Свеж
Мерач на брзина на ветер со дигитален анемометар Asuvud со LCD задно осветлување со рачен ветерница за ветерници

Мерач на брзина на ветер со дигитален анемометар Asuvud со LCD задно осветлување со рачен ветерница за ветерници

Достапност на стоката: Достапно е за нарачката
DEN 3699.36

На главата има мал вентилатор, кога ветрот дува, може да го тестира „Лесно за читање : Голем ЛЦД дисплеј со задно осветлување“ Професионален мерен инструмент со голем LCD дисплеј и задно осветлување, лесни за читање податоци во темна околина. Професионално и точно мерење на брзината на ветерот и температурата на воздухот. Анемометарот е професионална алатка за летање со ветерници, едрење и летање со змејови. Можете исто така да го користите за индустриски и домаќинства, како што е мерење на брзината и температурата на протокот на воздух на вентилаторот на компјутерот, покривите или wallsидовите. На главата има мал вентилатор, кога ветрот дува, може да го тестира „Лесно за читање : Голем ЛЦД дисплеј со задно осветлување“. Професионален мерен инструмент со голем LCD дисплеј и задно осветлување, лесни за читање податоци во темна околина. Професионално и точно мерење на брзината на ветерот и температурата на воздухот. Анемометарот е професионална алатка за летање со ветерници, едрење и летање со змејови. Можете исто така да го користите за индустриски и домаќинства, како што е мерење на брзината и температурата на протокот на воздух на вентилаторот на компјутерот, покривите или wallsидовите. На главата има мал вентилатор, кога ветрот дува, може да го тестира „Лесно за читање : голем ЛЦД дисплеј со задно осветлување“. Професионален мерен инструмент со голем LCD дисплеј и задно осветлување, лесен за читање на податоци во темна околина. Професионален и точен Мерење на брзината на ветерот и температурата на воздухот.

Основни својства

Range:
0-30m/s, 0-90km/h, 0-58 60ft/min, 0-65mph, 0-55 knots.
Resolution:
0.1m/s, 0.3km/h, 19ft/min, 0.2mph, 0.2 knots
Air temperature range:
-10°C~+45°C, 14°F~113°F.
Resolution:
0.2°F, 0.36°F.
Accuracy:
±2°C, ±3.6°F.
Working temperature:
-10°C~+45°C (14°F~113°F).
Working humidity:
less than or equal to 90%RH.
Storage temperature:
-40~60°C, -40~140°F.
Current consumption:
about 3mA.
Measure wind speed and temperature.:
Current/maximum/average wind speed readings.:
The temperature display unit is and Fahrenheit.:
Wind speed units:
m/s, Km/h, ft/min, knots, mph.
Wind speed in the bar graph of Beaufort wind scale.:
Large, easy-to-read LCD display with backlight.:
Turn off the power automatically/manually.:
Wind chill indication.:
Low battery indicator.:
Powered by 9V 6F22 battery (not included).:
Packing:
1 * Anemometer
Please understand that due to differences in lighting or computer monitors, I cannot guarantee that the photos and actual colors are the same.:
Due to different measurement methods, there may be a deviation of 1-2cm. :

Тие исто така купуваат со овој производ.

100% полиестерски микрофибер Кашвер 100% микрофибер за печење / сушење на кашвер Bellвонски ракави Ребрести п

Избрани материјали : Европски бакарен метал, напредна боја со висока температура, докажана од 'рѓа, заде�

Големина : 5х3фт / 1,5 м(ширина)*1м (Висина) } Материјал : Тенок Винил кој има Мала тежина, може да биде преклоп�

Датум на објавување : 2 мај 2022 година Испорака : По датумот на објавување, ќе трае 1 ~ 2 недели и сите пратки

ТИП : 15 Степен Целосна Тркалезна Глава Прстен Стебло Жица Калем Кадрирање Ноктите АПЛИКАЦИЈА : Одлично З

Вклучете : 100 парчиња Флексибилни Сламки за Еднократна употреба, мешана боја Висок квалитет за издржлив�

Триаголен компактен 3во1 мулти алатка Одличен подарок за loversубителите на DIY Вклучува мерка на лента од 1 �

Сигурен материјал : Оваа детска боја е изработена од високо квалитетни акрилни бои, безбедни, убави и кр�

Е паметен уред : да Материјал : пластика Карактеристики : прекинувач Број на модел : SKQGPBE010 Е паметен уред :

Надворешна метла на отворено : Избран одличен материјал, кој не е лесен за деформирање или кршење, метла

Vagisil антитит женски крем навлажнува додека се ослободи дури и најболното, горење чешање брзо во вагинал�

Подобрете го нивото на просторот и презентирајте ја убавината на уметноста за вас во деталите Поделба з

Оваа метална крајна капа е изработена од висококвалитетен галванизиран метал, обезбедувајќи долг живо�

100% полиестер Повлечете го затворањето МАШИНСКИ МАШИНСКИ МАШИНСКИ ОБУКА : СОВЕТНИ КАТИЧКИ СВЕТСКИ СВЕТС

Др Вилмар Швабе Индија алфакоф сируп од кашлица x 1 Користете под надзор на медицински советник...

?? СМЕШНИ СТРЕЛАШТВО во СОБАТА Нашите Деца Стрела Стрела Стрела содржи 2 играчка лакови, 20 вшмукување ча�

Синтетичка гума / лепило од смола Некритични апликации за собна температура, како што се висина хартија,

Име на производ (издржлив во употреба) : Шарка Здодевни Малку;Погоден за (најнова технологија) : Дрво Дупч

Организирајте која било просторија со нашите прекрасни украсни кутии за складирање Координирајте го в�

★ Големина на случајот со молив : 5 ★ Материјал за торбички со молив : кутија за моливи е изработена од ко

ИСЧИСТЕТЕ ГО КАПАКОТ за ДА ГИ ЧУВАТЕ КАРТИЧКИТЕ БЕЗБЕДНИ Чувајте ги вашите цдц картички безбедни, безб�

Производ 1 : Еден 6КТ пакет на Crayola Земете ги врвовите на врвовите што ги бришеат нагласувачите Производ 1

Шоковите на флота се изградени за да одговараат и / или да ги надминат спецификациите на ОЕ и стандардит�

★ Специјална магнетна нараквица за дифузер на ароматерапија ★ Специјална нараквица за шифрирање на ес

【Посветен на фрижидер F40 C4 TMP 30 QT】 Оваа торба за фрижидер е строго дизајнирана за да одговара на F40 C4 TMP на

Основни и корисни алатки се достапни е јапонски производител на канцелариски материјал Основни и корис

Оригинални И Нови Ве молиме бидете сигурни да купите Ако имате какви било прашања во врска со нашите про

100% полиестер ☆ Материјал : Изработено од ткаенина од воздухот од горните + гумени стапала + амортизирана

Нашите шуми се рачно изработени и подготвени за домовите да бидат исполнети со Присуство На Бога Внимат

DJI Mini 3 Drone Integraded Propellers чувар, сечила за брзо ослободување целосна заштита на браникот за заштита 【Не за Mi

Прекрасен Дизајн Дрвото Е Прецизно Исечено Со А За Да Се Вклопат Правилно LED Светла, Ѕидни Светла, Секој �

Мини LED клип, преносен светло на книгата Светло бело предводено за читање Светло за читање на LED за полне�

Не е потребен центар Способност за пренесување на високи вртежи Вистински нула назад, помалку прекин на

Релеи Мала големина / ниска потрошувачка на енергија / висока контактна напон / висока чувствителност...

Алатка за чистење за чистење за чистење за чистење за чистење на чаши за чистење на чаши, алатка за чисте

Име на производот : безбедносен кондензатор; диелектричен материјал : полипропилен; модел : mpx Серија : x2;

Научете го вашето дете да размислува во 3 димензии со овој забавен и лесен за изградба на комплет за моде

95% Полиестер, 5% Спандекс Еластично затворање Миење Раце Само ●Висококвалитетен Материјал Quidlove womenените

? Влечењето на торбата за легло и фрлете ја, заменете нова торба за легло, вашата кутија за легло ќе биде �

Материјал : Полиестерска Ткаенина, силна и издржлива,светла боја,водоотпорна без бледнее еднократно Па�

УВ ламинирани за да помогне во заштитата од оштетување од изложеност на сонце Инстали над оригиналната

Број на дел : DB107 S / FOWRED Струја : 1 A / Maxixum Повторувачки врв Обратна напон : 1000 V Компонента за електроника �

Scroll