Свеж
Трансдуцер на притисок, 0,5-4,5 V Сензор За Притисок Од Нерѓосувачки Челик, Конец 1 / 8NPT, Вода, Масло И Гас, Сензор За Испраќач На Трансдуцер Од Нерѓосувачки Челик Со Коне?

Трансдуцер на притисок, 0,5-4,5 V Сензор За Притисок Од Нерѓосувачки Челик, Конец 1 / 8NPT, Вода, Масло И Гас, Сензор За Испраќач На Трансдуцер

Достапност на стоката: Достапно е за нарачката
DEN 233.44

Трансдуцерот на притисок има целосна функција за заштита од пренапонски напон ● 2%FS мала излезна грешка, вклучувајќи нелинеарна, грешка во хистерезис и повторливост, целосен температурен опсег. Мала тежина и мала големина, погодни за инсталирање и ракување. Трансдуцерот на притисок е напреден трансдуцер на притисок од традиционалниот механички трансдуцер на притисок. Работи за нафта, гориво, дизел, гас, вода, воздушен притисок, може да се користи во резервоарот за нафта, резервоарот за гас, резервоарот за дизел итн. Спецификации : Материјал : Нерѓосувачки Челик Напон : DC 5v Притисок : 30 psi, 100 psi, 150 psi, 200 psi, 300 psi, 500 psi (Опционално) Тип На Нишка : 1/8" NPT 100 psi Влез : 0-100 psi Излез : 0,5 V~4,5 V линеарен напон излез.5 V, 50 psi излези 2.5 V, 100 psi излези 4. Точност : во рамките на 2% од читањето (целосна скала).

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

? ПОДОБАР ДИЗАЈННашите комплети за доградба на чевли предводени ОД 150 W имаат широка проекција на аголот

Привлечен Дизајн : Нашиот Комплет Од 2 Подлоги за Автомобили од Песочник има живописни уметнички дела во

€®Тивок вентилатор●По фабричкиот биланс И тестот за звук, за да се осигурате дека секое сечило ротира �

Светки+Хартија Произведено во САД Или Увезено Материјал : оваа смешна тетратка е изработена од светки+х�

Производ 1 : Комплетот содржи бесконтактен тестер за напон и тестер за садови Производ 1 : ДВОЕН опсег NCVT2

Премиум челик за обука за заварување Практични алатки за практикување заварување Издржлива, прецизна о

Висока Цврстина : Дијамантскиот Заоблен Бит Е направен од дијамант, со исклучително висока цврстина и д�

Дијаметар 1 : 1 инч Дијаметар 2 : 121 / 32 инчи Материјал : Челик Заврши : Жолт Цинк Цврстина : Одделение 8...

€®Абдоминалниот Валјак За Вежбање Со Потпора На Лактот е опремен со технологија за автоматско враќање

Пакетот Вклучува : има 50 парчиња гувездени чанти за забави, во 5 различни бои : портокалова, сина, бела, ро�

Фотографија На акции; Сликата е показател за квалитетот 99,9% Чисто Сребро Метална Содржина : 1 Троја Унца..

Пластика БАЊА ЅИД ПОЛИЦАЛесно За Инсталирање Доаѓаат со лепливи плочи, лесна и брза инсталација, без ош�

Разноврсна УПОТРЕБА оваа мини торба може да ја користи за чување козметика, брич, канцелариски матери

€ Точка : Висат И Магацинот За Складирање На Канта € Количина На Пакетот : 6 ● Материјал : Полимер Од Инду

Висина (До Круна) : 9 Инчи (Прибл) Долен Дијаметар : 7 "х 7" SKU КодB00pirpq9u Материјал100% Цврст И Премиум Одделение

Готово : Пакетот содржи 1 парче ткаенина за маса : мери ширина 52 " х должина 86 "(132см х 218см) Поради рачен кро�

● Висококвалитетни Отпечатоци : Налепници За Планер На Форте тигар На Подарок Од Камелија, осигурувајќ�

Јасна Кристална Топка Со Метална Фигура За Свирење Гитара Стојат : топката е доволно јасна за да фотогра

Големина : 22, 5х15х13, 8 см / 8, 9х5, 9х5, 4 инчи, обезбедувајќи ви доволно простор за складирање на вашите најваж

ИНГЕНИКО УСБ Кабел Дел # : 296100039 Компатибилен Со Ingenico ISC220, ISC250, ISC480 Компатибилен СО IPP310, IPP315, IPP320, IP350 Компат

Совршено Вклопување : Нашата Конзерва или Гушкач за Шишиња е дизајнирана цврсто да одговара на секоја с�

Мерки 10" х 5" х 6 Уникатен подарок или домашен додаток Функционални и убави керамички парчиња Еден од еден

10 Премиум Кеси За Правосмукалка + 1 Филтер за горенаведениот модел на правосмукалка Вклучува 1 универзал

Материјал : Изработен од обложен материјал, тежок, издржлив и отпорен на кинење Два Вида На Големина : 20*20

Еластично затворање Миење Раце Само ?ДИШЕЊЕ И ОТСТРАНУВАЊЕ НА ВЛАГАхеланките за жени се направени од 100%

●УНИВЕРЗАЛЕН ДИЗАЈН qПневматско Црево За Воздушно Стп; работна температура : 20 ~ 60 Степени Целзиусови; о�

Исто така, може да биде добар избор за подарок за вашите деца, многу ќе им се допадне Малите чекани се нап

Пакет од 100 Повеќенаменски Најлонски Кабелски ВрскиТука се сите големини на кабелски врски Должината е

Рачниот Дизајн Е Усвоен од Двете Страни за Лесен Пристап Ова Е Корпа За Одвод Што Може Да Се Повлече, Дос�

Овој симпатичен послужавник со пролетни нивоа со лалиња и насочни знаци ќе биде совршен декор за пролет

Деталисо висококвалитетен патент, издржлив, оваа торба може да ве придружува долго време Лесен за Носењ

Архангел Свети Михаил Врз Основа На Смола : Ладна Фрлена Бронзена Скулптура Бродови во 12 Работни Дена !!..

АПС Предвремено затворање Нов Паметен Часовник 2020 Со Целосен Екран На Допир Bluetooth Повик За Мажи Жени Спо

затворање на копчето ИСКЛУЧИТЕЛНО МЕК НАЈЛОНСКИ ТКАЕН ДИЗАЈН : дише и 0,03 фунти лесен за да ви даде најдо�

Полиестер+Спандекс КАПАЦИ ЗА ПОВЕЌЕКРАТНА УПОТРЕБА : Може да се користи Како Капак За Седишта За Бебешк�

Име На Производот : Монтирана Точка;Материјал : Гума, Метал Боја : Сина, Сребрена Тон;Големина На Главата :

Увезени Затворање на копчето Направено за Борење И Кошаркарски Службеници Рамни Предни Панталони Со Пр

СПЛ 1800ц1Гладен Моноблок 1760в Рмс Класа Д Спл Серија Засилувач Излезна моќност @ 4 оми : 965 W RMS Излезна Моќно

+ Новина и Креативен Дизајн : Изработен од мек пвц гумен материјал, мек и издржлив, мала големина, симпати

Големина 19х5, 5х13см / 7, 5х2, 2х5ин, лесен за носење и чување во чанта МатеријалиИзработени од ткаенина, сунѓ�

Scroll