Свеж
Роден 336 - 1/144 - Даглас Ц -133 w/pgm - 17 модел на модел на скала на Thor IRBM

Роден 336 - 1/144 - Даглас Ц -133 w/pgm - 17 модел на модел на скала на Thor IRBM

Достапност на стоката: Достапно е за нарачката
DEN 2.67

Бренд : Роден (Украина) Опис на комплетот : Комплет за пластичен модел, необоен, необјавен. Состојба : Ново во полето. Даглас C-133 W/PGM-17 Thor IRBM 1/144 Scale Scale Plastic Model Kit Roden 336 Производител : Роден (Украина) Код : 336 Скала : 1/144 Материјал : Пластична боја : Необјавено, нерешено, комплет, состојба на комплет : Ново во кутија Роден 336 Даглас Ц-133А w / ПГМ-17 Тор IRBM-Комплекс за мобилни стратешки авиони што се состои од авион Ц-133 и ракета ПГМ-17 Тор. Главната цел беше брзо да се испорачаат балистички ракети со средно опсег од транспортни авиони до оддалечени точки на други континенти со цел да се постават проектилите што е можно поблиску до границите на потенцијалниот противник. Од 1959 до 1963 година, ракетите од овој вид биле транспортирани на територијата на Велика Британија со помош на Ц-133а. Во октомври 1962 година, кога човештвото беше на работ на полноправен глобален нуклеарен конфликт, ПГМ-17 Тор, оперативен во британските бази, беше еден од клучните фактори во принудувањето на Советскиот Сојуз да ја врати својата одлука за распоредување на своите проектили во Непосредна близина на границите на САД, на островот Куба.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Описи : Карактеристики : Овој PCIE GPU Extender има златообложени контакти и има добри перформанси, може да се к

Машинско миење внатре за лесна нега Повлечете го стилот за лесно облекување во движење Мека и малку ист�

Изработени од природна смола, рачно изработени, без необичен мирис, мала тежина и без деформација Површ�

65% памук, 35% полиестер Големина : Големина на мажите, но може да биде унисекс Погледнете ја табелата со го�

Врвна занаетчиствосите наши очила за виски се рачно разнесени од највисок квалитет на ултратранспарен�

Материјал : Железо Позлатени Злато Нашата монета е точната големина на вистинскиот долар на слободата и

AAPI4 SPCCL201N046 i Phone 4 S / au ОД KDDI AAPI4 SPCCL201N046 i Phone 4 S / au ОД KDDI Заштитува i Phone 4 S / au ОД KDDI од гребнатини!! Многу е лесно

Добредојдовте во мојата продавница, има различни стилови на чинии за кои може да изберете, ако имате как

Прекрасна кремирање и погребна урна за возрасни : Дизајнирано со сложени детали од вешто занаетчиство, �

【Држете до 4,4 фунти】 вклучително и 4 мали куки, исполнете ги вашите потреби за складирање за мали предме

Брзо : Време На Пристап до 150x побрзо од HDD Ефикасно : Оптимизирано За мала потрошувачка на енергија за под

Олеснување на ладна терапија : Обезбедува ладно, смирувачко олеснување за оток во постоперација, болка �

Моќен бас и кристално чист звук Премиум динамички возачи произведуваат јасни височини, длабок бас што �

100 компјутери со црни капаци за чевли за еднократна употреба : Нашите чевли за заштита на чевлите се секо

Завртките за превоз имаат куполна глава што не е дизајнирана да се вози Главата со рамен стил овозможув�

Материјал : железо позлатено злато Нашата монета е точна големина на вистинскиот долар за слобода и нап�

Држач за пенкало со црна фонтана, носење куќиште, простор за складирање за пенкала за фонтани и некои ма�

Издржлива контракција на алуминиум природно отпорен на 'рѓа и корозија Заврткивоместокарабинер за оре

Држач За Држач За Даска За Сечкање : кујнскиот прибор и лавиците за прибор за јадење можат да ги одржуваа

Влезен напон со широк свет 100240 VAC 50 / 60 Hz OVP, OCP, SCP заштита (OVP : Заштита на излез на напон OCP : Над струја за за�

Тркалца / Матични Тркалца Тркалца / Матични Тркалца Тркалца / Матични Тркалца80ф Тркала За Прилагодув�

Подгответе се за Денот на независноста со додавање навестувања на патриотски декор во вашиот дом Овој ц

Големина : 1 "x 5" x 5 "(висина x ширина x длабочина) Материјал : Изработено од висококвалитетно чист акрилик...

●Користејќи инженерска метална подлога со висока јачина, таа е цврста и лесна и може да издржи разни су�

€●Повеќенаменски q : за демонтирање на разни внатрешни жици на автомобили и други електронски уреди €é

Спојување со дијаметар од 1 дијаметар : 7 / 16 инчи Спојување на носење 2 дијаметар : 7 / 16 инчи Должина на спо�

Прославете го секој пресметка со нашите украси за роденден на фудбал Овие балони во фудбалски спортови

1 Подароци за декорирање на бирото со дрвен штанд : Направено од дополнителен густ акрилик (дебелина од 0,

ГИ КУПУВАТЕ ПРИКАЖАНИТЕ ПРСТЕНИ ЗА ПРСТЕНИПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ И /

Материјал за дишење : ракавите на рацете изработени од висококвалитетен полиестер, дише и лесен, нелизг�

Дизајнот на безбедносните цевки може да се користи или внатре или надвор Безбедност на палтото во прав,

Додадете 2 "од мерењата на вашето домашно милениче и изберете соодветно со најголема големина Додадете 2

Хибриден дизајн „црв на ребра“ произведува висока акција со најбавни брзини Тешкото тело со ребра им о

Лесен, шик и украсен, уникатната и убава кутија за подароци е вашиот најдобар избор Доволно големи за др�

Галванизација ? Пинови за безбедност на скеле Пин за спојување со скеле се со и голем капацитет за оптов�

Овој антички телефон е со прекрасен дизајн кој е совршен за домашен декор Прекрасен изглед, извонредни �

100% полиестер Направени во САД или увезени Ткаенина : Машката плима за пливање со лагер за компресија е н�

Дрво Висококвалитетно дрво, убаво извајана и чиста мелодија Нашата музичка кутија е механизам за часов�

Стакло Шише за капнување со есенцијално масло : Празни стаклени шишиња Елегантна декорација во вашата б

Црн сјаен прав обложена со лента со Тбар 1 1 / 4" Даметари Центар Секција до 1 ", така што стандардните контр�

? [Одлично гледање] Новиот дизајн интегрира безбеден и безбеден држач со минимална покриеност на екрано�

€ Убава Цврста Метална Монета Можете да го користите како игра реквизит ● Одлична идеја за подарок за м

Scroll