Свеж
Cehsg акварел боја 12 боја цврста акварела боја сет уметнички сликарство пигментна уметност сет за книги за боење

Cehsg акварел боја 12 боја цврста акварела боја сет уметнички сликарство пигментна уметност сет за книги за боење

Достапност на стоката: Достапно е за нарачката
DEN 1879.84

Комплетот има 12 бои со живописни бои После употребата, ќе откриете дека тие далеку го надминуваат очекуваниот ефект. Бојата на акварел има добра транспарентност и дифузија, висока отпорност на светлина и заситеност и е многу погодна за мешана употреба. Бојата обезбедува посебен трепкачки ефект, давајќи му на работата неспоредлива убавина. Преносен и еднократно, можете да ја користите оваа акварел боја поставена за да сликате насекаде, земја, плажа, воз, градина, затворен, парк, град. Пигментот е компресиран од посебен процес на концентрација. Има мал волумен и голем капацитет. Комплетот има 12 бои со живописни бои. После употребата, ќе откриете дека тие далеку го надминуваат очекуваниот ефект на водач на бојата има добра транспарентност и дифузија, висока отпорност на светлина и заситеност и е многу погодна за мешана употреба на бојата обезбедува посебен трепкачки ефект, давајќи му на работата неспоредлива убавина и една повторна употреба, вие Може да ја користи оваа акварелна боја поставена за да се наслика каде било, земја, плажа, воз, градина, затворен, парк, City Pigment е компресиран од посебен процес на концентрација.

Основни својства

Item Type:
12-Color Solid Watercolor Paint
Product Specifications:
1 Box Pigments(including 12 colors)
size:
23x10x2.2cm
Product Use:
Watercolor Painting, Graffiti, Design, etc.
Color:
12 colors
Material:
watercolor paint
Package Include:
1*Painting materials:
If you have any questions about the product, please contact me, we will contact you within 24 hours and give you a satisfactory answer. :

Тие исто така купуваат со овој производ.

● Лесно за чистење и собирање Решетката за чевли гарантира дека чевлите не се засегнати од прашина, неч�

Балистички : САД MIL SPEC MILPRF32432 A Индустриски : ANSI Z87 Собраната регулатива на Соединетите Американски Држави

Подобрување на мускулниот тонус и за време на редовно вежбање Погоден за почетници или мажи и жени на вр

Ова е 2Слоен Појас за одење за домашна или комерцијална употреба Ако имате подлога од ткаенина што е раз�

Големина на конецот : M12 / 0,47 "; Име на производот : Орев од капа Материјал : 304 не'рѓосувачки челик; тежина :

? ДЕЛУКС, ДВОЈНО (2СЛОЕВИ) И ПОГОЛЕМИ ДИМЕНЗИИ 11" Х 11" ОРГАНСКИ ПАМУЧНИ ХАРТИЕНИ КРПИ ЗА ПОВЕЌЕКРАТНА УПОТ�

IBM 59 Y1940 компатибилен Тип на конектор : SFP+ до SFP+ конектор Должина на кабелот : 3М (10ft) LODFIBER 3 M (10 FT) 59 Y1940 IBM ком�

Доволно Количини За Користење и Споделување : во пакетот има 20 ролни граници на огласна табла во училниц

Мелење на тркалото за мелење на тркалото : Вашиот е нашиот прв приоритет CBE бесплатно да контактирате со

Композитно куќиште на моторот Обратна @ целосна моќност; напред @ 3 различни брзини Ракувајте со издувни

Изработени од нерѓосувачки челик за отпорност на корозија Рачка од нерѓосувачки челик со винил ракав з�

Прилагодено за Roku Voice Remote (официјален), компатибилен со Roku Express 4 K+ 2021, глас (RCAL7 R), премиера+ 3921 (2019), Streaming Stick

【Големина】 Поставувањето на садот од 2 вклучува две димензии : 18 см (709in) *0,7 см (0,27in) , 24 см (9,45in) *0,7 см (0,27in)

Заменете го бројот на делот : 72631, 28396, 440262, 546033, WS487, 15400, SAZ4201 GL Погоден За Предупредување WINCH XD9000, XC9000i, M6000, M80

МАТЕРИЈАЛИ ОД ВРВНА КЛАСАОвие колби се изработени од нерѓосувачки ЧЕЛИК со врвен квалитет и покриени с�

Големина : 5 / 32" Цевка ОД Ракав за цевка компресија фитинг.Се поврзува со бакар, месинг, алуминиум или пла�

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

Има широк спектар на употреба и е многу погоден за виси костуми, палта, фустани, џемпери, итн Разумната д�

Спецификации : 3слој вертикална лента за влечење, висока 23x45cm, ако имате какви било прашања, ве молиме кон

75 Ват моќност : Овој напон на сијалицата за топлинска ламба е во висина од 120 V, 4,01 инчи и 2,99 инчи во дијаме�

€ ОДЛИЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ : Нашата Тешка Автоматска Преклопна Електрична Инвалидска Количка се издвоју

Пакетот содржи една (1) светло за праг Сино LED осветлување за hitech изглед Хардвиран 12 волти DC 3М лепило вклу

【Нови години фото штанд реквизити 2023】 Различниот реквизит во стил е во состојба совршено да одговара н

Опремено со два извори на светлина, светло на таванот и заграда, што може да обезбеди осветлување за вре�

Капацитет : 1000ml Надворешен дијаметар : 127мм.3 Боросиликатно стакло Капацитет : 1000ml Надворешен дијаметар :

★ Замена Twin Star Classic Flame Класичен пламен Далечински управувач 18 EF023 GRA 18 EF023 SRA 23 EF023 GRA 23 EF023 SRA 25 EF023 GRA 26 EF023 GRA 1

Ремените ги надминуваат објавените нивоа на рејтинг на САД; Тие се дизајнирани да настапат на идентично

●Висококвалитетен Материјал● : овој знак за кафе е изработен од вистинско дрво со рустикален финиш,ово

Спојување за поврзување на две цевки со ист дијаметар во директно трчање Приклучокот завршува за поврз�

Флексибилен винил материјал Повлечете го табулаторот за лесно отстранување Ги задржува остатоците Раз

Навален дизајн за оптимален звук : Лесно прилагодете го аголот на звучникот за подобрена акустика и пер�

Универзалниот дизајн на држачот ЗА монтирање на ѕид на тв одговара на повеќето Од 2050" Lcd / LED / ПЛАЗМА Теле�

Контрола на допир 3Д ламба црвена, зелена, сина, жолта, цијан, розова, бела, 7 промена на бојата Може да фик

3 во х 3 во, 5 Влошки / Пакет, 50 Листови / Рампа, 5 бои, светли бои, лесно да дознаете порака што пишувате Сре

Лажици од нерѓосувачки челик : лажиците за кафе се изработени од квалитетен материјал од нерѓосувачки ч

Супер метална текстура, силно визуелно влијание0 ips ретина дисплеј, целосно се вклопуваат Тп единечна ко

3 / 8", 3 / 8 " Диск, 6Точка, Фракционо, Длабоко Хром Приклучок Ладно фалсификувано со високолегиран челик за м

Scroll