Свеж
Делрин ацетал хомополимер пластична лента, бела, 1-1/4 во дебела x 2 во широк x 24 во долг

Делрин ацетал хомополимер пластична лента, бела, 1-1/4 во дебела x 2 во широк x 24 во долг

Достапност на стоката: Достапно е за нарачката
DEN 2207.20

[Спецификации на предметите] Материјал : ацетал хомополимер, боја : бела, јасност : непроaирна, дебелина : 1-1/4 ", ширина : 2", должина : 24 " Поцврст и поцврст од другите видови на ацетал. Ацеталот е најлесен за машина, отпорен на абење и отпорен на влага. [Технички атрибути] Јачина на затегнување : 9.600 psi, Јачина на триење : 0,2, Апсорпција на вода : 0,25%, цврстина : Роквел М94, густина : 0,051 фунти/ку., Температурен опсег : -20 ° до 180 ° F. [Различни уреди] Делрин ацетал хомополимер често се користи за да се направи прецизност за прецизност Запчаници, грмушки и лежишта. Самиот производ. Самиот производ. Општи познат како ацетал хомополимер, Делрин® ацетал е посилен, поцврст и поцврст од другите видови на ацетал. Ацеталот е најлесен за машина, отпорен на абење и отпорен на влага отпорни на влага .

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

МАТЕРИЈАЛ : Н62 месинг лист Висока јачина, добра пластичност, добра заварливост 100% и висок квалитет.Мазна

Облик : Бар; Материјал : леано акрилик; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 / 8 "; толеранц

ПВЦ тркалезна шим е направена од трајна, некондуктивна пластика која се спротивставува на корозијата, м

Уникатен синтетички еластомер направен од вкрстено поврзан полимер и засилен со силика Отпорен на УВ и

Висок квалитет : BunaN / нитрилна комерцијална оценка гума е црна во боја со мазна завршница од двете стран�

Линеарните димензии на нашите чаршафи се номинални и тие имаат толеранција од +1 / 8 "во секоја насока (дол

Висок квалитет : Цврст гумен лист од комерцијално одделение Тој е цврст црна и мазна од обете страни со о

Висок квалитет : Цврст гумен лист од комерцијално одделение Тој е цврст црна и мазна од обете страни со о

Лесно се навлажнува со смола, голема усогласеност и леснотија на поставување Плетените ракави се исклу�

[Спецификации на предметите] Дурометар : 50А, текстура : мазна, дебелина : 1мм, ширина : 4 ", должина : 36", матер�

Материјал : Злато Дебелина : 56 nm / 1 nm Решетка обложена со формвар, стабилизирана со испарен јаглероден фи�

Месингот има висока јачина, висока цврстина и добра пластичност, но сепак може добро да ја издржи обрабо

Месингот има голема јачина, висока цврстина и добра пластичност, но сепак може да издржи добро обработк�

10 Серија 8020 Модуларен Истиснување со четири отворени тслотови за сместување на 1 инчен х 1 инчен врз осно

[Испорака]предметот се испраќа Од Кина, времето на испорака ќе биде 1030 дена Броењето на мрежата е различ�

Заврши : Црно Јачина на затегнување : 1000 psi Опсег на температура : 40 ° F до 225 ° F Издолжување : 3 Големина : 12 x

Уникатен синтетички еластомер направен од вкрстено поврзан полимер и засилен со силика Отпорен на УВ и

Висок квалитет : Витон гума е црна во боја со мазна завршница од двете страни Издржливост : Овој материја

ОЖИВЕЈТЕ ГИ ВАШИТЕ ЗАНАЕТЧИСКИ ИДЕИИдеални За ракотворби, емајл, реставрација на бакар, изработка или е

Облик : Лента; Тип На Ќелија : Отворена Ќелија; Материјал : Полиуретан Одделение : Лента; Цврстина : Отворе�

【2 парчиња Индустриски метални листови】 Дојдете со 2 парчиња индустриски метални листови Вкупна голем�

100% и висок квалитет Мазна површина, ниска содржина на кислород Висока чистота, добра организација...

Челикот за алат а2 има подобра отпорност на абење од челиците За алат О1 и В1 и одржува добра димензионалн

Мазна завршница Делрин материјал Боја : темно кафеава Мерки на шипка 2 1 / 2 "OD со должина од 1 ' Ултраоблече�

Висок квалитет : Гума со висок степен на хипалон е црна во боја со мазна завршница од двете страни Издржл

Висок квалитет : Цврст гумен лист од комерцијално одделение Тој е цврст црна и мазна од обете страни со о

Облик : Лента; Тип На Ќелија : Затворена Ќелија; Материјал : ЕПДМ Одделение : Лента; Цврстина : Затворена Ќе

Висок квалитет : Цврст гумен лист од комерцијално одделение Тој е цврст црна и мазна од обете страни со о

Форма : ролна; Материјал : Неопрена; Одделение : храна; Дурометар : 60А; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 /

Дебелината од 1 инчи нуди суперлативна апсорпција на влијанија и отпорност на абразија на тешки работи �

Различни големини : 100x100x25mm, 100x100x3mm, 100x100x4mm, 100x100x5mm Добри механички својства, добра термичка пластичност...

Име : Антистатичка Пом табла, боја : црна / бела Пом пластичните честички се екструдираат преку екструдер

ОЖИВЕЈТЕ ГИ ВАШИТЕ ЗАНАЕТЧИСКИ ИДЕИИдеални За ракотворби, емајл, реставрација на бакар, изработка или е

Карактеристики на материјалот : Тенка фолија плоча е изработена од месинг H62, топлина и, одлична еластич�

Добар во електрична спроводливост, топлинска спроводливост, отпорност на корозија и други својства на �

Scroll