Свеж
Заварувач на накит, Gdrasuya 10 пулсот искра, заварувач за заварувач на заварувач, преносна точка за заварување машина со рачка алатка со педал за стапало за накит злато

Заварувач на накит, Gdrasuya 10 пулсот искра, заварувач за заварувач на заварувач, преносна точка за заварување машина со рачка алатка

Достапност на стоката: Достапно е за нарачката
DEN 2543.84

Добар ефект на заварување : Користејќи го принципот на празнење со висока фреквенција на плазма, се создава лак со висока температура помеѓу работното парче и иглата на волфрам за да се формира стопен базен на металниот спој за заварување веднаш, овозможувајќи мазна, цврста, брза и ефикасна заварување Два режими на работа : Според специфичното работно парче и вашите навики на работа, за ваш избор и замена се работи за пиштол за заварување и пиштол за заварување со заграда. Интелигентно прилагодување : Според големината на работното парче, спојот за лемење и барањата за процесот, можете прецизно да ја прилагодите излезната струја преку грубото копче за прилагодување и копчето за микро прилагодување. Добра дисипација на топлина : Повеќе дупки за ладење на машината Обезбедуваат стабилни перформанси на заварувањето и спречете го да изгори по долгорочното работење. Услуга на клиентите : Наша цел е да обезбедиме квалитетни производи и услуги. Ако имате какви било проблеми, ве молиме слободно контактирајте не. Ние ќе одговориме и ќе го решиме проблемот за вас што е можно поскоро. Добар ефект на заварување : Користејќи го принципот на празнење со висока фреквенција на плазма, се создава лак со висока температура помеѓу работното парче и иглата на волфрам за да се формира стопен базен на металниот спој за заварување веднаш, овозможувајќи мазна, цврста, брза и ефикасна заварување. Два режими на работа : Според специфичното работно парче и вашите навики на работа, за ваш избор и замена се работи за пиштол за заварување и пиштол за заварување со заграда. Интелигентно прилагодување : Според големината на работното парче, спојот за лемење и барањата за процесот, можете прецизно да ја прилагодите излезната струја преку грубото копче за прилагодување и копчето за микро прилагодување. Добра дисипација на топлина : Повеќе дупки за ладење на машината Обезбедуваат стабилни перформанси на заварувањето и спречете го да изгори по долгорочното работење. Услуга на клиентите : Наша цел е да обезбедиме квалитетни производи и услуги. Ако имате какви било проблеми, ве молиме слободно контактирајте не. Ние ќе одговориме и ќе го решиме проблемот за вас што е можно поскоро. Опис Оваа машина за заварување на место има висококвалитетно куќиште за лим, што е многу издржливо. Енергијата од 600 W може да реализира заварување на самото место за пократко време. Тековните регулативи со висока прецизност и главата за заварување на игла во волфрам ви донесуваат професионално, мазно и цврсто заварување. Тоа е најдобриот партнер за семејна работа и општа работа за одржување! Детали за прекинувачот на стапалото : Прецизноста на заварувањето на самото место може да се подобри со контролирање на времето за заварување на ногата за да се спречи мешање во работата на рацете. Влошки за нозе не лизгање : Четирите влошки за стапало на дното на дното сфаќаат стабилно поставување за време на работата на машината и спречете го да се изгребат горниот дел од табелата. Апликација може да се користи за брзо заварување на платина, злато, k злато, сребро и челик. Главно се користи за заварување на ринг -затворачот на накитот. Работните делови како што се метални плочи и цевки не можат да се заваруваат. Како да работите 1. Поврзете го кабелот за напојување. Инсталирајте го рачниот пиштол/пиедестал за заварување, тела, прекинувач за нозе и игла на волфрам за возврат 3. Вклучете го прекинувачот за напојување. Прилагодете ја висината на иглата на волфрам (главата за заварување треба да се прошири околу 1,96in. Прилагодете го копчето за грубо мелодија и копчето за фино мелодија. Прилагодете го растојанието за заварување. Држете го работното парче со тела. Чекор на прекинувачот за подножјето со стапалото (брзо тргнете го стапалото), а заварувањето на самото место е завршено.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Капацитетот за 200 салфетки за мешање гарантира дека нема да мора често да го полните Дизајнот на плочата

Сите производи што го носат брендот Devprayag претставуваат сливот на чистота и квалитет за да ги испорачаа�

100% Полиестер Повлечете го затворањето Машинско Перење Достапни Големини : SXL 100% Висококвалитетен Полие�

СКЛАДИРАЊЕ со 2 НИВОА : поделените плитки послужавници се дизајнирани да се натрупуваат на поголемите к�

Влезен напон со широк широк 100240 VAC 50 / 60 Hz OVP, OCP, SCP заштита (OVP : Заштита на излез на напон OCP : Над струја на и�

Materialидни куки Материјал : фиберборд, железо Материјалот е сигурен и издржлив ❥ Карактеристики на wallидн�

Коректор На ноктите На нозете : нашите налепници за корекција на ноктите на нозете се изработени од висо

БАНЕРОТ ДОАЃА ОДНАПРЕД НАНИЖАН Честитки за големиот 12! Овој златен сјаен банер е совршена декорација за

Памук, силика гел ЛОСИОН СПА чорапи Навлажнувачки гел и мека пета можат да ја заштитат вашата кожа од ст�

Затворање на клипот Магнетниот Трегер Користи Цврста Суровина, Мрежеста пена Што Дише, Црна Кука За Акт�

Ниту едно капаче на допир не дозволува автоматско исклучување на водата со едноставно притискање на ши�

Ова содржи течност во вредност од 14 мл и доаѓа со рачка за лесно држење и одмор на палецот Заостреното дн

● Безбеден и ПРАКТИЧЕН ДОМАШЕН СЕФ е направен од нискојаглероден легиран челик Четири цврсти завртки з

Адаптерот работи само За Бклуч или б / мклучен приклучок НГФФ ССД, не може да работи За Приклучок за мклу�

Се вклопува на бандажите на чаши или бокали до 1 / 4 инчи Автотоклаби на 121 степен Ц (250 степени F)...

85% најлон, 15% спандекс Повлечете го затворањето Повеќекратни големини : Нашите девојки шорцеви доаѓаат в

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање за предметот 90% полиестер, 10% спандекс Затворање

Qlug nPlay Операција, Директна ЗаврткаНа OE Фитинг или Замена за Акции Единица доаѓа Со Комплетен Сет На Фаро

[Функција] Поправете ја куката за кочија за бебиња на кочијата за бебиња, а потоа закачете паричници, игр

Комбинира напон и струја во еден, двоен приказ Може да се напои со истата моќност што се мери...

Големина од 1 мм до 10 мм на 1 мм Опсег од 0,039" Вкупно 10 пс / сет Изработени од легиран пролетен челик и стврд�

Производство на висок вртежен момент : Моторот на менувачот е специфичен вид електричен мотор кој е диз�

Оваа листа е наменета ЗА една чаша вино Тела прикажува Чаши За Вино Од Нерѓосувачки Челик Големи Пехари

Оваа кукла батерија е целосно декодирана, така што можете да напојувате Vedio камера, да ја следите или LED с

€Bluetooth Dail Call ЗвучникОвластен од неговиот исклучителен bluetooth чипсет, РЕЗЕРВОАРОТ MI PRO не само што овозмож

СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ : тешки ДЗР доведе слободен фалсификувани месинг изградба СЕРТИФИКАТИ : АДС, УПЦ И А

Број на модел : RSCSTK171 Земја на потекло : Кина Тежина на пакет : 0,02 фунти Димензии на пакетот : 4,25 "L x 0 Модел б

НАПРАВЕТЕ ПРСКАЊЕ : Идеален За еден ден надвор на езерото, попладне со цевки или вечер на играта, овој ун�

⚡USBC USB 30 ▶ Додавање на USB 3.0 порта компатибилен со Motorola Edge 30 Prous BC опремена уред Поврзете тастатура, глувч�

Отстранлив ремен се удвојува како држач за глава Плеер обезбедени со прилагодливи ремени Засилени прст

Ова е комплет за проект за дрво Пенкало хардвер, черупка во собата, и кастри ракави само ПОТРЕБЕН Е СТРУГ

Силно Вшмукување Длабоко Чистење : Моќна Моќност на Вшмукување 6000pa така ќе се држи до абење Заборавете н

ЛЕД Бања од колекцијата Ајлин Именуван по познатиот дизајнер На мебел Ајлин Греј, овој 4 лесен апарат за

ДУПЧЕЊЕ СО ЦВРСТ КАРБИД : вежба со Високи перформанси, разноврсна цврста карбид МултиМАТЕРИЈАЛНА геоме�

Керамика Декоративна плоча + долна рамка + кука + налепница Произведен со нова технологија, извонреден и

Ако се автограмира, вклучува индивидуално нумериран холограм очигледен 17 август 1968 година АФЛ пред сез�

Име на производот : Пхб Конектор;Материјал : Пластика, Метал Пин Број : 40;Теренот : 2,54 мм Вкупна Големина : 1

Материјал : Алуминиум, Боја : Сребро Големина : 100мм х 25мм х 10мм / 3,94 "х 0,98" х 0,4 "(Л*В*Ч) Изработен од висококв�

Услуга од 4 со четири чаши и четири лажици Криглата вклучува одмор за држење на лажиците на место кога не

Отстранливиот држач и отстранливиот држач на моделот за надградба се компатибилни едни со други Тие мо�

Scroll