Свеж
Екструдери за печатење, Структура На Редуктор на Опрема Од 1,75 мм Акрилен Проѕирен Комплет За Екструдер За V6 3d Печатач

Екструдери за печатење, Структура На Редуктор на Опрема Од 1,75 мм Акрилен Проѕирен Комплет За Екструдер За V6 3d Печатач

Достапност на стоката: Достапно е за нарачката
DEN 952.00

Стабилни Работи : структурата на редукторот на Менувачот овозможува голема торзија и висока резолуција, што во голема мера го подобрува ефектот на печатење Лесно Хранење : Поддршка и на хранење на долги и кратки растојанија со голема стабилност, екструдерот има висока ефикасност. Широка Алатка : има широка компатибилност со филаменти од 1,75 мм, како ШТО се ТПУ и други флексибилни нишки, многу практични. Добар Материјал : транспарентниот акрилен материјал не е лесен за деформација, има одлична издржливост и против стареењето. Лесен За Инсталирање : Лесен по тежина и компактен по големина, удобната инсталација може брзо да се заврши за неколку минути. Стабилни Работи : структурата на редукторот на Менувачот овозможува голема торзија и висока резолуција, што во голема мера го подобрува ефектот на печатење. Лесно Хранење : Поддршка и на хранење на долги и кратки растојанија со голема стабилност, екструдерот има висока ефикасност. Широка Алатка : има широка компатибилност со филаменти од 1,75 мм, како ШТО се ТПУ и други флексибилни нишки, многу практични.

Основни својства

Item Type:
Extruder Kit
Material:
Acrylic
Colour:
Transparent
Specification:
Spare Parts (step motor not included)
Application:
For V6, universal for long and short distance, 1.75mm. 
Package List:
15 x Extruder Spare Part :

Тие исто така купуваат со овој производ.

Дизајниран за жени со плус големина кои страдаат од болки во долниот дел на грбот и замор на Стапалата и

Овој дијамантски бит не може да се користи за дупчење дупки,туку за зголемување, обликување и намалувањ�

Ве молиме Дозволете грешка од 13 см Поради Рачно Мерење и Проверете дали Не Ви Пречи Пред Да Нарачате Орг�

Висококвалитетен МатеријалИзработен од ткаенина За собирање, крпеница од оксфорд, обложена со сунѓер И

Овие автомобили со кутии од 40' со камиони Бетендорф беа изградени за Железничката Пруга Во Пенсилванија

есенски фустани клуб партија фустан Увезени За Големината : Ве Молиме Изберете Ја Големината Според Таб

Мат За ФИТНЕС И ВЕЖБАЊЕ : Класичната јога мат е одлична за сите видови фитнес и рутини за вежбање, вклучу�

Дизајниран за соочување и здодевни апликации во дупки 050 " и поголеми Полирано поделено лице за подобрен

ВИСОКОКВАЛИТЕТНА ЗАШТИТА : Наменета за општа намена или на места покачени температури Овие шлемови На Ч

Стакло засилен најлон 6 Нерѓосувачки челик зграби прстен Нитрил Дзаптивката обезбедува позитивен печа�

Големина : 14 x14cmiw¼5, 5 x 5 Класификација : очила крпа Карактеристика : Брзо отстранете ги отпечатоците од пр

Боја На Текст : Црна Улични Знаци Боја : Жолта Должина : 20 "(50см) Карактеристика : Рефлектирачки Слој Додад�

(x) SIMPLEHUMAN CODE Q АЛТЕРНАТИВАОблоги За Код Q може; simplehuman и simplehuman лагер кодови се соодветните регистрирани /

Кадифен ОРГАНИЗАТОР НА САНИТАРНА ПОДЛОГА ТАМПОНИТЕ СОБИРААТ ТОРБИ Преносни И Убави Кеси Кои Можат Да С�

Водечка Индустрија Илумишилд Доживотна Гаранција! Доколку вашиот илуми аквашилд заден капак + заштитни

Оваа лева рака преку дупка здодевен бит има дијаметар од 10мм и длабочина на сечење од 27мм Стеблото е со д

Држи 0,5, 1,5, 1,7, 2,0 мл микротуби, цевки за култура, 50 или 15 мл центрифугирани цевки, ПЦР ленти, пцр плочи, пцр �

ПУТЕР случај користи Одлично за путер, морска храна, кавијар, зачини, десерти, закуски и друга храна ПУТЕ

€Здрави И Вкусни Qсобравме најпопуларни рецепти (зеленчук, месо, морска храна, житарици) и здравственио�

Дизајниран за здодевни Полирано лице за подобрено задржување на рабовите и евакуација на чипови додека

??? Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги, ве молиме контактирајте не првоВенчални

Пинцети за ЕКСТЕНЗИИ НА ТРЕПКИ со ПРЕЦИЗЕН АГОЛ : Создадете бесконечни дизајни и проекти за уметност на

80%Полиестер + 10%Чипка + 10% Спандекс Затворање на патент Машинско Перење Сетот Вклучува : 1x Балетски Танц Т�

Висококвалитетен Материјал : ЖелезоБоја : како што е прикажано на сликата ГОЛЕМИНА : 20cmx30cmx1pcs(7.8 инчи11, 8inch

КОМПЛЕТНИОТ КОМПЛЕТ ЗА ВОК : Нашата тава за вок доаѓа со се што ви треба за да готвите автентични Азиски �

€ Антена Шок Пролет, Тешки, 6 во € Точка : Антена Шок Пролет ● Должина : 6 инчи ● Материјал : Челик Рп311хд А�

Капацитет : 154,3 до 176,3 фунти Должина на кабелот : 3 м безбедносна суспензија Тело : алуминиумска легура ТЕК

Течни медиуми за употреба во апликации за микробиологија Ватман произведува и снабдува предмети, вклуч

Оваа кожна обвивка додава стил, персонализација и го штити вашиот таблет од испакнатини, гребнатини и п�

Барање за напојување : 636 V DC Излезна струја : 300m A Растојание за откривање : 530см Излез тип : НПН 3 Жици Норм�

Дизајниран и продаден од стриптиз Го штити вашиот уред од прекари и гребнатини Винил налепници За Потти

Изработка На Сам Убава Нараквица Правење САМ Убава Обетка Изработка На САМ Убава Рачно изработена ФОРМ�

Ќе добиете 1 Комплет Ротациона Вежба Пила Со 3 ПАРЧИЊА Стебло(1*1 / 4" Шестоаголник,1*1 / 8" Тркалезно Стебло,1*1

Вкупна Големина : 13" Инчи, 33,02 см Квалитет На Материјалот На Сечилото : Висок Квалитет На Челик Д2 / 100% БЕЗ

Scroll