Свеж
Механичка Пумпа за Гориво, За Chevy BB 396-454 V8 Мотор, 6 PSI 1/4 NPT Влез/Излез

Механичка Пумпа за Гориво, За Chevy BB 396-454 V8 Мотор, 6 PSI 1/4 NPT Влез/Излез

Достапност на стоката: Достапно е за нарачката
DEN 3.33

®Висок квалитет на quith big block Chevy V8 Мотор, голема јачина на звук нова механичка пумпа за гориво, 6 PSI 1/4" NPT Влез/Излез; ●КАРАКТЕРИСТИКА● Двапати поголем проток на стандардна пумпа со 80 GPH (слободен проток) и 8 PSI. 1/4" ВЛЕЗНИ и излезни порти на НПТ. €Високи перформанси● Хромиран алуминиум со индексирачко пониско куќиште што може да се ротира 360° за да помогне во инсталацијата на линијата за гориво. Фитинзи не се вклучени. €100 Гаранција За Задоволство ● Ако имате какви било прашања за производот, ве молиме контактирајте со gskmotor услуга за клиенти на време, ние ќе ви дадеме задоволителен одговор во рок од 24 часа. Механички Улица Лента Пумпа За Гориво Голем Волумен ЗА Бибиси Голем Блок Чеви 396 454 Хром.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Крајна долговечност : Ограничена гаранција од 10годишна / милиони милји штити за животот на вашето возил�

Компатибилност на возилото овој резервоар за течноста за ладење е компатибилен со Војникот Исузу 19921997,

300 инчи повисоки кревачи За Голем Блок ШевиДијаметар од 842 инчи; тежина од 116 грама; висина на седиштето о�

Широките слотови им помагаат на сопирачките да работат до 200 степени поладно Ја намалува сопирачката бл

Давател на производи за поддршка на лифт до светскиот пазар ОЕМ и задниот дел Шнеке нуди целосно покрит�

Компатибилен со следниве модели Polaris : Scrambler од 2001 година 50 / 2001 Scrambler 90 / 2002 Scrambler 50 / 2002 Scrambler 90 / 2003 Scrambler 50 На

Вметнува модели : Buhler / разноврсен трактор 435, CaseIH трактор STX375, STX380, STX425, STX440, STX450, STX500 STX500, Stx530, Ford / New Holland

Директна замена И надградба НА ОЕ Конзистентни перформанси на влажно време Изедначено абење на подлога

Системите за сопирање на сопирачките и центричните сопирачки нудат значителни подобрувања во перформа

Керамичкото соединение Со Моќност од Јаглеродни влакна значително ги подобрува перформансите на сопир

1pack вклучува 2 парчиња гасна лента Поддржете го капакот или лифтот останете отворени без да пукнете близ

Поддршката за лифт за лифт за гас Yhtauto ги исполнува спецификациите на OEM, директната замена на оригиналн�

【OE #】 851013 X100 Лесно за инсталирање, може директно да го замени скршениот или излитениот, без упатство за

Тип на производ : Автоматски дел Димензии на пакетот : 6 Земја на потекло : Кина Тежина на пакет : 0,4 bs Тип н�

Дизајниран да работи со мозоци од 3 / 8 инчи за женски цевки Вклучува сите црева и тврдоглави...

Едноставноста : Комплетот за сопирачките доаѓа спакуван со (4) ротори на сопирачките со високи перформан

1 / 8 "дебел активиран јаглерод Вклучува (2) влошки Заменете ги на секои 90 дена Активираните јаглеродни вло

Гордо произведен во САД Медиуми : 304 SS Wire Строга контрола на квалитетот за супериорен производ Произведе

Замена за филтерот UKF8001 Замена за филтерот UKF8001 Ова е дел за замена на брендот Denali, а не OEM производ Сите с�

[Силен, издржлив, водоотпорен]Компактен и исклучителен дизајн совршено го решава проблемот со недоволе�

Компатибилност на возилото овој резервоар за течноста за ладење е компатибилен Со Акура ТЛ 20092014 Најдоб

Технологија на амортизација со индивидуално прилагодливо враќање Индивидуално прилагодлива висина...

Дизајн : Дизајнирано според 3Д ласерско скенирање за да се гарантира совршено вклопување за вашиот CRV 2023

Стоптек беше првиот што понуди избалансирани надградби на сопирачките за производствени автомобили и �

Обложена за да ја инхибира корозијата Изградбата на легура на челик обезбедува издржливост Вклучува ко

Брза испорака 57 дена за испорака Во Oder за да ги потврдите вклопувањето на деловите, може да испратите VIN �

Одлично за : Дневни, улични перформанси Замена на комплетот за комплет за сопирачките на ситевоеден : Ко�

Четири сезони 75627 склоп на моторот на вентилаторот на радијаторот (75627) Број на дел : 75627 Тежина на пакет : 5

Димензии на пакетот : 18,15 L x 18,15 H x 9 Тежина на пакет : 9,7 фунти Земја на потекло : Соединетите држави Број на

Совршена замена Обратно инженерско за да изгледате, да се вклопи и да функционира точно како оригиналн�

Димензија на пакетот : 80 Во согласност со важечките регулативи за ДОТ Тест е вграден за да се обезбеди со

Гордо произведен во САД Медиуми : Микро стакло Строга контрола на квалитетот за супериорен производ...

Намалена економичност на горивото Намалена моќност на моторот Погледнете во упатството на сопственико

20122018 A6 Quattro V6 3 20122018 A7 Quattro V6 3 20132018 S6 V8 4 20132018 S7 V8 4 CA11070, PA9988, A3342 C, AF3614, AF1578, LX20494, 0421830, V102280, 4 G0133843 [Fitment на возило

? Белешка : Ова огледало нема автоматско затемнување ? 2020 F150 Патнички странично огледало ги исполнува ил�

Scroll