Свеж
Acdelco Professional A3081C филтер за воздух

Acdelco Professional A3081C филтер за воздух

Достапност на стоката: Достапно е за нарачката
DEN 1.33

Намалена економичност на горивото Намалена моќност на моторот. Погледнете во упатството на сопственикот за интервали за промена на филтерот специфичен за возилото. Заменувањето на филтрите на вашето возило на редовно закажана основа може да му помогне на возилото да работи поефикасно. (Погледнете во упатството на вашиот сопственик за специфични интервали за промена на филтерот на вашето возило). Willе треба почесто да го замените филтерот за воздух ако често возите по нечистотии или живеете во правлива област. Ова може да помогне во заштитата на внатрешните делови на моторот од предвремено абење. Ги подобрува перформансите и ефикасноста на моторот да го продолжи својот живот. Одличен капацитет на филтрирање, ефикасност и управување со проток за супериорни перформанси. Го снабдува најчистиот можен воздух со најмалку ограничување на протокот на воздух на моторот за засилени перформанси. Опремено со тесни заптивки за да се задржи нефилтрираниот воздух од влегување во комората за согорување. Ги подобрува перформансите и ефикасноста на моторот да го продолжи својот живот. Одличен капацитет на филтрирање, ефикасност и управување со проток за супериорни перформанси. Го снабдува најчистиот можен воздух со најмалку ограничување на протокот на воздух на моторот за засилени перформанси. Опремено со тесни заптивки за да се задржи нефилтрираниот воздух од влегување во комората за согорување. Професионалец Acdelco, Premium Atermarket Engine Air Filter е висококвалитетна замена идеална за многу возила на патот денес. Ги става честичките во воздухот пред да влезат во моторот и го снабдува најчистиот можен воздух со најмалку ограничување на протокот на воздух на моторот. Ги подобрува перформансите и ефикасноста на моторот и го продолжува неговиот живот. Филтерот за воздух на моторот е опремен со тесен заптивка за да го задржи нефилтрираниот воздух од влегување во комората за согорување. Овој премиум филтер за замена на моторот за замена на задниот дел е произведен за да ги исполни вашите очекувања за вклопување, форма и функција.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

【Комплетни шарми на автомобили】 willе добиете 2 парчиња привлечност на розарија за вкрстени автомобили �

Gairity 1 година Гаранција Ве молиме контактирајте не ако има проблем со квалитетот, ние гарантираме најдо�

Намалена економичност на горивото Намалена моќност на моторот Погледнете во упатството на сопственико

NexEF 11 Стабилизаторите на управувачот го подобруваат чувството на управувачот на дневните управувани џи

11105 HARLELY / BUELL BRING SPLUGE OP OFRING замена на HARLEY Замена 10 пакет Овие се специфични високи температури, а не понис�

Црево Во Дијаметар : 5 / 64" (2мм) Должина : 10 Стапки Се Тркалаат Изработен Од Силикон Со Висока Температура И

Подготовка : Компатибилен со Chevrolet Equinox LS / LT 2005 V6 34 L спортски алатки предни Број на размена на дел : 22727362, 10

【Компатибилен со】 Овој климатик за впуштање декоративни капаци на такома, погодни за Toyota Tacoma 2016, 2017, 2018,

Двоен комплет Din Dash за избрани камиони за 2013годишна Dodge RAM 1500 / 2500 / 3500 Дизајнирано и изработено со прецизн�

Дизајн на перформанси со лесен и висок проток на трки Типична употреба како : Внатрешно ладење на воздух

Применливо : Замена на телото на гаснењето за 3 20042005 за 6 20032005 за 5 20062007 година Заменете го бројот : E101284 674204

Како преработен оригинален Дел Од Опремата, оваа единица гарантира совршено вклопување на возилото Кли

【Предложено купување】 : После долго истражување на пазарот, повеќето клиенти на пазарот се загрижени з

2 засилувачи Тип на осигурувач : АТО, АТЦ, АФ, 257, април Тип на осигурувач : АТО, АТЦ, АФ, 257, април 2 засилувач�

Идеална замена Ова склопување на вентилаторот за ладење на моторот беше прецизно инженерско за да одго

За Buick Rainier V8 5 За Cadillac Escalade 200306 За Cadillac Escalade ESV / EXT 200306 За Chevy Avalanche 1500 200306 За Chevy Express 1500 Van V8 5 За Chevy Express 2500 Van V8

【Подготвување】 Компатибилен со Mustang Coupe 20152022 【Што добивате спојлер на капакот на задниот трупец 1 x...

Подготовка : Овој приклучок за приклучок за приклучок за приклучување на сензори за ниско течноста за л�

Repalce Part Number : 2786 Се вклопува за Cadillac Escalade Chevrolet Astro Avalanche Blazer C1500 C2500 C3500 Cheyenne Express Cargo GMC Sonoma Yukon Намалете го бу�

Вклучете се : Ви овозможува да го вклучите системот за префрлување на панелот за напојување, порта за на�

Апликација : Одговара на сите мотори од серија К, одговараат на двата мотори K20 и K24 Овој производ ги реша�

Спецификации : Тип на единица : Асистенција на моторот на вентилаторот, напон : 12 Компатибилен со / замена

●Апликација●филтерот за гориво е специјално дизајниран За Инова / Кијанг Инова, За Фортунер, за Хилукс,

Работи и на супер &lsquo E&rsquo и Супер &lsquo G&rsquo јаглехидрати Оригинален С&С циклус замена компонента Мора да �

Лесен за инсталирање Земја на потекло : Соединетите држави Лесен за инсталирање Земја на потекло : Соеди

Спецификации : стартер, волт : 12, насока на ротација : стрелките на часовникот, бројот на забите : 15, должин

Нитрилна гума Се спротивставува на масла, хидраулична течност и вода Вклучува кутија за складирање со м

ГМпрепорачано дел за замена за оригиналната фабричка компонента на вашето ГМ возило Нуди квалитет, сиг�

Директно вклопување за Audi S4 20102016 Започнува отворање на 25,2 ° F (14 ° C) порано од залихите Овозможува систем�

Дизајниран да ги задоволи квалитетот, конфигурацијата и опремата на ОЕ Изработени од висококвалитетни

Како преработен оригинален Дел Од Опремата, оваа единица гарантира совршено вклопување на возилото Екс

Опсег на примена : Комплетот за вентилатор за ладење на моторот не треба да се заменува често, со силен п�

Одлично за : Дневни, улични перформанси Замена на комплетот за комплет за сопирачките на ситевоеден : Ко�

Еем дел број : 1ФК245601000 1ФК245600000 ●Пакетот вклучува : 2 x Филтер за Гориво; 100% сосема нов;оем замена карбурат�

Сензорите за брзина на Холштајн АБС се директни замени на ОЕ кои нудат совршено вклопување, форма и функ

【Апликација】 Универзална за каква било употреба со прилагодување на адаптерот AN6 Исто така, погодни за

Додаток за мијалник за делови од биокругот Maxi Ги чува повеќето странски честички надвор од вашата течно

Директно вклопување за 20182020 Ford F150 2 Поставувањето со двојно може да го долови ударот и од PCV и CCV системит�

Scroll