Свеж
Тестер за тестирање на батерии за автомобили 24V 12V тестер за оптоварување, Topdon BT200 100-2000CCA Автомобилски алтернатор Тестер дигитален автоматски батерија Анализатор н?

Тестер за тестирање на батерии за автомобили 24V 12V тестер за оптоварување, Topdon BT200 100-2000CCA Автомобилски алтернатор Тестер дигитален

Достапност на стоката: Достапно е за нарачката
DEN 959.84

Тестер за батерии на батерии од 12 V ➤ Топдон BT200 Автомобилски тестер за батерии работи на сите батерии од 12 волти и 24 волти со 100 до 2000 CCA, како што се редовни поплави, рамна плоча AGM, AGM Spiral, Gel и батерии со длабок циклус за возила, автомобили, мотоцикли , камиони, РВ, АТВ, СУВ, чамци, јахти, косилки, па дури и колички за голф Знајте сè за здравјето на батериите од 12 V, статусот на вртење на моторот на моторот 12 V и 24 V и состојбата за полнење на електронскиот систем на електронски систем 12 V & 24 V. ? Тестот за вртење ви помага да го тестирате и анализирате почетниот мотор за да проверите дека работи правилно или не, а тестот за полнење е да го проверите статусот на системот за полнење за да избегнете оштетување на батеријата заради преоптоварување или нецелосно полнење. Тоа е многу поудобно од возењето милји за да ја пронајдете блиската продавница за поправка на автомобили. ? Примена на технологија за тестирање на напредна спроводливост, може да ви даде точни резултати од тестирањето за секунди. Поставете во вашата кутија за ракавици, тоа е корисен уред за автомобилска фабрика, гаража, производител на автоматска батерија и DIYER. ? Што добивате ➤ Topdon BT200 тестер за батерии на возилото, упатството за корисникот и Топдон нуди 30 дена враќање и безгрижно 12-месечно гаранција и пријателска услуга за клиенти. Ако имате какви било прашања, исто така можете да не повикате директно за време на нормалното работно време : телефонска услуга во САД? 833-956-8335? Понеделник-петок од 9 : 00 часот до 16 часот источно време. Од првиот ден, започнуваме со убедување. Ние сме посветени на нудење на највисок ранг на услуги и производи. Продолжуваме со иновации. Нашето континуирано истражување и развој обезбедува неспоредливо искуство. Ние сме засилени со упорност. Квалитетот ги почестува нашите корени и одржува високи стандарди, со непоколеблива посветеност. И последниот збор е услугата. Знак на рафинирање и извонредност, што го пробива секој нашиот аспект. Дизајн за батерии 12 V и 24 V. Тестер за дијагностицирање на батеријата на батеријата Topdon BT200 може да работи на сите батерии од 12 V и 24 V 100-2000 CCA, вклучувајќи редовни поплавени, рамна плоча AGM, AGM Spiral, како и гел батерии, со повеќе апликации за широк спектар на возила, како што е автомобил, камион, морски, брод, мотор и многу повеќе.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Тип алатка Кен Камионско тркало добро одводот на оската Тежина на артикалот 3 фунти Количина на пакет :

Не'рѓосувачки челик за монтирање / глава за отпадоци со засилена дупка за менувачи на гуми за гуми Не'рѓо

【Надградена алатка за прицврстување на CV за подигнување】 Оваа надградена алатка за прицврстување на CV

Широка апликација : Алатката за отстранување на радио за автомобили е универзален тип, совршена замена �

Сет за тампон за тампон со 6 компјутери, главно користен за полирање и тампонирање на автомобили, за општ

? [Различни мандери Трајни алуминиумски легури и ергономска заоблена рачка со ПВЦ ракав е повеќе заштед�

Легура на челик со легура, цврсти и практични, брзи навртки Клипот со три вилица со калење и зацврстувањ�

Ергономски зафат w / широка кривина за поголема удобност и контрола Совршено за отстранување на дихтунз�

Не'рѓосувачки челик 304 мијалници за резервни копии Обично се користи во не'рѓосувачки челик и други меки

Тип на производ : Автоматски дел Количина на пакет : 1 Димензии на пакетот : 1,22 "(L) x 3 Земја на потекло : Кина

Го искористи за да се прилагоди диференцијалната лежиште бесплатна игра компатибилна со возилата Крај�

Лежиште влечечи Индикатор за бирање Домување распрскувач Екстрактори на малку И многу повеќе!...

Мала големина, мала тежина, ниска вибрација, лесна за преземање на работа, различен вид шкурка може да се

【Пријателски потсетник】 Бесплатен пар гумени нараквици за да ги одржувате рацете чисти Не користете н

DEN 628.80

Сонда за поправка на гуми Направено од челик Вклучува супергрип Трачка За употреба со гуми Сонда за поп�

Карактеристики специјално дизајнирани пломби Силна челична конструкција со мала висина на пикап Произ

5991b 'Стил, високи перформанси, вентил за гуми во гума со метална капа Лесен за инсталирање, метален венти�

Светла за гуми за автомобили Осветлете ги капачињата на вентилот осветлени капаци на матични вентили Ј�

Четири разновидни лопати Ставка на картичка Сечилата се исклучително остри, држете се надвор од дофато�

Дигитален метар за контрола на притисокот на гумите, многу полесно да се работи DC12 V полесен напојување..

Опсег на мерење на напон : DC 00 Тековен опсег на мерење : DC 00 Опсег на мерење на времето : 0 99 H59min...

Ефективна и едноставна алатка за употреба, пристап до неа за да достигне приклучоци без проблем Спарки �

Изработени од висококвалитетни материјали, мала тежина и добра издржливостСпорно за левиот и десниот п

Полето за навртки и орев lидејата за устата што е можно да се собере, заедно лежат Лесен за употреба и спр

Димензии на пакетот : 44434 W (сантиметри) Овие производи на исклучително стапки за исполнување на високо н�

Висок квалитет Нашите чаши за стакло вшмукување се ракуваат со телото изработено со алуминиумска легу�

Може да се користи за сите видови на гуми без цевки Поправете ја гумата што не мора да го вадите тркалото

Плери за филтрирање на нафта : Клелерите за филтрирање на маслото имаат долга рачка од 12 инчи (околу 30,5 с�

Може да ги реши проблемите со прекумерна абење и управувачи со гуми Дел може да помогне да се врати вози�

Дваесет (20) Haltech Inner Tube TR13 (стандардна мала) до TR15 (големи) адаптери за матични дупки за вентил Индустриско

Специјалност дизајниран : Нежните 360 степени вртење на топката 5 / 8 "приклучок засилен со магнетски и тен�

[Функција] : Поправете го системот A / C, поправете го протекувањето на вентилот Шредер, да ја вратите функ�

Алатката за компресија на тешки странични пролет е идеална за отстранување и инсталирање на автоматски

3 клуч за филтрирање на маслото за прилагодување на вилицата погоден за отстранување и инсталирање на ф�

Може да се користи на стапалата на менувачот, базите на ножици и приклучоците за јазик Образената гума EP

【Висок квалитет на материјал】 Подложни влошки за волна SPTA се изработени од 100% природна волна кука, ела�

50pcs m2*18 mm слепи дупки на слепиот дупки за забивање на столб / колона навртката на навртката / парчиња за за

28 пакет тркало со почувствувано подлога (дијаметар од 1 / 2 инчен) 21 пакет Почувствувано тркало на подлог

Зачувајте ги трошоците за гумиспречување преку / под инфлацијата може значително да го намали абењето н

Scroll