Свеж
Беркли, разгледница во Калифорнија

Беркли, разгледница во Калифорнија

Достапност на стоката: Достапно е за нарачката
DEN 255.84

Вистинска фотографија Беркли, Калифорнија. Поштенска користена година : 1936. Редовна големина - приближно 3 1/2 инчи x 5 1/2 инчи или 9 см x 14 см. Вистинска фотографија. Беркли, Калифорнија. Поштенска користена година : 1936. Редовна големина - приближно 3 1/2 инчи x 5 1/2 инчи или 9 см x 14 см. Со над 2 милиони разгледници од сите категории, имаме една од најголемите понуди за разгледници во светот. Продолжуваме да додаваме нови картички секој ден, но ако не е прикажано бараниот град или град, ве молиме користете ја врската „Контакт продавач“ за да направите директно барање. Сите картички се цени според состојбата на прегледот, локацијата и квалитетот. Вашето задоволство е загарантирано. Ние го засноваме нашето оценување под состојбата на аглите и рабовите на разгледниците. Одделение 1 - Состојба на нане Овие разгледници имаат совршени или скоро совршени агли и рабови. Разгледниците од ова одделение може да бидат користени или неискористени по пошта и може да имаат пишување на фронт и/или назад. Може да има светло пожолтување од возраста или да се биде во албум. Одделение 2 - Во близина на разгледниците на состојбата на нане од оваа оценка имаат лесен агол и/или абење на работ. Овие разгледници сè уште се во убава состојба. Можеби имаат пишување од пред и/или назад.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Зграда на армијата и морнарицата ИМКА Сан Франциско, Калифорнија Поштенска користена година : 1931...

Одличен подарок и колекционерски артикли Брза испорака ширум светот Гаранција за автентичност на живо�

Францускиот ресторан Ла Бургон Newујорк, NYујорк Поштенска користена година : Неискористено...

* ПОБАРАЈТЕ БЕСПЛАТНИ ПРОМОЦИИ ЗА ИСПОРАКА И ПОПУСТ* Во текот 500,000 уникатен предмети за продажба на ...

Повеќе од 15 години во бизнисот! Молња Брза дневна испорака! Илјадници ТВ и филмски фотографии, скрипти и

Заливот на ветровите Вили и станови Плажа во Санкт Петербург, Флорида Поштенска користена година : Неис�

Еден лист (27x41) Забележете дека големините се приближни и наведени во инчи Вистинската големина може да �

Оригинален гроздобер клипинг хартија од оригинален извор, како што се списание весник книга календар и�

Напишано Од Ден Абнет Илустрирано Од Алесандро Раналди Точка : Вампирела наспроти Црвена Соња #2д Издава

Половина лист (22x28) Забележете дека големините се приближни и наведени во инчи Вистинската големина мож�

Стакло, amesејмстаун стакло Поштенска користена година : Неискористено Редовна големина приближно 3 1 / 2 и

Ла Сале Каунти ТБ Санитариум Поштенска користена година : Неискористено Редовна големина приближно 3 1 /

Долен Менхетен, мост Бруклин Newујорк, NYујорк Поштенска користена година : 1956 Редовна големина приближно

Вашингтон, ИА Поштенска користена година : Неискористено Редовна големина приближно 3 1 / 2 инчи x 5 1 / 2 инч

Скала за оценување : Нане, во близина на нане, многу добро, фер и сиромашен Оригинален постер за филм не п

Лично потпишано од Брендон Рут и Кејт Босворт; На залиха, подготвени за испорака и подготвени за прикажу

Свадба Празник Мршојадец Каубојски Кадавер пиштол мол на рулет велосипед фото покритие Крвави хорор, н�

Ново од професионална лабораторија Никогаш не биле користени, без дупки за игла, солзи или маркери на ле

Јас црква Поштенска користена година : Неискористено Редовна големина приближно 3 1 / 2 инчи x 5 1 / 2 инчи ил

Напишано Од Лери Хама Илустрирано Од Фил Госиер Џо, Вистински Американски Херој #145 Издавач : Марвел Кори

Колекционерско тапана го потпиша тапанарот за автентикација на Рат ЈСА, тркалезна и тркалезна автограм

Точка : Приказни од Работ! #8 Издавач : Авангардни Белешки : б печатење стартувај : 2000 оваа ставка е надвор �

Мост за суспензија на Хансен Река Змија, лична карта Поштенска користена година : 1950 година Одделение 2 �

UACC регистриран дилер на автограм #192 100% автентични автограми загарантирани за живот Обезбеден сертифик�

Пеглајте Од класичната цртана телевизиска серија и видео игра оваа лепенка ја прикажува фигурата на цр�

Скала за оценување : Нане, во близина на нане, многу добро, фер и сиромашен Оригиналниот промо постер не �

Ова е постер од 24х36 во кој се наоѓа факсимилниот автограм на Jimим Морисон има приближно 710 временско задо

Купете ја нашата продавница со над 32000 автограми за спорт и забава, меморијали и многу повеќе Ние сме биз

Напишано Од Фабијан Никиеза Илустрирано Од Џерардо Сандовал Точка : Возраст На Апокалипса (2 Серија) #1 Из

UACC регистриран дилер на автограм #192 100% автентични автограми загарантирани за живот Обезбеден сертифик�

Одличен Подарок и Колекционерски Предмет Брза Испорака Низ Целиот Свет Доживотна Гаранција За Автенти�

* ПОБАРАЈТЕ БЕСПЛАТНИ ПРОМОЦИИ ЗА ИСПОРАКА И ПОПУСТ* Повеќе 400,000 уникатни предмети за продажба на...

Точка : Цртан Филм Работилница / Свиња Приказни #3 Издавач : Слика Кутија оваа ставка е надвор од печатење,

Мотел на океански брег Плажа во Мајами, Флорида Поштенска користена година : Неискористено Редовна голе

Национален спомен на Мекинли Поштенска користена година : Неискористено Редовна големина приближно 3 1

Scroll