100% полиестер Затворање на влечење Машини за миење Премиум материјалиизработени од висококвалитетен по

Големина : 8 x 7cm / 3 "x 2,8" (l*w); Боја : Сина Име на производот : Мели за пилинг на лице Материјал : Микрофибер Сод

Четки за масажер на кожата изработени од силиконски материјал од одделение за храна, кој е мек, здрав и у

100% полиестер Еластично затворање Само миење на рацете Сите слики на производи се физички, осветлувања, �

Еластично затворање 【Удобен материјал】 сатенска ткаенина 96% полиестер и 4% спандекс 【Една големина од�

100% Полиестер Материјал за дишење : Буфантната капа е изработена од полиестер што дише, лесна ткаенина шт

силикон 【Лесно е да се добие латер】 : Илјадници супер 7 мм долга мека мешана дебелина на четката за влак�

Силна адхезија, апсорпција на мирис на пот и пот, практични алатки за секојдневна употреба Чувајте ги па

100% Полиестер Затворање на врвка Машинско Перење ●Работни Капачиња За дишење ● Изработени од врвна пол�

Вклучен пакет : комплет За Амбициозни тетоважи комплет вклучува 1pc безжична машина за тетовирање,1pc кабе

Изработен од цврсти материјали, внатрешноста со полнење го одржува комплетот за тетовирање во добра со�

100% полиестер Затворање на влечење Дизајн на торбичка и копче за конска опашка За долга коса, торбичката

Издржлив : Силиконскиот лофа се суши меѓу употребата и е лесен за одржување Се чувствува повеќе хигиенс�

Мека четка и камен за полирање : Усвојување на мека коса со четка, мијалник за нозе за туширање е добро в

ПДО Конец ЛифтМоно Завртка Тип (100 парчиња10ЕА сребрени пакувања (10 парчиња / пакување)) Нетоксичен / Непи

Чистач за чистење на грбот Отстранете, исцедува вишок масло, промовира циркулација и го подобрува здрав

Премиум квалитетнаправен од екопријателска и мрежа со висока густина, супер мека и лесно држење за чист

Алтернатива И Грижа За Себе : Ќе Ви Се Допаднат Паробродите За Туширање Само Ставете Ги Во Задниот Дел Од

Scroll