Свеж
Отпорник на алуминиумска обвивка од алуминиумска обвивка од алуминиум, пакет, отпорник за отпорник за куќиште за куќиште со алуминиум

Отпорник на алуминиумска обвивка од алуминиумска обвивка од алуминиум, пакет, отпорник за отпорник за куќиште за куќиште со алуминиум

Достапност на стоката: Достапно е за нарачката
DEN 103.84

Боја : Златна; Материјал : алуминиум; Моќ : 5 вати; Отпорност : 75 Ω; Толеранција : 5%; Тип на монтирање : Шасија поставена со завртки; Дијаметар на дупката за монтирање : 2,3 мм / 0,09 инчи ;; Растојание за монтирање на дупката : 12мм / 0,47 инчи ;; Должина на шипката : 20мм / 0,79 инчи ;; Вкупна големина : 19 x 11 x 10mm / 0,75 x 0,43 x 0,39 инчи (L*W*H); Список на пакување : 2 x отпорници за куќиште на алуминиум Предност : Површината на алуминиумскиот отпорник на моќност има жлебови за ладење, е мала во големина, има отпорност на висока температура и силен капацитет на преоптоварување и може да се користи во груби околини. Индукцискиот отпорник има цврста структура и висока стабилност за долг животен век. Упатство : Алуминиумскиот отпорник е лесен за инсталирање и е погоден за инсталација на плочи за ладење. Поврзете ги жиците со шахтите од обете страни, изберете соодветна големина на завртката и инсталирајте ја на дупката. Апликација : Овој отпорник на оптоварување на алуминиум е погоден за производ за осветлување, аудио, фреквентен конвертор, делител на фреквенција, инвертер и друга индустриска контрола. Резисторите поставени на шасијата се користат во опрема за напојување и автоматизација во индустријата. Забелешка : Отпорот за рана од алуминиумска жица ќе се загрее кога ќе работите, ве молиме не допирајте го. Аксијалниот отпорник на оптоварување треба да биде монтиран на метална табла, ве молиме, не инсталирајте ја на запалива табла, како што се пластична табла, гума, хартија, дрво, итн. Боја : златна; Материјал : алуминиум; Моќ : 5 вати; Отпорност : 75 Ω; Толеранција : 5%; Тип на монтирање : Шасија поставена со завртки; Дијаметар на дупката за монтирање : 2,3 мм / 0,09 инчи ;; Растојание за монтирање на дупката : 12мм / 0,47 инчи ;; Должина на шипката : 20мм / 0,79 инчи ;; Вкупна големина : 19 x 11 x 10mm / 0,75 x 0,43 x 0,39 инчи (L*W*H); Список на пакување : 2 x отпорници за куќиште на алуминиум. Предност : Површината на алуминиумскиот отпорник на моќност има жлебови за ладење, е мала во големина, има отпорност на висока температура и силен капацитет на преоптоварување и може да се користи во груби околини.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Сува и влажна функција : правосмукалката не само што може да цица суво, туку и да ги апсорбира предметите

Тркалцата на тркалата се дизајнирани да обезбедат непречено возење преку нерамни површини Таа е идеалн

UPC : 810766024666 Вкупно микро 5 J.001 TM Вкупно ламба за микро проектор 225 W Проекторска ламба Вкупно микро проект

Може да се свитка и да се повлече : може целосно да се прошири на 240 см, лесно може да се прошири на секое м�

Порцелан Големина на производот : 2,2 х 0,9 инчи (5,5 х 2,3 Материјал : Керамика Земја На Производство : Јапониј�

◕‿◕ 【За испорака】 Експедитирана испорака : 47 дена Стандарден превоз : 1218 дена Во рок од 24 часа испорак�

Напредна површина во боја на свила : За разлика од пластичниот изглед и чувството на традиционалните PLA �

Напојувајте со вистински сигурен кабел за продолжување верувајте на вашата енергија треба да ја засил�

【Ултра светла и подолга должина】 2 x 3780 LED чипови на овие светла со ленти со ленти од 48ft COB (504 LED / m), кои ги �

Проверете дали прекинувачот за исклучување на микрофонот на контролите во линија не е поставен на "искл

●Компатибилен со овој мермерен случај lamcase Е компатибилен САМО СО i Phone 11 6,1 инчи (ослободување 2019) Не е ко

Големина (прибл) : 9,4 х 2,4 х 2,4 инчи (23,7 х 6 Материјал : Полибутилен терефталат Земја На Производство : Јапони

Мулти функција km / h Опсег : 1,4108,0 км на час; Резолуција : 0,1 км на час; Точност : ± (2 % + 3 d) ft / min Опсег : 805910 ft / min.

Материјал : Вентилаторот Прифаќа Тело На Хардверска Ламба, Процес на Печење Со Висока Температура, Дели�

100% памук Повлечете го затворањето Само миење на рацете Детските девојки се караат вкрстени на задните к

❀ Омекне Сончева Светлина : цртан филм прозорец полу чиста завеси во голема мера го блокираат БЛЕСКАВИ �

За Големинатаве Молиме потврдете дали големината на ранецот ги задоволува вашите потреби пред да ја ку�

Материјал : полиестер Повлечете го затворањето Tee tunic врвот се вклопи лабава градиентски жени летни врво

Картичката е во многу добра до одлична состојба Вистинска картичка прикажана на фотографија...

Прекинувач за светло на вентилаторот на таванот ZE109, двожичен прекинувач, е прекинувач за вклучување на

УСБ 20 Стандардмашки ДО УСБ 2 Поврзува УСБуред Со Голема Брзина со УСБцентар или компјутер со Голема Брзи

Материјал : полиестер Висококвалитетен материјал Направени во САД или увезени Обични врвови, трендовск

Големина : 4,4 см x 4,4 см (1,7 инчи x 1,7 инчи) кога е склопено; 6,4 см (2,5 инчи) во должина кога легнува Класификаци�

Димензии Секој знак на рустикална дрвена кутија мери приближно 5x5 инчи Материјал со висок квалитет изр

Усвојува проѕирна тврда заштитна футрола (заден / специјален мат принт, странична / јасна спецификација)

●Материјал : Изработен од висококвалитетен метален материјал, заварување од ковано железо, третман со �

Материјал : стакло Дијаметар : 3,9 инчи Може да се користи и како држачи за свеќи за столбови 4 Парче Во Соб�

Боја : Црна Димензии : Како Слика Лесна инсталација + слободен налепница меур налепници вклучени инструк

Оптичко стакло триаголен призма (2,36'60мм или '6 "150мм) Исклучителна кутија за подароци има голема пренесув�

Замена за слабеење 846120 D2alts AC адаптер Единица по продажба : 1 Замена за слабеење 846120 D2alts AC адаптер...

Тоа е за резервен пазар Има една година гаранција За Тојота Земјиште Крстосувач Прадо FJ150 20102014...

Модерен Дизајн : Модерен изглед, процес на боја, геометриски дизајн, мат текстура, убава и модерна, компа�

ПенПлакс е посветен на создавање и производство на иновативни производи за миленичиња Пен Плакс е име ш

52% Полиестер / 48% Памук Земете ги ѕвездите и лентите со вас и ставете ја гордоста на Вашата Нација Вител �

Дизајнот на објективот на шасијата, ефектот на рефлексија го прави стаклото попроѕирно Галванизирана м

100% сосема ново, испорака со целосно следење и пристигнуваат за 8 20 дена Комплетна веб камера за стриминг

Областа на огномет, кристалниот сјај, жицата јаже (прилагодливо) ; ; ; ; со G9 LED светилки (5 W / компјуте

Оваа Торба Со Дуфел Со Голем Капацитет е Изработена од висококвалитетна 600д Обична Оксфордска Ткаенина

Scroll