Свеж
PWM На Напон 0-10v Прилагодлив Дигитален Аналоген Сигнал Конвертор Модул САЛАДИН

PWM На Напон 0-10v Прилагодлив Дигитален Аналоген Сигнал Конвертор Модул САЛАДИН

Достапност на стоката: Достапно е за нарачката
DEN 106.24

ПВМ ги претвора дигиталните сигнали во аналогни сигнали (0 до 10В) Влезниот дигитален сигнал може да биде 0%-100% PWM сигнал НА ниво ОД 5 V или 24v. Излезниот аналоген сигнал може да биде 0-10v напон или 0-5 V напон. Може да се користи за префрлување на ИНДУСТРИСКИ контролен панел САЛАДИН или друг сигнален интерфејс. Модулот е лесен за поврзување и употреба. ПВМ ги претвора дигиталните сигнали во аналогни сигнали (0 до 10В). Влезниот дигитален сигнал може да биде 0%-100% PWM сигнал НА ниво ОД 5 V или 24v. Излезниот аналоген сигнал може да биде 0-10v напон или 0-5 V напон. Може да се користи за префрлување на ИНДУСТРИСКИ контролен панел САЛАДИН или друг сигнален интерфејс. Модулот е лесен за поврзување и употреба. Описи : Конвертирајте 0-100% PWM дигитален сигнал во аналоген сигнал. Влезниот дигитален сигнал може да биде 0-100% PWM сигнал на 3,3 V или 5 V или 24v нивоа. Излезниот аналоген сигнал може да биде 0-10v напон или 0-5 V напон. Спецификации : Максимална струја : 12ma влезен напон : 12-30v Големина : околу 5 x 4,5 cm/1,97 x 1,77 инчи Тежина : 20 g Количина : 1pc Материјал : метод на пластична Употреба : pwm опсег на влезна фреквенција на сигналот : 1khz-3 KHz pwm опсег на ниво на влез на сигнал : 4,5 V ДО 10v максимално ниво, џемпери вметнати НА 5 V. овој сигнал главно се користи за традиционални индустриски контролни Картички (како што е таблата мах3) и интерфејсот на процесорот 5v. 12 До 24 V макс до максимално ниво, скокач вметнете 24 V. овој сигнал главно се користи во конвенционалниот САЛАДИН интерфејс. 0-10v аналоген излез на напон : Кога влезната порта на сигналот не е поврзана, излезната порта дава 0 V.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

Худи за жени ткаенини : 95% полиестер, 5% памук; висококвалитетна ткаенина, пријателска за кожата, мека и уд

Над 10 000 од нив се достапни од мојата продавница Проверете ги моите други предмети, должина на кабелот : 1

Прецизно сечење : Агол на сечење ≤ 0,5 °, точен агол, со 16 точки на сечење, мазно сечење, поефикасно механич

МОБИЛЕН СО ПОВЕЌЕ КЕСИ или фатете ги рачките за повлекување со лесен пристап или превртете се за ваша п�

Ева ®Висок Квалитет Е Направен Од мек пева материјал Материјалот нема мирис, лесен, дише, пере и може да �

Дијаметар : 1 / 4 инчи Должина : 31 / 2 инчи Материјал : Челик Заврши : Зелен исплакнат Цинк Стил на глава : Хекс

Направено од материјал, убав, без мирис и издржлив Лесен и преносен дизајн, може да се постави каде и да с

? [КОМПАТИБИЛНОСТ] Box Wave Кабел Компатибилен Со Astell & Kern a&ultima SP3000 УСБАдаптерот За Проширување е Адаптер ЗА �

✿ € Завеса Сет Q : Сет вклучува 2 панели од 42 W x 90 L Инчи секојМашина за перење во нежен циклус и ладна вода,

Материјал : Силикон, засилување : челична жица Одделение : Храна Цврстина : мека (60 A 80 A) Бенд радиус : 3 "...

Дрво изградено, квадратна лента со четири оддели со елегантна винилна шема Ова парче вклучува сребрена

Материјал : Оваа кутија за складирање на Funnny е внимателно изработена со висококвалитетна PU кожа за да се

Изработена Од Задебелена Водоотпорна Алуминиумска Фолија, Торбата Бенто Е Толку Добра Во Одржувањето Н

Едвардс Сигнализација Производи (50АN540 WH) Трепка Халоген Светилник, Килибар, 120 VAC 50 / 60 Hz, 0 Едвардс Сигнали

Уникатна Структура 3+2усвоен е дизајнот од 3+2 нивоа, а двете табли се поврзани со метална заграда, што ја п

Сатен Синиот Бар Мицва Внатрешниот Декор НА Вратата ВКЛУЧУВА : 10 тешки парчиња хартија за да се создадат

Дрвени Лак Мост Играчка : ова мало научно производство не само што може да ја негува способноста за учењ�

Апсорбирачки каменапсорбира потење или истурени пијалоци без да направи хаос Плутаподдржан за заштита

✿€Големина на Торба за шминка : 9х4х18, 5 инчи / 23х10х47см, Тежина : 0,26 кг ✿€Премиум Материјали} : Козметичка �

Акрилни покани саднаправени Во Форт Колинс, Колорадо Акрилик е отпечатен со целосна боја на едната стра

Изработени од бела керамика со завршна обработка со висок сјај Слика отпечатена од двете страни...

Одговара на градинарски црева, прскалки, млазници и други алатки за наводнување на градина за широк спе�

Quarabiner КЛИПКарабинер ви овозможува да го прицврстите Triple Biner на нешто што би сакале Лесен и мал по големи�

HDMI 2 HDMI 4 K Машки НА HDMI 4k Машки Краток Штит Кабел Должина : 0,5 метар / 1,5 стапки Кабелската поддршка HDMI 4 K 3840�

Излупете И Залепете НалепнициОтпечатени на позадината на почвата како што е прикажано на сликата Издрж

Комплетот со кутии на еколо од 3 ознаки за багаж помага да се идентификува вашиот патнички куфер или баг�

Светски Влезен Напон 100240ВАЦ 50 / 60хз ОВП, ОЦП, ДКП Заштита (ОВП : Над Напон Излез Заштита ОЦП : Над Тековната

дрво Направени во САД или увезени Без батерија дрвените музички кутии се лесни за употреба...

Премиум материјал : шише без пумпа за воздух изработено од акрилик, силиконски, пластични материјали, тр

Мелодија : 36 забелешка движење (ве молиме изберете погоре опција за достапни наслови на песни) Вметнувањ

Рачно изработено дрво со потресена завршница на таупе боја Кутија за накит мери приближно 8,5 x 6,5 x 2,25 инч�

Заштита од испакнатини и гребнатини Одговара на различни модели на таблети Лесен за употреба со едност�

Пропан (меки лемења) : 1 "4" Пропан (сребрени брази) : 1 / 22 инчи MAPP (меко лемење) : 1 1 / 2 "6" MAPP (сребрени брази) : 3 /

4 делови алуминиумски нозе 14 "дијаметар (гумени стапала) Нозете се протегаат на 72 инчи и се повлекуваат н

?€Балон Пумпи Електрични q 600w Мотор, Потребни се само 3s за да се пополни еден балон Оваа квалитетна елек�

Scroll