Свеж
50 Парчиња/ 200 Парчиња Тетоважа Трансфер Хартија Матрица Хартија Тетоважа Материјали За Тетовирање, Тетоважа Трасирање Хартија За Тетоважа Трансфер Комплет, 4 Слоев

50 Парчиња/ 200 Парчиња Тетоважа Трансфер Хартија Матрица Хартија Тетоважа Материјали За Тетовирање, Тетоважа Трасирање Хартија

Достапност на стоката: Достапно е за нарачката
DEN 559.84

Изобилство За Употреба и Замена : ќе добиете 200 листови хартија за пренос на тетоважи, со димензии околу 8,25 х 11,75 инчи, доволни за да ги задоволите вашите дневни барања за употреба, замена и споделување 4 Слоја Хартија За Пренос : нашата хартија за тетовирање се состои од 4 слоја хартија со различни функции; првиот слој е хартија за следење, вториот слој е проѕирна заштитна хартија, третиот слој е хартија за пренос, а четвртиот слој е основната хартија, обезбедувајќи ви добар ефект на употреба. Флексибилен За Употреба : постојат 2 начини да ја користите нашата хартија за матрици за тетовирање; вие не само што можете да ја копирате сликата што ви се допаѓа на нашата хартија за матрици за тетовирање, а потоа да ја пренесете на вашата кожа, туку и директно да нацртате или напишете различни обрасци што ви се допаѓаат од вашата рака. Широка Примена : нашата хартија за следење тетоважи е погодна за различни луѓе, како што се тетоважи, почетници и многу повеќе, што може да ви донесе добро чувство за искуство, погодно за употреба дома или во продавници за тетоважи. Ви служиме Долго : нашата тетоважа со хартија за термички пренос е изработена од квалитетна боја и восочна хартија, мазна, цврста, лесна и сигурна, не е лесна за бледнеење, кршење или деформација, може да се чува и нанесува долго време.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Лесна хартиена глина која се стврднува кога се суши природно Меко и тешко се лепи за вашите раце, па зато

✍€ Симпатична Декорација Лента Пенкало Симпатична дизајни и прецизен облик Како што се мачка, куче, бу

Должина На Едно Ѕвоно Вклучувајќи Јамка на Врвот : 4,7 " См, Материјал : Ковано Железо Вкупен Број На Ѕвона :

●Голема Големина● Instarry се фокусира НА 5d дијамантско сликарство СО големи димензии Голема големина зна

Ние им нудиме на клиентите различни бои и количини за избор Сите бои ги продаваме одделно Ве молиме избе

20мм DIY Doodle Едукативна Играчка Мали Природни Дрвени Парчиња Scrapbooking Украси DIY Занает Декор Изработено од в

АЛАТКИ ЗА МОДЕЛИРАЊЕ НА ГЛИНА Глинени Секачи Изработени од нерѓосувачки челик безбеден за храна, безбе�

Недовршени Кружни Орнаменти : овие недовршени тркалезни парчиња дрво, соодветни за вашите различни пот�

FURNITUREАН ВЕБ МЕБЕЛ Пластични webан веб ролна, кои се доволни за вашата секојдневна употреба, покрај вашата

Пакетот вклучува Африкански Калапи За Послужавник За Девојчиња 2 големини : екстра големи димензии 13х9х0

●СОДРЖИНА на ПАКЕТОТ : практичната мешавина доаѓа со 22 парчиња недовршени дрвени печурки во 10 различни

Боја : Едно пенкало за резба Постави тип : ДА Тип на : Да(50 Парчиња) Потекло : Континентална Кина...

Големи димензии црна ЕВА пена листови се тркалаат 59 х 16 инчи, 5 мм дебелина, за занаети ЕВА СО висока густ�

Изопачено памучно јаже направено од 100% природен девствен памучен материјал; Силно и издржливо каблирањ

Голема Количина : ќе добиете 6 ролни ролни од креп хартија во 6 различни бои, секоја ролна е 10 инчи х 8 стап�

● МАЗНИ ПОВРШИНИ овие дрвени исечоци со Разновидна Обработка на Дрво имаат мазни површини на кои не им

Користи ткаенина од хемиски влакна ☁ Вежба пенкало*1 + вежба диск*1 + Дупчење кал*1 ☁ Платното сликарство �

Пакетот вклучува : 60 ПАРЧИЊА Ромб Празни Чипови Материјал : Дрво Капацитет : 6030мм / 2 Мазна површина, празн

Ножици со хром преку никел, конструкција од јаглероден челик Заоблени совети штитат од повреда и оштету

Овие пердуви може да се користат во многу прилики како што се свадбени центри и декорација на домашна за

19Грама СкулптураТоа Вајање Материјал, 150 Брои Се суши на керамичкотврда, исклучително цврста површина с

Ние им нудиме на клиентите различни бои и количини за избор Сите бои ги продаваме одделно Ве молиме избе

Во оваа кеса од 1 килограм има приближно 200 обоени темносини пердуви Овие пердуви се приближно 1012 инчи во

Ролни садови се направени од теракота плус црвена кади глина Многу многу земјена, мека криза Не гумени, �

Специјално дизајнирани алатки за скулптури од глина се користат за мерења на скулптури од глина од кера

лента за поправка на кожа доволно должина ве прави Повеќе имагинација СОСЕМА НОВ ПРОИЗВОД?Потрајни Кож�

Ние им нудиме на клиентите различни бои и количини за избор Сите бои ги продаваме одделно...

СЕКАЧ ЗА НАКИТ за полимерна ГЛИНА не е погоден за глинени обетки, но исто така е погоден за скулптура, пр�

Големина : 3,2 см х 5,8 см (1 инч х 2 инчи) Класификација : Приврзок За Клучеви, Отворач, Ножици За Нокти Каракт�

Тие исто така можат да бидат креативен подарок за пријателите да ја користат својата креативност и имаг

2 по пакет Вклучени инструкции Детелина 8424 Големите Квадратни Рамки за Корпи ви овозможуваат да создаде

Оваа алатка од дрвена глина може да им овозможи на децата да и дадат целосна игра на својата имагинација

●ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА : Топлина со електрична енергија, нема потреба од загревање со оган, заштеда на време

Дабови Шипки Дрвени Стапчиња Дрвени Шипки Недовршени Стапчиња Од Тврдо Дрво1" на 12 " за Занаети Изшкурка

Scroll