Свеж
Филтер за воздух на моторот 5303240AA Филтер за воздух за моторот за Dodge RAM 1500 2500 3500 Filte на моторот за воздух за RAM 1500 2500 3500 Filte Air Air за RAM 1500 Classic Engine Air Filte

Филтер за воздух на моторот 5303240AA Филтер за воздух за моторот за Dodge RAM 1500 2500 3500 Filte на моторот за воздух за RAM 1500 2500 3500

Достапност на стоката: Достапно е за нарачката
DEN 0.67

Број на дел OEM : CA9401, AF3590, A2943 C, A3590,2725, PA5462, A35462, 5303240 AA, 530322404 AA, 42725, PXA42725, AF5225 за Dodge Ram Moine Air Соодветни возила : За Dodge RAM 1500 V6 3.7 L 2002-2010 за Dodge RAM 1500 V8 4.7 L 2002-2010 за Dodge RAM 1500 V8 5.7 L 2003-2010 за Dodge RAM 1500 V8 5.9 L 2002-2003 за Dodge RAM меморија 2500 V10 8.0 L 2003-2003 за Dodge RAM меморија 2500 V8 5.7 L 2003-2010 за Dodge RAM 3500 V8 5.7 L 2003-2009 за Dodge RAM 3500 V8 5. Материјал со висок квалитет : филтерот за воздух е изработен од висок квалитет на материјал, со добра дишење и издржливост, што може ефикасно да спречи фини честички да влезат во моторот, да обезбедат сигурност и да ги одржуваат најдобрите перформанси. Погодна замена : Оригиналниот стандард на филтер за воздух, професионално производство, висока прецизност, високи перформанси, точна големина и удобна инсталација. Секој производ претрпе строга инспекција за квалитет. Купете со доверба : 100% задоволство на клиентите, 180-дневна гаранција. Ако добиете неисправен филтер за воздух, можете да го вратите безусловно или да го замените бесплатно. Број на дел OEM : CA9401, AF3590, A2943 C, A3590,2725, PA5462, A35462, 5303240 AA, 530322404 AA, 42725, PXA42725, AF5225 за Dodge Ram Moine Air. Соодветни возила : За Dodge RAM 1500 V6 3.7 L 2002-2010 за Dodge RAM 1500 V8 4.7 L 2002-2010 за Dodge RAM 1500 V8 5.7 L 2003-2010 за Dodge RAM 1500 V8 5.9 L 2002-2003 за Dodge RAM меморија 2500 V10 8.0 L 2003-2003 за Dodge RAM меморија 2500 V8 5.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Тип на филтер : филтер за полен Должина [mm] : 216 Потребна количина : 1 Дебелина [mm] : 30 Ширина [mm] : 204 Тип на фил�

★ Кутија за заклучување на конзолата за Бронко, обезбедувајќи ви безбеден простор за складирање во авт�

Севкупна висина 76,5 мм (3,012 во) Најголем ОД 75,3 мм (2,965 во) SEAM OD 78 mm (3,071 IN) Заптивка OD 62 mm (2,441 in) Заптивка во внат

Огледало за замена на автомобили за замена на одделение Вистинската слика покажува стакло од огледало �

Лесно за склопување : Адаптерот за браник RV е многу лесен за инсталирање, потребни се само 4 завртки (вклу

Компонентите се дизајнирани да се справат со стресот на влечење, превоз, планинско возење и подигнати к�

20112017 CT200 H, 19921995 ES300, 20142019 ES300 H, 20042006 ES330, 20142019 ES350, 20182019 GS F 20162017 GS200 T, 19932006 GS300, 20072018 GS350, 20012007 GS430 , 20152018 GS450 H, 2008201

【Заменете го бројот на дел】 06 K103495, 06 K013495 AA, 06 K103495 AT, 06 K103495 AP, 06 K103495 BL, 06 K103495 AF, 06 K103495 AS, 06 K103495 T 【Fitment 1】 Ком

Гордо произведен во САД Медиуми : Отстранување на целулоза / вода Строга контрола на квалитетот за супер

Тежина на пакетот на Итен : 6,41 фунти Тип на производ : Автоматски дел Димензии на пакетот на артикалот : 20,

Интегрираните куќишта на портите обезбедуваат точна регулирање и контрола на температурата за да им по

Димензии на пакетот : 5,48 Л х 1,8 Ч х 3,16 В (инчи) Тежина на пакетот : 1,7 килограми Земја на Потекло : Сад Дел Бро

➤ Име на делови : филтер за воздух ➤ Дел Број : RE282286 P609221 ➤ Апликации : Компатибилен со Deон Деер 320 D 318 D 5075 E

[Вршење на возилото] : Компатибилен со Nissan Sentra 20072012 L4 20 L Седан (Белешка : Не одговара на L4 2...

Спецификации : Опис : Свеќичка, Тип На Приклучок : Отпорник, тип На Пакување : ОЕМ пакет, Кутија поединечно

Performanceамар перформанси JSC2 хидрауличен цилиндер на робови на спојката Jamar Series JSC2 Повлечете хидрауличен р

Fit For : A1 18 L 20152018, Q3 2.0 L 20142018, Macan 2.0 L 20142018, Leon III 1.8 L 20132018, Tarraco 2.0 L 20182019, VW Passat 2.0 L 20152018, Beetle 1.8 L 20132018, Golf VII 2.0 L 20132018

Дел : Филтер за гориво Број на дел : 33358 Надворешен дијаметар Топ : 3,02 ин Медиуми : Подобрена целулоза Голе�

Издржлива, висококвалитетна, 1 / 8 "ABS пластика со мат финиш Takeе потрае подолго за да се испразни конзолата

Кабел за продолжување на клипот со алигатор со женски штекер Осигурувач на автомобили : 15а; Кабел : SPT2 14 AW

● Применливи Модели на Автомобили ● 18б5045 18Б5044 18Б5046 18б5047 Дебеломер На Сопирачките Преден Заден Лев И Де

Прилагодениот дизајн ја намалува турбуленцијата на внесот Вклучува елемент на филтерот K&N Висок проток

Оригинален дел од Митсубиши што одговара на вашето специфично возило Филтер за масло Број на дел : MZ690072..

Го подобрува протокот на воздух за подобри перформанси и забрзување Преднафтен, филтер за миење / повто�

【Компатибилност】 Окриеност на филтерот за воздух во кабината компатибилен со Cadillac и Chevy : 20072013 Escalade / Esc

Намалена економичност на горивото Намалена моќност на моторот Погледнете во упатството на сопственико

Димензии на пакетот : 1,34 LX 9,44 HX 3,5 W (инчи) Тежина на пакет : 0,98 фунти Број на дел : 00299 Димензии на пакетот : 1,3

РАСОР 120АС, РАЦ120АС Спинна серија дизел филтер / вода сепаратори беа дизајнирани со морски мотор во умот �

Компатибилен со honda models Rancher 420 TRX420 FE 4x4 ES 20072013 Rancher 420 TRX420 FM 4x4 20072013 Rancher 420 TRX420 TM 4x4 20072013 Rancher 420 trx420fa 4x4 на 20092014r

Прецизно обликување на димензиите на ОЕ за да се обезбеди компатибилност со оригинални сензори и врски

Гордо произведен во САД Го заменува P / N HF28783 Достапни материјали и медиуми со највисок квалитет...

Работи под тешки услови : Издржани топлина, притисок и агресивни течности Точно вклопување и заптивки з�

Димензии на пакетот : 21082 W (сантиметри) Земја На Потекло : Германија Тип на вклопување : Специфично За Воз�

Заптивка на пумпа за вода Ги исполнува или ги надминува сите спецификации на оригинална опрема...

Примарна апликација : EPE 20008 H20 SLA000 P Земја на потекло : Соединетите држави Примарна апликација : EPE 2.0008 H20 SLA

Број на дел од производителот : CXPTOT56031 TTPAT Бренд : Clutchxperts Земја / регион на производство : Соединетите држа

Прилагодените компоненти се дизајнирани да работат заедно за супериорна моќ на сопирање на вашиот днев

Примарна примена : GMC 25010487 Земја на потекло : Соединетите држави Дуралитските средства за чистење на воз�

Апликација : Одговара на сите мотори од серија К, одговараат на двата мотори K20 и K24 Нашиот термостат е ди�

Заменете го бројот на дел : 1601021 G61,1601021 G61,16010 21 G61 Fitment : Carburetor се вклопува за 19831986 Nissan 720 Pickup 2.4 L Z24 мотор, за 19

Еден нов замена Кубота радијатор Fantech Податоци : 7 Пластичен вентилатор на сечилото, ОД : 16,93 "(430мм) Кубота

Разновидност на вратилото : 10мм рамна вратило Само мотор! Нема брзини, клипови, алатки, итн Проверете го �

20052018 Nissan Frontier 4 20122018 Nissan NV1500 4 20122018 Nissan NV2500 4 20122018 Nissan NV3500 4 20052012 Nissan Pathfinder 4 20052015 Nissan Xterra 4 20092012 Suzuki Equator 2.5 L L4 2

Референтен OE Број : 7 PP959858 AE, 7 PP959858 QDML, 7 PP959858 MDML, 95861315620 DML 15 пинови, со помош на лента, со ослободување на ел�

Овозможува мотор чист воздух за максимална ефикасност и моќност Отстранува нечистотии од воздухот Пос�

Scroll