Свеж
PLA филамент EasyFil PLA 2.85mm Sapphire Grey 750 грам 3D филамент за печатач

PLA филамент EasyFil PLA 2.85mm Sapphire Grey 750 грам 3D филамент за печатач

Достапност на стоката: Достапно е за нарачката
DEN 1.67

Биоразградливо Широк спектар на живописни непроaирни бои. Скоро обработка/печатење без мирис. Малку помек од стандардната PLA што резултира во подобрена јачина и отпорност на влијание. Многу лесно се печати. Широк спектар на живописни непроaирни бои. Скоро обработка/печатење без мирис. Малку помек од стандардната PLA што резултира во подобрена јачина и отпорност на влијание. Многу лесно се печати. Easy Fil Plais Висока �esight за употреба-Модифицирана PLA (поли-млечна киселина) тип на филамент за 3Д печатач што е оптимизирана за технологијата за печатење FFF / FDM 3 D. Easy Fil PLA е построго и помалку ригиден од стандардниот PLA и неговото подобрено однесување на проток на влакно и адхезија на меѓуслојни, го прават Easy Fil PLA исклучително лесен за печатење на влакното.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

АПС Торба за ѓубре во кујната : Доволно количество за употреба, не мора да се грижите дали ќе ви недостас�

Предна Торба За Глава за велосипед : Погодна за повеќето чаши од нерѓосувачки челик, пластични шишиња, ш�

ИСКЛУЧИТЕЛНО ИЗДРЖЛИВ : сите наши производи ЗА безбедност НА ОША се направени од материјали од комерциј

Налепници : измешани со разни обрасци, погодни за повеќето природни и нокти, и може да се користат за диз�

?Надградена Соларна Улична Светлина : 2 светлосни сетови 200w соларни улични светла на отворено, Секоја св�

Печатење со мастило со целосна ширина, материјал за метално железо Со овој практичен случај, не можете д

Поставување : Контролна Табла Висококвалитетна Абс Пластика Одговара само за 9 или 10.1 инчен екран стере�

★ 【Висококвалитетен материјал】 Овој отстранувач на главните страни е изработен од висококвалитетен �

Моќни перформанси : 20 Peak HP Motor и 5галон резервоар се идеални за проекти во вашиот дом, гаража, работилница

Сакате да ги елиминирате страдањата од ужасните ефекти на сувиот воздух? Нема потреба да се борите со ев

32ft / 10m Кабел : 50 ом, безжичен инженеринг посветена жица (ве молиме проверете ја сликата за деталите за кон

Едно парче јака за прицврстување на вратилото за апликации за кои е потребна поеднаква моќност и поголе

Целосно биоразградливите растителни влакна се ткаени за да и дадат на оваа торба со лопатка рустикална

Оригиналната намера на дизајнот не е само шише со вода, туку и неверојатно уметничко дело кое ви овозмож

【Package Include】You will get 90pcs alloy nail charms in different shapes and colors, 30 styles, each style 3pcs, enough for your daily nail art needs, adopt shape of hollow out hanging

Ознаките имаат 3 / 16 „засилен, отпорен на солза, жичен со 12“, 26 мерач жица Дополнителна жица Достапен бро�

Лесен за употреба, откинете ја налепницата на задниот дел од етикетата и залепете ја на рамна и мазна по�

Полиестер Направени во САД или увезени Заштита на countertop Уникатен сет на додатоци вклучува две дебели п�

Главата Случај Дизајни Официјално Лиценциран рик и морти производ Стилски, отпорен на гребење, печатен�

Овој судиски комплет за костими прифаќа врвен материјал за да го користите постојано, но сепак да одржу�

41 Bluetooth чип со напредна технологија обезбедува стабилен сигнал и глас со висок квалитет...

Запечатена тока за влечење, лесна за употреба Не грижете се за вашите чевли ќе дамка вашата облека кога

100% Сосема нов и висок квалитет за Фосилни Хибридни Паметни Часовници Нејт, Хибридни Паметни Часовници Г

Комплет за кондензатор од 220 парчиња со различни вредности Вклучува електролитички, монолитички, милар�

Дупчењето и прислушувањето се интегрирани, едностепено обработка, што во голема мерка заштедува чекори

Ние сме специјализирани за додатоци за беспилотни летала, можете да купите со доверба Оригинални и тест

12 х 18 Инчи, Алуминиум Сосема Нов Знак Однапред подготвен За Бесење Одлична Идеја За Подарок...

Разновидна, секоја корпа може да се одржи за лесно складирање и пребарување на предмети Дното на секоја

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

125 cfm од екстракторот за прашина обезбедува решенија во согласност со табелата 1 за апликации за токточк�

Детална ракета за одвојување на НЛО за пресретнувач Месечината основа за лансирање на кратерот приказ �

【Име на производот】 Платно за замена на ротационо моп DiscionДисметар со дијаметар од 35 см】 15,816 【Материј�

5МП 1 / 2, 8инчен ПРОГРЕСИВНО СКЕНИРАЊЕ CMOS или 1 / 1, 8инчен Прогресивно СКЕНИРАЊЕ CMOS Метод на компресија : H...

Мп3+ТВС +Паметен Часовникова не е само паметен часовник на допир, туку додава И МП3 и ТВС на традиционални

Scroll